piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //FBSerwis odśnieży gminne drogi
Firma FBSerwis z Bielan Wrocławskich wygrała przetarg i już kolejny rok będzie zajmować się odśnieżaniem dróg i chodników gminnych na terenie średzkiej gminy. Drogi odśnieżane będą tak często, jak będzie to konieczne, w większości przypadków na zgłoszenie telefoniczne.

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


W naszym regionie pojawił się pierwszy śnieg, a FBSerwis na podstawie podpisanej z Gminą Środa Śląska umowy jest już gotowe do zimowego utrzymania gminnych dróg. W ramach kontraktu firma będzie zajmować się odśnieżaniem dróg, posypywaniem ich piaskiem lub solą, zwalczaniem gołoledzi na drogach i chodnikach gminnych, odśnieżaniem i posypywaniem chodników oraz wywożeniem śniegu ze wskazanych miejsc.

- Drogi gminne położone na terenie całej gminy podzielone są w hierarchii odśnieżania ze względu na położenie, wielkość i natężenie ruchu. Częstotliwość odśnieżania dostosowana jest do aktualnej prognozy pogody i warunków atmosferycznych. Największa część dróg – osiedlowe i sołeckie będą odśnieżane na zgłoszenie (telefon) – informuje Sebastian Darowski z Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Zgodnie z umową, firma zapewnia odśnieżanie przez całą dobę, w zależności od potrzeb. Do zadań firmy należy śledzenie aktualnej prognozy pogody, aby w razie potrzeby rozpocząć odśnieżanie nawet o godz. 3 rano, aby drogi były przejezdne już o godz. 6 dla kierowców.

Mieszkańcy miasta i gminy będą mogli zgłaszać pilną potrzebę odśnieżenia danego odcinka drogi gminnej całodobowo pod nr dyspozytora firmy FBSerwis: 513 790 214.

(prg)

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 5 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 9 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…