wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

FBSerwis odśnieży gminne drogi

Pn, 29.11.2021 16:28
 •  

Firma FBSerwis z Bielan Wrocławskich wygrała przetarg i już kolejny rok będzie zajmować się odśnieżaniem dróg i chodników gminnych na terenie średzkiej gminy. Drogi odśnieżane będą tak często, jak będzie to konieczne, w większości przypadków na zgłoszenie telefoniczne.


W naszym regionie pojawił się pierwszy śnieg, a FBSerwis na podstawie podpisanej z Gminą Środa Śląska umowy jest już gotowe do zimowego utrzymania gminnych dróg. W ramach kontraktu firma będzie zajmować się odśnieżaniem dróg, posypywaniem ich piaskiem lub solą, zwalczaniem gołoledzi na drogach i chodnikach gminnych, odśnieżaniem i posypywaniem chodników oraz wywożeniem śniegu ze wskazanych miejsc.

- Drogi gminne położone na terenie całej gminy podzielone są w hierarchii odśnieżania ze względu na położenie, wielkość i natężenie ruchu. Częstotliwość odśnieżania dostosowana jest do aktualnej prognozy pogody i warunków atmosferycznych. Największa część dróg – osiedlowe i sołeckie będą odśnieżane na zgłoszenie (telefon) – informuje Sebastian Darowski z Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Zgodnie z umową, firma zapewnia odśnieżanie przez całą dobę, w zależności od potrzeb. Do zadań firmy należy śledzenie aktualnej prognozy pogody, aby w razie potrzeby rozpocząć odśnieżanie nawet o godz. 3 rano, aby drogi były przejezdne już o godz. 6 dla kierowców.

Mieszkańcy miasta i gminy będą mogli zgłaszać pilną potrzebę odśnieżenia danego odcinka drogi gminnej całodobowo pod nr dyspozytora firmy FBSerwis: 513 790 214.

(prg)

 • 8
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 17 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 10 godzin temu.
 • Beta powiedział(a) Więcej
  Pewnie nic nie zapłacili firmie i firma się wkurzy, ale partacze powinni poprawić i wtedy... 10 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…