wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. Krzysztof Bednarczyk Fot. Krzysztof Bednarczyk

Dzika przyroda w obiektywie mieszkańca Ciechowa

Cz, 17.06.2021 10:33

Jak wiadomo w Internecie można znaleźć wiele przeróżnych treści. My ostatnio wypatrzyliśmy wyjątkowe zdjęcia bociana czarnego autorstwa pana Krzysztofa z Ciechowa.


Bocian czarny (Ciconia nigra) to gatunek dużego ptaka z rodziny bocianowatych. Jest szeroko rozprzestrzeniony, choć spotykany rzadko. Jak szacują ornitolodzy w Polsce występuje około 1200 par tego chronionego gatunku. W odróżnieniu od swego krewniaka bocian czarny uważany jest za skrytego ptaka leśnego, raczej unikającego kontaktów z człowiekiem. W ostatnim czasie zmienia swoje zwyczaje i zaczyna gnieździć się coraz bliżej osad ludzkich, nawet w niewielkich lasach. 

Krzysztof Bednarczyk z Ciechowa na te piękne ptaki trafił podczas majowego spaceru po lesie niedaleko Cesarzowic. A że nigdy nie rozstaje się z aparatem to efekt tego spotkania mogą podziwiać internauci. Ptak na zdjęciu prezentuje się bardzo dostojnie i fotografia przykuwa wzrok.   

Nie jestem fotografem ptaków. Tego dnia miałem po prostu szczęście. Wiedziałem, że bociany czarne mieszkają w naszej okolicy, bo widziałem je już kilka lat wcześniej – opowiada pan Krzysztof.

Pan Krzysztof to zawodowy fotograf. Jak na razie w swoim dorobku nie ma zbyt wielu zdjęć ptaków. Ma za to dużo ujęć przyrody, którymi również podzielił się z nami. Warto dodać, że fotografie pana Krzysztofa pojawiały się kilkakrotnie w kalendarzach wydawanych przez średzkie starostwo, promując walory naszego powiatu. 

OLO

 • 6
 • 7
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 5 godzin temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 6 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 7 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…