czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Dziś rusza nabór do GPONE 2021

Dziś rusza nabór do GPONE 2021

Pt, 23.04.2021 10:06
 •  

W 2020 roku w ramach Gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji (GPONE) dotację otrzymało 51 właścicieli nieruchomości na łączną kwotę prawie 200 tys. zł. Tegoroczny nabór wniosków rozpocznie się dziś, tj. 23 kwietnia o godz. 12.00 i ze względu na obostrzenia związane z pandemią covid-19, będzie prowadzony wyłącznie za pomocą platformy ePUAP.


W 2021 roku, zgodnie z decyzją średzkiej Rady Miejskiej, podjętą na wniosek burmistrza, pierwszeństwo w otrzymaniu dotacji będą mieli seniorzy powyżej 65. roku życia.  Nabór do tegorocznej edycji Gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji rozpocznie się dziś od godz. 12.00 i potrwa on do 4 maja 2021 do godziny 12.00. Wnioski, które od 15 kwietnia są dostępne na stronie internetowej Gminy Środa Śląska, można składać elektronicznie - wyłącznie za pomocą platformy ePUAP. W tym celu potrzebne jest posiadanie Profilu Zaufanego.

Osoby, które będą potrzebować pomocy technicznej w przesłaniu wniosku za pomocą profilu zaufanego, będą mogły skorzystać ze wsparcia Urzędu Miejskiego. Wszystkie załączniki do wniosku będzie można zostawiać w wersji papierowej w urnie przy wejściu do Urzędu Miejskiego, ale dopiero po uprzednim kontakcie telefonicznym ze strony urzędu z osobami zakwalifikowanymi wstępnie do udzielenia dotacji.

Powyższe wynika z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.03.2021r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu oraz zaleceń Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2021 br., w wyniku których zalecona została w całej administracji publicznej forma wykonywania pracy zdalnej.

Jednocześnie w przypadku złagodzenia ogólnokrajowych obostrzeń sanitarnych i ograniczenia w formie pracy, w trakcie trwania naboru wniosków w ramach GPONE, zostanie uruchomione składanie wniosków w formie papierowej jako równoległa forma obok składania za pomocą ePUAP o czym Urząd Miejski w Środzie Śląskiej niezwłocznie poinformuje mieszkańców odrębnym komunikatem..

Tegoroczne dotacje w ramach GPONE z budżetu Gminy Środa Śląska obejmą koszt zakupu i montażu wewnętrznej instalacji, demontażu paleniska węglowego, zakupu i montażu nowego źródła ciepła, zakupu zbiornika c.w.u., zakupu i montażu wkładów kominowych oraz w przypadku gruntownych pomp ciepła: koszt wykonania odwiertów.

O dotację będą mogli ubiegać się mieszkańcy Gminy Środa Śląska, którzy planują likwidację kotła stałopalnego i instalację źródeł ciepła ujętych w dotacji, m.in. pompa ciepła, kocioł gazowy, kocioł na biomasę. Dotacja wynosi max. 50% poniesionych wydatków udokumentowanych fakturami, a szczegółowe kwoty znajdują się w załączonej tabeli.

- O przyznaniu dotacji decyduje kolejność złożenia kompletnego wniosku o przyznanie dotacji wraz z wymaganymi załącznikami, pod warunkiem, że będzie on prawidłowy. To oceni 4 osobowy zespół specjalistów Urzędu Miejskiego z 3 wydziałów – wyjaśnia Aleksandra Śliwińska-Ząbek, Zastępca Kierownika Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa.

Gminny Program Ograniczania Niskiej Emisji w zakresie wymiany źródeł ciepła realizowany jest w Gminie Środa Śląska od 2016 r. Od tego czasu na wymianę źródeł ciepła z budżetu Gminy Środa Śląska przeznaczono już ponad 750 tys. zł. Łącznie wymianę źródeł ciepła zrealizowano w 100 domach i 107 lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Środa Śląska.

(prg)

 

image001

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…