poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Gmina wesprze średzkie przychodnie i laboratorium w okresie epidemii koronawirusa

Gmina wesprze średzkie przychodnie i laboratorium w okresie epidemii koronawirusa

24.03. 2020

W związku z utrudnieniami i ograniczeniem możliwości świadczenia usług medycznych przez lokalne przychodnie i laboratorium Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński zadeklarował wsparcie Gminy Środa Śląska dla wszystkich średzkich przychodni i laboratorium LAB-MED w zakresie środków ochrony osobistej medyków.

Urząd Miejski – Wydział GCR przekaże w ciągu 1-2 dni średzkim przychodniom i laboratorium łącznie kilkaset maseczek chirurgicznych i rękawic nitrynowych, płynów do dezynfekcji powierzchni oraz dezynfekcji skóry, a także kilkudziesięciu okularów i przyłbic ochronnych. Jednocześnie Burmistrz zadeklarował ze strony Gminy w ramach zarządzania kryzysowego niezbędne wsparcie finansowe dla przychodni, w przypadku konieczności zakupu i dostępności kombinezonów ochrony biologicznej.

Przychodnie w mieście pracują obecnie w bardzo ograniczonym trybie, najczęściej w trybie obsługi telefonicznej i mobilnej. - Mamy nadzieję że nasze wsparcie przyczyni się do poprawy dostępności do usług medycznych oraz zwiększenia bezpieczeństwa pracy medyków i obsługi pacjentów – wskazuje Burmistrz Adam Ruciński.

Deklaracja wsparcia  średzkich przychodni i laboratorium jest wynikiem wcześniejszych zapytań Urzędu Miejskiego o potrzeby w tym zakresie, skierowanych do szefów lokalnych przychodni pod koniec ubiegłego tygodnia przez Sekretarza Gminy, jak również prośby jaka wpłynęła od jedynego w powiecie średzkim laboratorium analitycznego.

Komunikacja i uzgodnienia w tym zakresie były prowadzone przez weekend, a decyzje podjęto na wczorajszym spotkaniu Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego z udziałem Burmistrza, Sekretarza Gminy, Dyrektora GOPS , Komendanta Straży Miejskiej oraz Kierownika Wydziału GCR Bożeny Lenartowicz.

Gmina Środa Śląska

img 7068

 
 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Proszę napisać peany na cześć burmistrza jeśli już faktycznie wesprze przychodnie, a nie jak dopiero deklaruje, bo to dwie różne rzeczy. Pan burmistrz już nie raz coś obiecywał, a potem odwracał kota ogonem. Zresztą i tak rewelacji nie ma z tym wsparciem, jak na taką dużą gminę. Takie rzeczy inne gminy już dawno kupiły. I nie trzeba do tego było akcji w internecie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jaki konkret to tylko zagranie piarowe i obiecanki jakiegoś wsparcia w miarę potrzeb i możliwości. Bllabllabllal ........... Gmina Malczyce umarza podatki przedsiębiorcom i to jest konkret a nie przekazanie kilkuset zleżałych maseczek. Jak czytam że przed podjęciem tak strategicznej decyzji burmistrz konsultował się przez cały weekend to strach się bać jakby trzeba było podjąć szybko i samodzielnie jakąś decyzję.

This comment was minimized by the moderator on the site

Durne bo nie w Twojej kieszeni?

This comment was minimized by the moderator on the site

brawo Adam!!!-to jest konkret!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Wszystkim chorym, ich rodzinom i mieszkańcom z tych miejscowości życzymy: TRZYMAJCIE SIĘ DZIELNIE !!!!!!...
Juz czekam aż zrobi wirus ze mną porządek żal twojej głupoty...
A co da konkretna miejscowość? Nawet jak ktoś jest z Warzyny, Pęczkowa, Gozdawy czy z Czernej (małe miejscowoś...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…