sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Dziś rusza nabór do GPONE 2021

Dziś rusza nabór do GPONE 2021

Pt, 23.04.2021 10:06
 •  

W 2020 roku w ramach Gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji (GPONE) dotację otrzymało 51 właścicieli nieruchomości na łączną kwotę prawie 200 tys. zł. Tegoroczny nabór wniosków rozpocznie się dziś, tj. 23 kwietnia o godz. 12.00 i ze względu na obostrzenia związane z pandemią covid-19, będzie prowadzony wyłącznie za pomocą platformy ePUAP.


W 2021 roku, zgodnie z decyzją średzkiej Rady Miejskiej, podjętą na wniosek burmistrza, pierwszeństwo w otrzymaniu dotacji będą mieli seniorzy powyżej 65. roku życia.  Nabór do tegorocznej edycji Gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji rozpocznie się dziś od godz. 12.00 i potrwa on do 4 maja 2021 do godziny 12.00. Wnioski, które od 15 kwietnia są dostępne na stronie internetowej Gminy Środa Śląska, można składać elektronicznie - wyłącznie za pomocą platformy ePUAP. W tym celu potrzebne jest posiadanie Profilu Zaufanego.

Osoby, które będą potrzebować pomocy technicznej w przesłaniu wniosku za pomocą profilu zaufanego, będą mogły skorzystać ze wsparcia Urzędu Miejskiego. Wszystkie załączniki do wniosku będzie można zostawiać w wersji papierowej w urnie przy wejściu do Urzędu Miejskiego, ale dopiero po uprzednim kontakcie telefonicznym ze strony urzędu z osobami zakwalifikowanymi wstępnie do udzielenia dotacji.

Powyższe wynika z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.03.2021r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu oraz zaleceń Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2021 br., w wyniku których zalecona została w całej administracji publicznej forma wykonywania pracy zdalnej.

Jednocześnie w przypadku złagodzenia ogólnokrajowych obostrzeń sanitarnych i ograniczenia w formie pracy, w trakcie trwania naboru wniosków w ramach GPONE, zostanie uruchomione składanie wniosków w formie papierowej jako równoległa forma obok składania za pomocą ePUAP o czym Urząd Miejski w Środzie Śląskiej niezwłocznie poinformuje mieszkańców odrębnym komunikatem..

Tegoroczne dotacje w ramach GPONE z budżetu Gminy Środa Śląska obejmą koszt zakupu i montażu wewnętrznej instalacji, demontażu paleniska węglowego, zakupu i montażu nowego źródła ciepła, zakupu zbiornika c.w.u., zakupu i montażu wkładów kominowych oraz w przypadku gruntownych pomp ciepła: koszt wykonania odwiertów.

O dotację będą mogli ubiegać się mieszkańcy Gminy Środa Śląska, którzy planują likwidację kotła stałopalnego i instalację źródeł ciepła ujętych w dotacji, m.in. pompa ciepła, kocioł gazowy, kocioł na biomasę. Dotacja wynosi max. 50% poniesionych wydatków udokumentowanych fakturami, a szczegółowe kwoty znajdują się w załączonej tabeli.

- O przyznaniu dotacji decyduje kolejność złożenia kompletnego wniosku o przyznanie dotacji wraz z wymaganymi załącznikami, pod warunkiem, że będzie on prawidłowy. To oceni 4 osobowy zespół specjalistów Urzędu Miejskiego z 3 wydziałów – wyjaśnia Aleksandra Śliwińska-Ząbek, Zastępca Kierownika Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa.

Gminny Program Ograniczania Niskiej Emisji w zakresie wymiany źródeł ciepła realizowany jest w Gminie Środa Śląska od 2016 r. Od tego czasu na wymianę źródeł ciepła z budżetu Gminy Środa Śląska przeznaczono już ponad 750 tys. zł. Łącznie wymianę źródeł ciepła zrealizowano w 100 domach i 107 lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Środa Śląska.

(prg)

 

image001

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 19 minut temu.
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 4 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 9 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…