poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Gmina podnosi standardy w szkole przy ul. Górnej

Gmina podnosi standardy w szkole przy ul. Górnej

Cz, 07.01.2021 17:09

Rozstrzygnięto przetarg na dokończenie modernizacji ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej 1. Najkorzystniejszą ofertą okazała się ta przedstawiona przez firmę Igor Garden z Rzeczycy. Cena, jaką zaproponował przedsiębiorca, to ponad 25 tys. zł. Przy Szkole Podstawowej od strony ul. Górnej 1 do końca stycznia powstanie ostatni brakujący odcinek ogrodzenia, tj. betonowe ogrodzenie o wysokości 250 cm i długości 53 m. Częściowo będzie też rozebrany mur ceglany od strony ul. Wrocławskiej. Przy ogrodzeniu powstaną też ławy betonowe, dodatkowo stabilizujące ogrodzenie na długości 30m.

- Dokończenie modernizacji tego ogrodzenia to jeden z wielu elementów całego, kosztownego procesu dostosowania budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Górnej do standardów oświatowych, przyjaznych dla uczniów i nauczycieli – wyjaśnia Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński. – Tego rodzaju działania mają na celu wyrównanie różnic i standardów pomiędzy obecnym budynkiem przy ul. Górnej, a projektowanym budynkiem nowej szkoły podstawowej na Winnej Górze – dodaje burmistrz.

Roboty będzie wykonywać firma Igor Garden z Rzeczycy. – Czekamy na podpisanie umowy i będziemy zamawiać materiał potrzebny do wykonania ogrodzenia – wyjaśnia Łukasz Włodarski, właściciel firmy Igor Garden. Oferta przedsiębiorstwa z Rzeczycy opiewała na kwotę 25.838,80 zł i została przyjęta przez dyrekcję szkoły.

Pod koniec listopada zakończył się montaż ogrodzenia przy SP nr 3 od strony zachodniej. Kontynuacja tego procesu to odpowiedź na oczekiwania rodziców i nauczycieli, co do unowocześniania placówki szkolnej przy ul. Górnej. - Planowana wysokość wydatków na modernizację i doposażanie Szkoły Podstawowej nr 3 na najbliższe trzy lata to ok. 1 mln zł. Pierwszym elementem tego planu jest budowa w 2021 roku windy w budynku szkolnym przy ul. Górnej  – precyzuje plany Gminy burmistrz Adam Ruciński.

(prg) / fot. um

img 8453

img 8456
powrót na górę
 • cyk powiedział(a) Więcej
  .........i ładnie będzie :cheer: 3 minut temu
 • Alina powiedział(a) Więcej
  straszna tragedia - współczuję rodzinie zmarłego 3 minut temu
 • Jurek powiedział(a) Więcej
  Mirko dobrze napisałeś bo po tych godzinach to ta policja malczycka do domu na śniadanko do domu na obiadek... 12 minut temu.
 • Leon powiedział(a) Więcej
  Tam ich ponoc jechalo 3 - - 2 ponoc spieprzyło a jeden zostal teraz fylko musie powiedziec kto kierowal i tak... 58 minut temu.
 • Dramat powiedział(a) Więcej
  Tak kończą ludzie zabici przez tego morderce ... Jemu przecież nic się nie stało, a zabił młodego... godzinę temu.
 • Julia powiedział(a) Więcej
  To skąd w środku tego bagna ze zdjęć wzięły się dęby? godzinę temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM