poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Firma Green Energy zorganizowała szkolenie dla strażaków

Firma Green Energy zorganizowała szkolenie dla strażaków

13.02. 2020

Obserwując zmiany w naszym otoczeniu możemy zauważyć bardzo dynamiczny rozwój  fotowoltaiki. Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na inwestycje w panele fotowoltaiczne, a co za tym idzie, brak rachunków za prąd.

Fotowoltaika to przede wszystkim ekonomiczny, ale również bezemisyjny sposób na pozyskanie energii ze słońca. To korzystne i przyszłościowe rozwiązanie w dobie rosnących cen energii elektrycznej. Oprócz oczywistych korzyści ekonomicznych należy pamiętać również o kwestiach bezpieczeństwa.

W grudniu firma Green Energy zorganizowała szkolenie dla strażaków z powiatu średzkiego, w trakcie którego omówiono: jakie mogą być przyczyny awarii lub pożaru instalacji fotowoltaicznej, jak można ich uniknąć, a przede wszystkim jak radzić sobie z potencjalnym zagrożeniem.

Produkując energię elektryczną moduły fotowoltaiczne mogą stanowić zagrożenie w postaci porażenia prądem, lub w bardzo rzadkich przypadkach, mogą być źródłem ognia. Bardzo istotne jest, aby panele fotowoltaiczne miały odpowiednie certyfikaty oraz atesty honorowane przez prestiżowe instytucje europejskie, i aby spełniały wysokiej klasy standardy. Do ich montażu powinny zostać użyte odpowiednie, niepalne i samo gaszące przewody solarne, które są gwarantem bezpieczeństwa.

Kolejnym bardzo ważnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik (urządzenie elektryczne zamieniające prąd stały) oraz jego prawidłowy montaż. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości falowniki wyposażone są w aparaturę kontrolną. Ryzyko awarii zmniejsza również fakt zastosowania optymalizatorów mocy przy modułach fotowoltaicznych (które zmniejszają napięcie w przypadku rozłączenia instalacji, lub kiedy dojdzie do jej awarii). O prawidłowej pracy instalacji zapewniają nie tylko urządzenia wysokiej jakości, ale również wybór firmy z doświadczeniem i z odpowiednimi uprawnieniami.

Firma Green Energy po montażu instalacji dokonuje odpowiednich pomiarów i analiz, wystawiając przy tym protokół. Ponadto stale kontroluje i analizuje działanie instalacji fotowoltaicznej. Na rynku znajdziemy wiele firm ,,chwilówek’’, które utrzymują się zazwyczaj przez 2-3 miesiące. Istotny jest jednak fakt gwarancji i serwisu instalacji montowanej przez daną firmę. Decydując się na inwestycje w panele fotowoltaiczne musimy pamiętać o tych aspektach. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego producenta paneli i proponowane przez niego warunki gwarancji.

Panele fotowoltaiczne montowane przez Green Energy to produkty polskiego producenta. Proces egzekwowania gwarancji jest zdecydowanie łatwiejszy, niż w przypadku producenta z Azji czy Ameryki, na co warto zwrócić uwagę mając w perspektywie ponad 20 lat eksploatacji instalacji.

Na koniec dobra rada od nas, dla użytkowników instalacji fotowoltaicznych. W przypadku pożaru należy natychmiast wyłączyć główne zasilanie prądu i wzywając pomoc, poinformować strażaków o zamontowanej instalacji. Sami strażacy powinni być wyposażeni w odpowiedni sprzęt elektroizolacyjny i obuwie dielektryczne.

Za pomoc w organizacji szkolenia dziękujemy Sekretarzowi Powiatowego Zarządu OSP Bogdanowi Wilczakowi oraz Starostwu Powiatowemu w Środzie Śląskiej.

Green Energy

 
 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

takich przygłupów jak ty powinni zamykać w psychiatryku, weź się zamknij w domu i nie wychodź i innym nie zabr...
Ty weź się rozbiegnij i przywal w ścianę może coś rozmumu nabije albo najlepiej pij olej tak jak wasz prezyden...
Wysłałem już im na konto, dzwoniłem, dostałem wszystkie odpowiedzi które chciałem znać. Świetna kobieta, wszys...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…