poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Maryli Władysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Dotacje na zakup sprzętu dla gminnych OSP
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przyznał dotacje dla trzech Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Środa Śląska, które złożyły wnioski o dofinansowanie. Wsparcie otrzymały OSP z Rakoszyc – 12,5 tys. zł, Cesarzowic – 12,5 tys. zł i Bukówka – 16,3 tys. zł.

fot. mpr fot. mpr


Wnioski OSP z Cesarzowic i Bukówka dotyczyły zakupu sprzętu, który gminne jednostki oddały na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. – Przekazaliśmy do Komendy Powiatowej m.in. ubrania specjalne, węże gaśnicze i prądownice pianowe – wymienia Łukasz Fedunciów, prezes OSP Cesarzowice. – We wniosku do WFOŚiGW zawnioskowaliśmy o podobny sprzęt, tylko nowszy, co na pewno poprawi efektywność naszych działań i zwiększy bezpieczeństwo – dodaje prezes OSP Cesarzowice.

OSP z Bukówka również przekazało Ukrainie sprzęt, który posiadali w rezerwie. – Były to hełmy, ubrania specjalne, węże i prądownice, czyli sprzęt zapasowy. Nie mogliśmy pozbyć się wyposażenia codziennego, ponieważ musimy utrzymać gotowość bojową – wyjaśnia Jacek Kaznowski, prezes OSP Bukówek. – Każde dofinansowanie jest dla nas korzystne, dlatego z otrzymanych środków uzupełnimy sprzęt oddany na pomoc sąsiadom – dodaje prezes Jacek Kaznowski.  

Z kolei dofinansowanie dla OSP Rakoszyce dotyczy wyposażenia nowego wozu bojowego, zakupionego na początku br. – Złożyliśmy wniosek zanim otrzymaliśmy informację, że możemy się ubiegać o sprzęt pochodny do tego przekazanego na pomoc Ukrainie – wyjaśnia Paweł Gruszczyński, prezes OSP Rakoszyce. – Dlatego w naszym wniosku znalazł się sprzęt typowo ratowniczy: piły, pilarki, czy kurtyny. Złożyliśmy już nawet zamówienie i czekamy na dostawę – dodaje prezes OSP Rakoszyce.

Dotacje z WFOŚiGW we Wrocławiu przyznane zostały w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych: „Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” w 2022 roku (dawniej Program „Mały Strażak”).

(prg)

  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    W Rachowie trzy zastępy straży pożarnej usuwało gniazdo os... 10 minut temu.
  • ja powiedział(a) Więcej
    Artykuł z *** i chwili przed następnym 100ml! 2 godziny temu.
  • ja powiedział(a) Więcej
    Może już wie? Ale i tak *łupi! 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…