wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Drogi asfaltowe w Wojczycach, Krynicznie, Wrocisławicach i RakoszycachZakończyły się modernizacje dróg gminnych na terenach wiejskich w czterech gminnych miejscowościach. 26 sierpnia odbyły się odbiory końcowe prac.


Odbiór drogi w Wojczycach (fot. prg) Odbiór drogi w Wojczycach (fot. prg)


Wykonawcą inwestycji była firma A.R.-BIT z Wrocławia. W Wojczycach mieszkańcy zyskali nową drogę wjazdową do Wojczyc od strony Juszczyna. – Była to jedna z ostatnich dróg wymagających remontu w naszej wsi – mówi Jolanta Łata, sołtys Wojczyc.

We Wrocisławicach nakładka asfaltowa powstała na drodze dojazdowej zarówno do posesji mieszkańców, jak i zabudowań gospodarczych. – Dzięki tej inwestycji ta część wsi zyskała nowy, lepszy wizerunek - podkreśla Zdzisław Kruszelnicki, radny Rady Miejskiej z Wrocisławic.

Z kolei w Krynicznie zrewitalizowane zostały drogi i place w centrum wsi. – Mieszkańcy bardzo się cieszą z przeprowadzonych remontów, chwalą przeprowadzone prace – przekazuje radny Rady Miejskiej Leszek Maciejewski z okręgu Gozdawy, Jugowca, Rakoszyc, Wojczyc i Kryniczna. – Wszystkie remonty dróg poprawiają bezpieczeństwo i komfort mieszkańców z nich korzystających.

Łączny koszt prac w czterech gminnych miejscowościach, zgodnie z kosztorysami powykonawczymi, to 866 tys. zł, w tym 36 tys. zł z funduszy sołeckich Kryniczna (25 tys. zł) i Wojczyc (10 tys. zł).

(prg)

2Kryniczno

3

resize 4

Odbiór drogi we Wrocisławicach
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 44 minut temu
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 2 godziny temu.
  • Pinokio jesteś powiedział(a) Więcej
    Piotr Żenada, wie wszystko o wszystkich. Stoi w weekend od rana do późnej nocy, liczy pasażerów, sprawdza, może nawet ich śledzi? Wie kto z... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…