piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Dzika przyroda w obiektywie mieszkańca Ciechowa
Jak wiadomo w Internecie można znaleźć wiele przeróżnych treści. My ostatnio wypatrzyliśmy wyjątkowe zdjęcia bociana czarnego autorstwa pana Krzysztofa z Ciechowa.

Fot. Krzysztof Bednarczyk Fot. Krzysztof Bednarczyk


Bocian czarny (Ciconia nigra) to gatunek dużego ptaka z rodziny bocianowatych. Jest szeroko rozprzestrzeniony, choć spotykany rzadko. Jak szacują ornitolodzy w Polsce występuje około 1200 par tego chronionego gatunku. W odróżnieniu od swego krewniaka bocian czarny uważany jest za skrytego ptaka leśnego, raczej unikającego kontaktów z człowiekiem. W ostatnim czasie zmienia swoje zwyczaje i zaczyna gnieździć się coraz bliżej osad ludzkich, nawet w niewielkich lasach. 

Krzysztof Bednarczyk z Ciechowa na te piękne ptaki trafił podczas majowego spaceru po lesie niedaleko Cesarzowic. A że nigdy nie rozstaje się z aparatem to efekt tego spotkania mogą podziwiać internauci. Ptak na zdjęciu prezentuje się bardzo dostojnie i fotografia przykuwa wzrok.   

Nie jestem fotografem ptaków. Tego dnia miałem po prostu szczęście. Wiedziałem, że bociany czarne mieszkają w naszej okolicy, bo widziałem je już kilka lat wcześniej – opowiada pan Krzysztof.

Pan Krzysztof to zawodowy fotograf. Jak na razie w swoim dorobku nie ma zbyt wielu zdjęć ptaków. Ma za to dużo ujęć przyrody, którymi również podzielił się z nami. Warto dodać, że fotografie pana Krzysztofa pojawiały się kilkakrotnie w kalendarzach wydawanych przez średzkie starostwo, promując walory naszego powiatu. 

OLO

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 3 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 4 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 6 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…