czwartek 29.10.2020

Imieniny: Euzebii Wioletty

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym wypoczywaniu podczas wakacji

Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym wypoczywaniu podczas wakacji

03.07. 2020

W pierwszych dniach wakacji dzielnicowy odwiedził uczestników półkolonii w Środzie Śląskiej, aby porozmawiać z nimi o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego, szczególnie nad wodą, ale również w górach.

Kształtowanie właściwych postaw wśród najmłodszych to jedno z zadań realizowanych przez funkcjonariuszy w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”, „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, a także programu prewencyjnego pn.: „Świadomy Junior”.

Chociaż wciąż obowiązuje nas reżim sanitarny, to pomimo nałożonych na nas wszystkich ograniczeń nie można zapominać o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. Troska o bezpieczny wypoczynek najmłodszych to jeden z celi, jaki przyświeca średzkim dzielnicowym. Dlatego też zorganizowano spotkanie z uczestnikami półkolonii w Środzie Śląskiej, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, kształtując jednocześnie prawidłowe zachowania oraz postawy w różnych sytuacjach podczas wakacji, w miejscu i poza miejscem zamieszkania, podczas podróży, nad wodą i w górach, jak również pomagając dorosłym w pracach polowych.

Dzielnicowy wiele uwagi poświęcił bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, przekonując o ich skuteczności.

Wiedząc, jakie zagrożenie może nieść ze sobą odpoczywanie nad wodą i kąpiel, policjant przestrzegł dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz wskazał na najczęstsze przyczyny utonięć, zwracając jednocześnie uwagę na sposoby ich unikania. Realizując założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przybliżali regulamin konkursu filmowego pn.: „Artystyczny przeWODNIK”.

Dzielnicowy przypominał też dzieciom, jak powinny postąpić, kiedy zaczepi je osoba nieznajoma oraz w sytuacji, kiedy się zgubią. Zwrócił również uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domy i na podwórku oraz przestrzegł przed rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. W tym miejscu zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas prac w gospodarstwie rolnym, czy w polu.

Chociaż zadbanie o właściwe zabezpieczenie domu lub mieszkania na czas wakacyjnych wyjazdów należy do dorosłych, policjant zwrócił uwagę dzieciom na podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym obszarze, aby były czujne i mogły w razie takiej potrzeby pomóc rodzicom we wspólnym zadbaniu o swój dobytek.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

wakacje2

wakacje1

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

dzieciaki poudają że słuchają i na staw w Rachowie pojadą

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

wieś tańczy wieś śpiewa i te kciuki, żenada
Coś ty narobił Jarku. Zniszczyłeś reputację burmistrza i swoją karierę radnego
Popieram popieram jestem za
Arek na Burmistrza jesteś facetem z ikrą masz haryzmę i my cię widzimy na stanowisku Burmistrza,pami...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.