czwartek 22.02.2024

Imieniny: Marty Małgorzaty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Gdyby nie czujność dyrektora placówki bankowej i szybka reakcja policjantów 60-letni mężczyzna straciłby sporą sumę pieniędzy

SkomentujZłudne poczucie dużego zysku w krótkim czasie staje się atrakcyjną ofertą i niezłym wabikiem dla osób chcących zainwestować środki finansowe. Szybki zysk kusi bardzo wiele osób, niestety coraz częściej wykorzystują to złodzieje. Do takiej sytuacji doszło w miniony weekend w Środzie Śląskiej. Dzięki natychmiastowej reakcji dyrektora jednej z placówek bankowych na terenie miasta i szybkiej interwencji policjantów, 60-letni mieszkaniec powiatu legnickiego nie stracił pożyczonej sporej sumy pieniędzy.60-letni mężczyzna przyszedł do jednego z banków na terenie miasta Środa Śląska z zamiarem wpłacenia środków w  kwocie blisko stu tysięcy złotych na numery rachunków, które w rejestrze bankowym widniały jako podejrzane. Mężczyzna dzień wcześniej zaciągnął kredyt na prawie sto tysięcy złotych, ponieważ na portalu społecznościowym Facebook trafił na reklamę, w której treści zachęciła go informacja, że może szybko zarobić duże pieniądze poprzez inwestycję w zakup kryptowalut lub walut na giełdzie. 60- latek zainstalował również na swoim komputerze oprogramowanie Any Desk i przy użyciu karty dokonał transakcji w kwocie 4000 Euro. Pieniądze te wpłacił na tak zwany „start” w giełdę, następnie polecono mu zaciągnąć pożyczkę na dalsze inwestycje. Miała to być świetna okazja na zarobienie ogromnych pieniędzy!  

Mężczyzna nie był w stanie podać numeru, poprzez który miał otrzymywać polecenia i dalsze instrukcje postępowania. Pani Dyrektor banku od razu zareagowała i starała się przekonać mężczyznę, że może być on ofiarą oszustwa. Mężczyzna uparcie stawał przy swojej decyzji. Kobieta postanowiła powiadomić średzkich policjantów, którzy natychmiast przyjechali na miejsce. Długa i trudna rozmowa Pani Dyrektor Banku i policjantów, przekonała 60- latka, dzięki temu dotarł do niego fakt, że to właśnie on w tym momencie mógł być ofiarą oszustwa! Mężczyzna natychmiast wycofał się z zaciągniętej pożyczki, zablokował swoją kartę, dostęp do konta i za namową Pani Dyrektor oraz obecnych funkcjonariuszy przybył do Komendy Powiatowej Policji Środzie Śląskiej składając stosowne zawiadomienie o przestępstwie.

Ta historia zakończyła się sukcesem!
Faktem jest to, że mężczyzna stracił cztery tysiące euro jednakże nie doszło do utraty, aż stu tysięcy złotych! Doskonała czujność Dyrektora Banku i szybka kompetentna reakcja funkcjonariuszy uchroniła mieszkańca powiatu legnickiego od straty pożyczonych środków w kwocie stu tysięcy złotych!

Średzcy policjanci apelują o zachowanie rozwagi w dysponowaniu środkami finansowymi! Nie przekazujmy pochopnie i w pośpiechu pełnych danych personalnych, loginów i haseł dostępowych oraz nie instalujmy nieznanych nam aplikacji! Każda oferta szybkiego zarobienia pieniędzy to potencjalne oszustwo!

Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed podjęciem decyzji dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Pamiętając, że podstawową zasadą w tego typu inwestycjach jest to, że można dużo zyskać, ale można też wszystko stracić.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.