sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Gminne święto plonów w Proszkowie

SkomentujTegoroczne dożynki Gminy Środa Śląska w Proszkowie 26 sierpnia rozpoczęła msza dziękczynna w kościele pw. św. Anny. Korowód dożynkowy poprowadził Zespołu Pieśni i Tańca Jubilat.


Fot. Remigiusz Mróz Fotografia Fot. Remigiusz Mróz Fotografia


Kiedy wszystkie 21 wieńców zaprezentowało się na placu dożynkowym, starostowie dożynek: Aleksandra Janczak i Paweł Janisz wręczyli gospodarzowi dożynek, burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu chleb będący symbolem zebranych tegorocznych plonów. Obrzęd dożynkowy z tradycyjnym obtańcowaniem wieńca przeprowadził Zespół Ludowy Polanie w towarzystwie Zespołu Pieśni i Tańca Jubilat. W obrzędzie, oprócz władz średzkiej gminy, uczestniczyli przedstawiciele delegacji miasta partnerskiego Saterland w Dolnej Saksonii oraz radni Rady Miejskiej i okoliczni samorządowcy.

O tym, co jest najważniejsze na dożynkach, mówił ze sceny w swoim przemówieniu burmistrz Adam Ruciński. – Wdzięczność, ale i pokora. Wdzięczność za te plony Bogu, rolnikom, sadownikom, ogrodnikom, rodzinom rolniczym, wszystkim tym, którzy bardzo ciężko pracują na to, aby te plony zostały zebrane, wcześniej posiane, uprawione i żeby było z czego ten chleb zrobić. Pokora jest potrzebna wszystkim nam, bo wiele od nas nie zależy. Pogoda, warunki klimatyczne, wszystko to co wpływa na dobre zbiory, choć nie wszystko jeszcze udało się zebrać, to każde ziarno należy szanować. Chciałem z całego serca podziękować jeszcze raz za ten chleb, ale przede wszystkim za ten trud i pot wszystkim rolnikom i tym, którzy w gospodarce rolnej mają swój udział – podkreślał gospodarz średzkiej Gminy.

Burmistrz Saterlandu Thomas Otto podziękował za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w dożynkach gminnych oraz uroczystej mszy dożynkowej. Docenił i podkreślił również ogromne nakłady pracy rolników, które porównał do zaangażowania wielu osób w pielęgnowanie partnerstwa między gminami Środa Śląska i Saterland trwającego już ponad 20 lat, mając jednocześnie nadzieję na kolejne lata współpracy.

Święto plonów umilały gościom pieśni biesiadne w wykonaniu zespołów Kulinianie, Dolnoślązacy i Biesiadni.  Praca sołectw nad przygotowaniem wieńców dożynkowych oraz Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały stoiska gastronomiczne została doceniona na scenie, a przedstawiciele odebrali podziękowania z rąk radnego Rady Miejskiej okręgu Jastrzębce i Proszków Arkadiusza Hibnera.

Na dożynkowej scenie nie zabrakło tego dnia muzycznych wrażeń. Na początek publiczność rozgrzał Miły Pan hitami „Jeszcze raz”, „Hop hop”, „Królowa”, czy „Musisz się starać”. Gwiazdami wieczoru był zespół Milano z przebojami „Jasnowłosa”, „O Tobie kochana” i „Największe serce” oraz Denis, który zawładnął tłumem hitami „Matka Polka”, „Kocham Ciebie Tak”, czy „A Ty teraz tańcz”. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin wieczornych i nawet późny deszcz nie przeszkodził mieszkańcom w dobrej zabawie. Poniżej pełna fotorelacja z imprezy.

(prg) / fot. Remigiusz Mróz Fotografia


Media   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

eko006groszek

handlo trans

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.