wtorek 26.01.2021

Imieniny: Tymoteusza Michala

Do tematu artykułu dot. ogrodzenia i standardów w szkole przy ul. Górnej

Do tematu artykułu dot. ogrodzenia i standardów w szkole przy ul. Górnej

Wt, 12.01.2021 17:49

W opublikowanym na stronie internetowej UM w Środzie Śląskiej oraz na portalu Roland artykule pt. „Gmina podnosi standardy w szkole przy ul. Górnej” pojawiła się nieprecyzyjnie sformułowana informacja dotycząca tego, że nowe ogrodzenie przy Szkole Podstawowej nr 3 powstanie od strony ul. Górnej.



Urząd Miejski w Środzie Śląskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 3 doprecyzowują, że ogrodzenie betonowe powstanie na zapleczu Szkoły Podstawowej nr 3. To kontynuacja wymiany starego betonowego ogrodzenia – zgodnie z zaleceniami kuratorium oświaty na nowe, spełniające standardy bezpieczeństwa na granicy z posesjami prywatnymi. W załączeniu mapka z zaznaczonym rodzajem ogrodzenia szkoły (ażurowe i betonowe).

Ogrodzenie szkoły przy ul. Górnej wymieniane jest w obrębie działki, która została użyczona szkole przez Gminę Środa Śląska jeszcze w 2016 roku. - Dzięki zaplanowanej inwestycji powstanie dodatkowa przestrzeń rekreacyjna dla uczniów o pow. ponad 7 arów – wyjaśnia Emilia Latos, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. - Działkę tę obecnie otacza stary, zwietrzały mur. Jego uszkodzenia były na przestrzeni lat uzupełniane przypadkowym budulcem. Jedna z dwóch ścian muru nie trzyma pionu i jest bardzo niestabilna, a dodatkowo miejscami nie jest wyższa niż 160 cm, co nie daje wystarczającej ochrony przed intruzami – dodaje Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Emilia Latos.

- Nowe ogrodzenie powstaje przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo uczniów i potrzebę zapewnienia prywatności - po jego drugiej stronie znajdują się prywatne posesje mieszkańców. Z w/w powodów zaistniała konieczność wymiany tego ogrodzenia na nowe – precyzuje Dyrektor Szkoły Emilia Latos.

Proces podnoszenia standardów, remonty i modernizacje to odpowiedź na oczekiwania rodziców i nauczycieli, co do unowocześniania placówki szkolnej przy ul. Górnej. - Planowana wysokość wydatków na modernizację i doposażanie Szkoły Podstawowej nr 3 na najbliższe trzy lata to ok. 1 mln zł. Pierwszym elementem tego planu jest budowa w 2021 roku windy w budynku szkolnym przy ul. Górnej – precyzuje plany Gminy burmistrz Adam Ruciński.

                                                                                                                                            

UM w Środzie Śląskiej

Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej




powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  improwizacja w kuchni i w muzyce to rzecz naturalna, jak solówki Jimmiego Hendrixa na Woodstocku-proponuję... 37 minut temu.
 • Anika powiedział(a) Więcej
  Pod Oleśnicą ten syf zabił Mężczyznę ? 4 godziny temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  A co to za kozik trzymają w rękach? 7 godzin temu.
 • Tamci powiedział(a) Więcej
  Ja też się cieszę, będzie większy wybór choć w pandemii to tylko licytacje raczej zostają! 8 godzin temu.
 • Zeco powiedział(a) Więcej
  A czemu, nie mogą dwa być w 1 gminie?  8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM