czwartek 30.11.2023

Imieniny: Maury

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Dom Kultury podsumowuje Ferie Zimowe Art & Dance

SkomentujNa tegoroczne ferie przygotowaliśmy zróżnicowane atrakcje dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.


Fot. DK Środa Śląska Fot. DK Środa Śląska


Zorganizowaliśmy wyjazdy do Kina Kadr dla dzieci z miejscowości wiejskich gminy Środa Śląska. Gościły u nas dzieci wraz z opiekunami z: Rakoszyc, Jugowca, Juszczyna, Wojczyc, Kryniczna, Kulina, Cesarzowic, Pęczków, Michałów, Wrocisławic, Bukówka, Ciechowa, Chwalimierza, Przedmościa, Komornik, Świętego, Ogrodnicy, Słupia, Rzeczycy, Szczepanowa. Przez dwa tygodnie seanse filmowe w naszym kinie obejrzało 320 dzieci i młodzieży z ościennych miejscowości. Ponadto gościliśmy grupy zorganizowane ze Środy Śląskiej (OSiR Środa Śląska, Oratorium św. Jana Bosko w Środzie Śląskiej, Uczniowski Klub Sportowy Skarby, Pracownia Aktywności Wszelakich) oraz grupę dzieci z Wołowa. Łącznie seanse feryjne obejrzało ponad 800 osób.

Przez pierwszy tydzień ferii trwały warsztaty taneczne, natomiast w drugim tygodniu - zajęcia plastyczne. W programie zajęć znalazły się: rękodzieło, malarstwo, warsztaty aktorskie, muzyczne i taneczne a także wycieczki do Sali Zabaw Fantazja w Środzie Śląskiej i seanse w kinie oraz do parku miejskiego. Każdy dzień był nową, kreatywną przygodą. W zajęciach wzięło udział łącznie 60 dzieci.

15 lutego (środa) zabraliśmy dzieci w podróż przez miniaturowy świat do Kolejkowa we Wrocławiu. Kolejkowo Wrocław to potężna makieta kolejowa, która mieści się w Sky Tower na I piętrze, ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Zobaczyć na niej można m.in. makiety obiektów z Wrocławia, oraz całego Dolnego Śląska. W planie wycieczki były również warsztaty modelarskie dla dzieci.

23 lutego, (czwartek) dzieci wybrały się ma Wystawę budowli z klocków LEGO® do Sky Tower. Wśród prezentowanych modeli znalazł się m.in. ogromny, liczący ponad 7 metrów długości i 4 metry szerokości, pojazd inspirowany Sokołem Millennium™, czyli kultowym statkiem kosmicznym sagi Star Wars™. Niezwykły model powstał z 1,2 miliona klocków.

W wyjazdach zorganizowanych do Wrocławia wzięło udział łącznie 21 dzieci.

17 i 24 lutego (piątki) odbyły się Warsztaty fotografii alternatywnej dla młodzieży. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali własną prace w technikach fotografii alternatywnej: brąz Van Dyka, Cyjanotypia a także poznali tajniki fotografii otworkowej.

W trakcie ferii Uczniowski Klub Sportowy Skarby przeprowadził półkolonie, które odbyły się w Centrum NGO Środa Śląska. W programie znalazły się zajęcia sportowe, plastyczne, warsztaty tematyczne i wyjścia: do kina, na lodowisko, czy basen. W ramach półkolonii odbył się również wyjazd na lodowisko do Świdnicy oraz na spacer szlakiem i sanki do Sobótki.

Dziękujemy wszystkim, którzy do nas zawitali. Wasz zapał twórczy był naprawdę godny podziwu. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas.

Dom Kultury w Środzie Śląskiej

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

Nie przegap tych artykułów.