list | artykuł | zdjęcia


Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu w Ciechowie


Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje, lub z ulubioną postacią z bajki na ubraniu.




Fot. Przedszkole Publiczne w Ciechowie Fot. Przedszkole Publiczne w Ciechowie


Skomentuj

Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki, oraz że  warto do nich powracać. Najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Jeżeli chodzi o starsze bajki takie jak np. Reksio, Bolek i Lolek czy Krecik, okazało się, że dzieci doskonale je znają. Zapewne to zasługa Rodziców, którzy nie chcą aby dawne bajki odeszły w zapomnienie.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne życiowe prawdy. Pamiętajmy, że czytając dzieciom rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję oraz wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. 

Dzień Postaci z Bajek jest okazją, aby przypomnieć sobie o naszych ulubionych bajkowych bohaterach, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bajki pomagają poznać prawdę o świecie i życiu oraz  oswajają dziecięce lęki.

Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wielu pozytywnych emocji!

Karolina Kapuścińska


Google News Logo

Obserwuj nas w Google News!

Dodaj nas do ulubionych źródeł.


 

Artykuły w kategorii:


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Reklamuj się tu - u siebie. Jak sąsiedzi.