czwartek 04.03.2021

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

Gminne dotacje dla MLKS Polonia Środa Śląska

Gminne dotacje dla MLKS Polonia Środa Śląska

Pn, 25.01.2021 11:46

Na początku stycznia w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej Burmistrz Adam Ruciński podpisał umowy na dotacje z przedstawicielami MLKS Polonia Środa Śląska Mariuszem Kargolem i Dariuszem Hamkało. Środki te będą przeznaczone na realizację zadań w zakresie sportu dzieci i młodzieży w dyscyplinach, jakie rozwija klub: piłka nożna, pływanie i lekkoatletyka.W sumie podpisano 4 umowy dotacji, osobno na każde zadanie złożone w ofertach MLKS Polonia Środa Śląska do średzkiego magistratu w grudniu ub.r. Pierwsze z zadań nosi nazwę „Pływanie to nie tylko sport, to przygoda”, a kwota gminnej dotacji na jego realizację w zakresie wsparcia sekcji pływania wynosi 43.000 zł, przy wkładzie własnym MLKS Polonia w wysokości 7.800 zł.

Drugie z zadań, tj. „Lekkoatletyka naszym sportem, Środa Śląska naszym miastem” na wsparcie sekcji lekkoatletycznej otrzymało dofinansowanie z Gminy w kwocie 19.000 zł, przy wkładzie własnym 4.780 zł.

Największą dotację średzka Polonia otrzymała na zadanie pn. „Szkolimy przyszłych reprezentantów Polski”, a kwota dotacji na jego realizację wynosi 237 000 zł, przy wkładzie własnym 75.050 zł. Środki te będą przeznaczone na szkolenia całoroczne grup piłkarskich dzieci i młodzieży: Skrzatów, Żaków, Orlików, Młodzików, Trampkarzy oraz Juniorów.

Ostatnie z dotowanych przez Gminę zadań dotyczy żeńskiej sekcji piłki nożnej średzkiego klubu MLKS Polonia. To zadanie pn. „Średzkie Skarby” otrzymało wsparcie Gminy w kwocie 23 000 przy wkładzie własnym 6.300 zł.

Łączna kwota gminnych dotacji na wszystkie zadania, które będą realizowane w 2021 roku przez Klub MLKS Polonia Środa Śląska, wynosi 322 000 zł. – Bardzo się cieszymy, że pomimo pandemii otrzymaliśmy z Gminy prawie taką samą kwotę dotacji jak w poprzednim roku – mówi Mariusz Kargol, prezes MLKS Polonia Środa Śląska. – Otrzymane środki wykorzystamy oczywiście zgodnie z zasadami określonymi w umowach, m.in. na organizację rozgrywek i szkolenie dzieci i młodzieży. W planach mamy w tym roku także wyjazd na obóz dofinansowany przez Gminę, co uzgadnialiśmy z Burmistrzem jako opcję jeszcze w połowie ubiegłego roku – dodaje prezes Mariusz Kargol.

 Po podpisaniu umów przedstawiciele Klubu MLKS Polonia złożyli na ręce Burmistrza Adama Rucińskiego podziękowanie dla Gminy Środa Śląska za wyjątkowe wsparcie Klubu w 2020 roku, wręczyli także włodarzowi kalendarz klubu.

(prg) / fot. um

mlkimg 8472
powrót na górę
 • Adam powiedział(a) Więcej
  dokąd maja ruszać? 47 minut temu.
 • sorbi powiedział(a) Więcej
  wolę taki marsz niż orszak nieuleczalnie chorych dzieci, które umrą krótko po narodzinach przez swoje wady wrodzone godzinę temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Maja rozmach ......y !!!! 3 godziny temu.
 • Tutko powiedział(a) Więcej
  Szkoda że gburmol zapomniał że do pieców trzeba doprowadzić gaz 3 godziny temu.
 • Z Miękini powiedział(a) Więcej
  Pawda 4 godziny temu.
 • leo powiedział(a) Więcej
  Mówiąc delikatnie, ta gmina to porażka. 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …