Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu nr 1

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu nr 1

27.11. 2019

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Duże, małe, kolorowe, puchate, mięciutkie...

Pluszowe misie 25 listopada opanowały Przedszkole Publiczne nr 1 w Środzie Śląskiej. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, uczyć i świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, niebieskie... a każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzień rozpoczął się od prezentowania przez przedszkolaki swoich maskotek i krótkich wypowiedzi na ich temat. Dzieci wysłuchały także bajki „Kubuś Puchatek", "Złotowłosa i trzy niedźwiadki” i innych przygód, oczywiście z misiem w roli głównej. Gimnastykowały się razem ze swoimi pluszaczkami, bawiły z chustą animacyjną, tańczyły przy piosenkach: „Misie szare”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia” oraz wykonywały różne prace plastyczne.

Odbyła się również projekcja słynnej i znanej wszystkim dorosłym, dzieciom trochę mniej, bajki „Miś Uszatek”, w której Miś zaśpiewał: „...Pocieszy Cię pluszowy Miś Uszatek, przyjaciel Twój pluszowy Miś”.

Na zakończenie dzieci próbowały „małego co nieco” czyli słodziutkiego, pysznego miodku.

Małgorzata Raszewska

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację