poniedziałek 18.01.2021

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Do tematu artykułu dot. ogrodzenia i standardów w szkole przy ul. Górnej

Do tematu artykułu dot. ogrodzenia i standardów w szkole przy ul. Górnej

Wt, 12.01.2021 17:49

W opublikowanym na stronie internetowej UM w Środzie Śląskiej oraz na portalu Roland artykule pt. „Gmina podnosi standardy w szkole przy ul. Górnej” pojawiła się nieprecyzyjnie sformułowana informacja dotycząca tego, że nowe ogrodzenie przy Szkole Podstawowej nr 3 powstanie od strony ul. Górnej.Urząd Miejski w Środzie Śląskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 3 doprecyzowują, że ogrodzenie betonowe powstanie na zapleczu Szkoły Podstawowej nr 3. To kontynuacja wymiany starego betonowego ogrodzenia – zgodnie z zaleceniami kuratorium oświaty na nowe, spełniające standardy bezpieczeństwa na granicy z posesjami prywatnymi. W załączeniu mapka z zaznaczonym rodzajem ogrodzenia szkoły (ażurowe i betonowe).

Ogrodzenie szkoły przy ul. Górnej wymieniane jest w obrębie działki, która została użyczona szkole przez Gminę Środa Śląska jeszcze w 2016 roku. - Dzięki zaplanowanej inwestycji powstanie dodatkowa przestrzeń rekreacyjna dla uczniów o pow. ponad 7 arów – wyjaśnia Emilia Latos, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. - Działkę tę obecnie otacza stary, zwietrzały mur. Jego uszkodzenia były na przestrzeni lat uzupełniane przypadkowym budulcem. Jedna z dwóch ścian muru nie trzyma pionu i jest bardzo niestabilna, a dodatkowo miejscami nie jest wyższa niż 160 cm, co nie daje wystarczającej ochrony przed intruzami – dodaje Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Emilia Latos.

- Nowe ogrodzenie powstaje przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo uczniów i potrzebę zapewnienia prywatności - po jego drugiej stronie znajdują się prywatne posesje mieszkańców. Z w/w powodów zaistniała konieczność wymiany tego ogrodzenia na nowe – precyzuje Dyrektor Szkoły Emilia Latos.

Proces podnoszenia standardów, remonty i modernizacje to odpowiedź na oczekiwania rodziców i nauczycieli, co do unowocześniania placówki szkolnej przy ul. Górnej. - Planowana wysokość wydatków na modernizację i doposażanie Szkoły Podstawowej nr 3 na najbliższe trzy lata to ok. 1 mln zł. Pierwszym elementem tego planu jest budowa w 2021 roku windy w budynku szkolnym przy ul. Górnej – precyzuje plany Gminy burmistrz Adam Ruciński.

                                                                                                                                            

UM w Środzie Śląskiej

Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Marianna powiedział(a) Więcej
  Temat zainteresował dwie(2) osoby, 8 godzin temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  A prawicowego gdzie? 8 godzin temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  To PO rządzi szczepieniami.Nie wiedziałam. 8 godzin temu.
 • Pacjentka powiedział(a) Więcej
  Dlaczego największa prywatna przychodnia, spółka PULS w Środzie nie podjęła się szczepienia swoich... 8 godzin temu.
 • dfvg powiedział(a) Więcej
  Wiecznie tam wypadki..... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 17.01.2021 20:00 CET Until: 18.01.2021 09:00 CETpolski: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Spodziewaj się utrudnień. Niska temperatury powietrza może stanowić zagroże... więcej informacji.

0
RAZEM