niedziela 11.04.2021

Imieniny: Filipa Leona

Firma Green Energy zorganizowała szkolenie dla strażaków

Firma Green Energy zorganizowała szkolenie dla strażaków

Cz, 13.02.2020 16:30
 •  

Obserwując zmiany w naszym otoczeniu możemy zauważyć bardzo dynamiczny rozwój  fotowoltaiki. Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na inwestycje w panele fotowoltaiczne, a co za tym idzie, brak rachunków za prąd.Fotowoltaika to przede wszystkim ekonomiczny, ale również bezemisyjny sposób na pozyskanie energii ze słońca. To korzystne i przyszłościowe rozwiązanie w dobie rosnących cen energii elektrycznej. Oprócz oczywistych korzyści ekonomicznych należy pamiętać również o kwestiach bezpieczeństwa.

W grudniu firma Green Energy zorganizowała szkolenie dla strażaków z powiatu średzkiego, w trakcie którego omówiono: jakie mogą być przyczyny awarii lub pożaru instalacji fotowoltaicznej, jak można ich uniknąć, a przede wszystkim jak radzić sobie z potencjalnym zagrożeniem.

Produkując energię elektryczną moduły fotowoltaiczne mogą stanowić zagrożenie w postaci porażenia prądem, lub w bardzo rzadkich przypadkach, mogą być źródłem ognia. Bardzo istotne jest, aby panele fotowoltaiczne miały odpowiednie certyfikaty oraz atesty honorowane przez prestiżowe instytucje europejskie, i aby spełniały wysokiej klasy standardy. Do ich montażu powinny zostać użyte odpowiednie, niepalne i samo gaszące przewody solarne, które są gwarantem bezpieczeństwa.

Kolejnym bardzo ważnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik (urządzenie elektryczne zamieniające prąd stały) oraz jego prawidłowy montaż. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości falowniki wyposażone są w aparaturę kontrolną. Ryzyko awarii zmniejsza również fakt zastosowania optymalizatorów mocy przy modułach fotowoltaicznych (które zmniejszają napięcie w przypadku rozłączenia instalacji, lub kiedy dojdzie do jej awarii). O prawidłowej pracy instalacji zapewniają nie tylko urządzenia wysokiej jakości, ale również wybór firmy z doświadczeniem i z odpowiednimi uprawnieniami.

Firma Green Energy po montażu instalacji dokonuje odpowiednich pomiarów i analiz, wystawiając przy tym protokół. Ponadto stale kontroluje i analizuje działanie instalacji fotowoltaicznej. Na rynku znajdziemy wiele firm ,,chwilówek’’, które utrzymują się zazwyczaj przez 2-3 miesiące. Istotny jest jednak fakt gwarancji i serwisu instalacji montowanej przez daną firmę. Decydując się na inwestycje w panele fotowoltaiczne musimy pamiętać o tych aspektach. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego producenta paneli i proponowane przez niego warunki gwarancji.

Panele fotowoltaiczne montowane przez Green Energy to produkty polskiego producenta. Proces egzekwowania gwarancji jest zdecydowanie łatwiejszy, niż w przypadku producenta z Azji czy Ameryki, na co warto zwrócić uwagę mając w perspektywie ponad 20 lat eksploatacji instalacji.

Na koniec dobra rada od nas, dla użytkowników instalacji fotowoltaicznych. W przypadku pożaru należy natychmiast wyłączyć główne zasilanie prądu i wzywając pomoc, poinformować strażaków o zamontowanej instalacji. Sami strażacy powinni być wyposażeni w odpowiedni sprzęt elektroizolacyjny i obuwie dielektryczne.

Za pomoc w organizacji szkolenia dziękujemy Sekretarzowi Powiatowego Zarządu OSP Bogdanowi Wilczakowi oraz Starostwu Powiatowemu w Środzie Śląskiej.

Green Energy
powrót na górę
 • Ffv powiedział(a) Więcej
  Doceniam napisał:
  Widać już kandydatów na burmistrza
  dokladnie

  20 minut temu.
 • ONA powiedział(a) Więcej
  Już parę lat temu posadzono nam tulipanowce na ziemi,... 5 godzin temu.
 • Sowa Grodzka powiedział(a) Więcej
  Zabierajcie Mariolkę na swoje włości, niech wyciąga... 6 godzin temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szanowna Pani redaktor zapomnials pani w art.
   Dodac... 7 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…