wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Dzień Przedszkolaka w przedszkolu w Ciechowie – ognisko w Maciejowym Sadzie!20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z Przedszkola Publicznego w Ciechowie, wybrały się na wycieczkę do „Maciejowego Sadu” w Lutyni.Jesień też może być kolorowa. Przekonały się o tym dzieci, kiedy zobaczyły różne kolory jabłek w sadzie. Na miejscu czekało na nie wiele atrakcji. Powitała Nas Pani Ewelina, która opowiedziała różne ciekawostki o sadzie.

Dzieci zapoznały się z pracą sadownika, obejrzały różne odmiany jabłoni oraz dowiedziały się, gdzie mieszkają pożyteczne owady – pszczoły murarki –  przyjaciółki każdego sadownika. Ciekawa lekcja przyrody wywarła na przedszkolakach wiele pozytywnych emocji.

Dzieci zwiedziły sklep z owocami i warzywami oraz zobaczyły jak wygląda „Maciejomat”. Następnie samodzielnie zrywały jabłka, które w prezencie zabrały ze sobą do domu. Kolorowe jabłka, były najlepszą zachętą do spożywania witamin i uzmysłowienia dzieciom, jak ważne jest jedzenie owoców.

Nie zabrakło zabaw ruchowych na świeżym powietrzu oraz ogniska!

Po wszystkich atrakcjach, piekły się rumiane kiełbaski, a ogień i zapach zapewniły miłą i ciepłą atmosferę.

Na deser odbyła się degustacja pysznego soku tłoczonego - oczywiście jabłkowego - mniam!!!

Karolina Kapuścińska
  • ale powiedział(a) Więcej
    sesja Rady Miejskiej będzie jutro godzinę temu.
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 2 godziny temu.
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…