piątek 24.03.2023

Imieniny: Marka Gabriela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Dom Kultury zagrał z WOŚP. Padł rekord!

SkomentujKolejny raz mieszkańcy miasta i gminy Środa Śląska udowodnili, że mają wielkie gorące serca i moc pomagania. W trakcie 31. Finału WOŚP sztab nr 1835 gminnego Domu Kultury w Środzie Śląskiej zebrał rekordową deklarowaną kwotę 133.652,72 zł!29 stycznia w średzkim Domu Kultury i na terenie całej gminy wiele się działo. Sceną zawładnęli młodzi utalentowani artyści, którzy zapewnili widzom moc muzycznych wrażeń, a wśród nich byli m.in. Marcin Malinowski Koncertowo, Natalia Potrzeba, Kamila Filak, czy Złotousty Ent., Oliwia Bachowska i Minęło Band. Taneczne show pełne wrażeń zaprezentowały panie z zespołu Ladies.

Sercem sztabu Domu Kultury było studio DK we foyer, gdzie prowadzący Adrian Walczyk rozmawiał z zaproszonymi gośćmi o ich formach wsparcia i zaangażowania w 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W fotelach z mikrofonem zasiedli m.in. artyści występujący na scenie DK, wolontariusze, przedstawiciele firm i organizacji, które przygotowały licytacje w ramach WOŚP, a także sołtysi i przedstawiciele gminnych świetlic wiejskich, które grały razem ze sztabem DK podczas tegorocznego finału.

- Jest to rekordowy rok, również dla nas. Zaangażowanie świetlic, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz lokalnej społeczności i tych wszystkich, którzy wokół WOŚP-u działali jest niesamowicie budujące i świetne. Zawsze walczyliśmy o to, żeby nasz WOŚP był taki, jaki jest dzisiaj – spontaniczny i prosto z serca - mówił w studiu szef sztabu, WOŚP dyrektor Domu Kultury Grzegorz Ptaszyński.

Kulinarną ucztę na dziedzińcu Domu Kultury zapewnił catering od lokalnej firmy Merkury, która serwowała tradycyjne potrawy takie jak bigos, karkówka, kiełbasa, czy golonka. Cały dochód ze sprzedaży firma przekazała na konto WOŚP, a wolontariusze mogli zjeść coś ciepłego za darmo.

Tego dnia hucznie działały także gminne świetlice wiejskie, które zebrały łącznie 30 204 zł. Największą kwotę zebrała świetlica w Chwalimierzu – 6 085 zł. Świetnym wynikiem może pochwalić się także SP nr 3 przy ul. Górnej, gdzie do puszek trafiło aż 7 499 zł. Dużym sukcesem mogą pochwalić się Unia Przygody 4x4 wraz ze świetlicą wiejską w Szczepanowie i Kołem Gospodyń Wiejskich, którym łącznie udało się zebrać 54 992 zł, z czego sama Unia Przygody 4x4 zebrała 52 144,40 zł. Wolontariusze sztabu DK uzbierali 14 886 zł, a z puszek stacjonarnych zebrano 33 918 zł. Wielkie serca pokazali także licytujący dla WOŚP na Allegro, gdzie zebrana deklarowana kwota wyniosła 19 tys. zł oraz 229 pomagających za pośrednictwem eSkarbonki #1835 DK Środa Śląska x Unia Przygody 4x4, którzy wpłacili łącznie 35 643 zł.

- Dobrze, że udaje się nam za pośrednictwem Domu Kultury integrować ludzi z tym wydarzeniem, bo potencjał mamy spory. Nasze świetlice to wielki atut, z czego się bardzo cieszę i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować i rozwijać. W tym roku zaprosiliśmy ponad dwustu mniejszych i większych partnerów, działa z nami m.in. Młodzieżowa Rada Miejska. Działamy na wielu frontach - przyznał w studiu WOŚP burmistrz Adam Ruciński.

(prg, fot. Jacek Kata, WIME)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

przyjeciapozegnalne postfb

baner w