środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. Krzysztof Bednarczyk Fot. Krzysztof Bednarczyk

Dzika przyroda w obiektywie mieszkańca Ciechowa

Cz, 17.06.2021 10:33

Jak wiadomo w Internecie można znaleźć wiele przeróżnych treści. My ostatnio wypatrzyliśmy wyjątkowe zdjęcia bociana czarnego autorstwa pana Krzysztofa z Ciechowa.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bocian czarny (Ciconia nigra) to gatunek dużego ptaka z rodziny bocianowatych. Jest szeroko rozprzestrzeniony, choć spotykany rzadko. Jak szacują ornitolodzy w Polsce występuje około 1200 par tego chronionego gatunku. W odróżnieniu od swego krewniaka bocian czarny uważany jest za skrytego ptaka leśnego, raczej unikającego kontaktów z człowiekiem. W ostatnim czasie zmienia swoje zwyczaje i zaczyna gnieździć się coraz bliżej osad ludzkich, nawet w niewielkich lasach. 

Krzysztof Bednarczyk z Ciechowa na te piękne ptaki trafił podczas majowego spaceru po lesie niedaleko Cesarzowic. A że nigdy nie rozstaje się z aparatem to efekt tego spotkania mogą podziwiać internauci. Ptak na zdjęciu prezentuje się bardzo dostojnie i fotografia przykuwa wzrok.   

Nie jestem fotografem ptaków. Tego dnia miałem po prostu szczęście. Wiedziałem, że bociany czarne mieszkają w naszej okolicy, bo widziałem je już kilka lat wcześniej – opowiada pan Krzysztof.

Pan Krzysztof to zawodowy fotograf. Jak na razie w swoim dorobku nie ma zbyt wielu zdjęć ptaków. Ma za to dużo ujęć przyrody, którymi również podzielił się z nami. Warto dodać, że fotografie pana Krzysztofa pojawiały się kilkakrotnie w kalendarzach wydawanych przez średzkie starostwo, promując walory naszego powiatu. 

OLO

 • 7
 • 7
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Pain T powiedział(a) Więcej
  O widzę logo, pewnie był konkurs. CZeka na nagrodę pewnie. 35 minut temu.
 • Beka powiedział(a) Więcej
  Od tamtego roku co miesiąc tacy jak Ty pisali, że zaszczepionym tydzień, dwa, może miesiąc i zejdą. Co chwila zmieniacie wersję, teraz czekasz?... 40 minut temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Myślisz że sanepid nie widział tego bałaganu? Lepiej było cicho siedzieć i się nie skarżyć bo warunki nie są aż takie złe? Ludzie nie... 45 minut temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…