czwartek 17.06.2021

Imieniny: Alberta Ignacego

Do tematu artykułu dot. ogrodzenia i standardów w szkole przy ul. Górnej

Do tematu artykułu dot. ogrodzenia i standardów w szkole przy ul. Górnej

Wt, 12.01.2021 17:49
 •  

W opublikowanym na stronie internetowej UM w Środzie Śląskiej oraz na portalu Roland artykule pt. „Gmina podnosi standardy w szkole przy ul. Górnej” pojawiła się nieprecyzyjnie sformułowana informacja dotycząca tego, że nowe ogrodzenie przy Szkole Podstawowej nr 3 powstanie od strony ul. Górnej.


Urząd Miejski w Środzie Śląskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 3 doprecyzowują, że ogrodzenie betonowe powstanie na zapleczu Szkoły Podstawowej nr 3. To kontynuacja wymiany starego betonowego ogrodzenia – zgodnie z zaleceniami kuratorium oświaty na nowe, spełniające standardy bezpieczeństwa na granicy z posesjami prywatnymi. W załączeniu mapka z zaznaczonym rodzajem ogrodzenia szkoły (ażurowe i betonowe).

Ogrodzenie szkoły przy ul. Górnej wymieniane jest w obrębie działki, która została użyczona szkole przez Gminę Środa Śląska jeszcze w 2016 roku. - Dzięki zaplanowanej inwestycji powstanie dodatkowa przestrzeń rekreacyjna dla uczniów o pow. ponad 7 arów – wyjaśnia Emilia Latos, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. - Działkę tę obecnie otacza stary, zwietrzały mur. Jego uszkodzenia były na przestrzeni lat uzupełniane przypadkowym budulcem. Jedna z dwóch ścian muru nie trzyma pionu i jest bardzo niestabilna, a dodatkowo miejscami nie jest wyższa niż 160 cm, co nie daje wystarczającej ochrony przed intruzami – dodaje Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Emilia Latos.

- Nowe ogrodzenie powstaje przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo uczniów i potrzebę zapewnienia prywatności - po jego drugiej stronie znajdują się prywatne posesje mieszkańców. Z w/w powodów zaistniała konieczność wymiany tego ogrodzenia na nowe – precyzuje Dyrektor Szkoły Emilia Latos.

Proces podnoszenia standardów, remonty i modernizacje to odpowiedź na oczekiwania rodziców i nauczycieli, co do unowocześniania placówki szkolnej przy ul. Górnej. - Planowana wysokość wydatków na modernizację i doposażanie Szkoły Podstawowej nr 3 na najbliższe trzy lata to ok. 1 mln zł. Pierwszym elementem tego planu jest budowa w 2021 roku windy w budynku szkolnym przy ul. Górnej – precyzuje plany Gminy burmistrz Adam Ruciński.

                                                                                                                                            

UM w Środzie Śląskiej

Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • lol powiedział(a) Więcej
  Zostawcie temat spadochroniarz Lubin czy Legnickie Pole. Trzeba się skupić na faktach . Bez... 2 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Malczyce bez wsparcia finansowego z zewnątrz nic nie zdziałają. Poprzyjcie Pana Matyję ,... 3 godziny temu.
 • CarlitoBrigante powiedział(a) Więcej
  .  Ogarnij to ? 7 godzin temu.
 • Tancerz powiedział(a) Więcej
  Blok dla dorosłych od 19.00-22.00, a napisane że zabawa taneczna.. to jak do 22.00 ? Trochę... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 16.06.2021 / 18:38

Praca w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. komunikacji zewnętrznej i public relations w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…