piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Firma Globistic zrewitalizuje zbiornik w Juszczynie
30 listopada w średzkim magistracie podpisano umowę na prace rewitalizacyjne przy zbiorniku małej retencji w Juszczynie. Wykonawca jest firma GLOBISTIC Rajmund Czernik z Pęcza, której przekazano już front robót.

Podpisano umowę na prace rewitalizacyjne przy zbiorniku małej retencji w Juszczynie / fot. Katarzyna Nalepka Podpisano umowę na prace rewitalizacyjne przy zbiorniku małej retencji w Juszczynie / fot. Katarzyna Nalepka


W ramach zadania wykonawca dokona wykoszenia porostów ze skarp i dna, odmulenia zbiornika oraz wykona oczep kamienno-betonowy na palisadzie drewnianej w stopie skarpy. Zgodnie z podpisanym kontraktem, wykonawca z Pęcza lada dzień rozpocznie prace, które zakończą się w ciągu 3 miesięcy, jeżeli nie przeszkodzą w tym warunki atmosferyczne.

Dodatkowo wykonane zostanie umocnienie brzegów, humusowanie wraz z obsiewem skarp zbiornika, udrożnienie rowów dopływowych i odpływowych, oczyszczenie wylotów deszczowych oraz wycinka krzaków wokół zbiornika – informuje Maria Zachary, pełnomocnik burmistrza ds. melioracji i urządzeń wodnych.

Koszt całego zakontraktowanego zadania to ponad 387 tys. zł, co w 362 tys. zł zostanie sfinansowane z Funduszu Inwestycji Lokalnych, zaś 25 tys. zł z Funduszu Sołeckiego Juszczyna. Dotację rządową na ten cel Gmina Śląska otrzymała w ramach projektu zgłoszonego w 2019 roku do Funduszu Inwestycji Lokalnych na rewitalizację zbiorników wodnych w miejscowościach wiejskich. Bo budżetu Gminy na 2022 burmistrz Adam Ruciński wpisał kolejne 623 tys. zł z dotacji rządowej na tę i dwie kolejne inwestycje w rewitalizację zbiorników wodnych na wsiach.

- Cieszymy się, że staw, który zarastał przez kilkanaście lat, wreszcie będzie cieszył oko. To inwestycja bardzo wyczekiwana przez mieszkańców, która znacznie wpłynie na poprawę estetyki wsi, ale także na bezpieczeństwo, ponieważ rowy odprowadzające wodę są zamulone i istnieje ryzyko podtopienia. W planach mamy stworzyć wokół stawu przestrzeń do rekreacji, ustawić ławki, aby to miejsce stało się wizytówką naszej wsi – wskazuje Grzegorz Zajączkowski, sołtys Juszczyna.

(prg)

akwenjuszczyn

fot. Katarzyna Nalepka

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 7 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…