niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Granty „Aktywni na Ziemi Średzkiej” 2022W ramach tegorocznej edycji programu grantowego „Aktywni na Ziemi Średzkiej” wsparcie finansowe otrzymało 10 projektów z 14 złożonych wniosków grantowych. 14 czerwca burmistrz Adam Ruciński podpisał umowy grantowe z liderami 9 projektów. 4 projekty odpadły z powodu błędów formalnych. 


Fot. UM Fot. UM


Gminny program grantowy „Aktywni na ziemi średzkiej” ma na celu wspieranie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach mieszkańców, którzy podejmują wspólny wysiłek na rzecz realizacji niezbędnych potrzeb społeczności sołeckich. Maksymalna kwota grantu z budżetu Gminy Środa Śląska to 9 tys. zł, a łączna pula w programie to 100 tys. zł.

Taki maksymalny grant otrzymała m.in. Rada Sołecka wsi Chwalimierz na projekt „Od dzidziusia do Dziadusia”. – Pod tą nazwą kryje się boisko do gry w bule, bardzo ciekawej i wciągającej gry – opowiada Norbert Siepietowski, lider projektu i sołtys Chwalimierza. – Teren został już przygotowany, a z otrzymanych środków chcemy zakupić krawężniki i tłuczeń, przyznany grant bardzo ułatwi nam realizację zadania. Początkiem sierpnia chcemy otworzyć boisko dla mieszkańców – dodaje Norbert Siepietowski.

Rada Sołecka wsi Zakrzów otrzymała 8 980 zł na poprawę stanu boiska sportowego przez doposażenie w bramki, słupki i siatki, a Rada Sołecka wsi Rzeczyca uzyskała 9 tys. zł na zakup profesjonalnego traktorka ogrodowego do koszenia przez mieszkańców licznego terenu zielonego i boiska LZS. Nieformalna grupa „Mieszkańcy Proszkowa”  otrzymała 7 tys. zł na budowę drewnianej altany przy stawie. – Z zeszłorocznego grantu zrobiliśmy palenisko i postawiliśmy ławki. W tym roku chcemy zbudować jeszcze altanę. Własnymi siłami wykonujemy podbudowę, to dla nas okazja do integracji lokalnej społeczności – podkreśla Tomasz Jamrozik, lider projektu i sołtys Proszkowa. – Wielkie podziękowania dla burmistrza za okazane wsparcie i docenienie naszych inicjatyw.

„Aktywni Mieszkańcy Jastrzębiec” uzyskali 6 720 zł na udrożnienie przydrożnych rowów, a Rada Sołecka wsi Cesarzowice – 9 tys. zł na renowację zabytkowej drogi. Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepanowie otrzymało 6 tys. zł na organizację warsztatów z szycia obrusów, a Grupa Słonecznych Aktywistów z Przedmościa – 9 tys. zł na korytowanie osiedlowej drogi oraz tablice informacyjne w kształcie słońca.

Rada Sołecka wsi Kobylniki uzyskała 7 tys. zł na zakup profesjonalnego traktorka do koszenia marki Stihl. – Teraz posiadamy tylko ręczne kosiarki i kosę spalinową, a terenów do utrzymania mamy sporo w naszej wsi– wyjaśnia Kazimierz Oleński, lider projektu i sołtys Kobylnik. – Mamy m.in. boisko do piłki ręcznej i tereny przy świetlicy. Dzięki traktorkowi będzie nam wygodniej i sprawniej wykosić wszystkie tereny, to duże wsparcie – podkreśla sołtys Kobylnik.

Ostatnim grantobiorcą miała być Rada Sołecka Komornik, jednak sołtys Rafael Gadzała zrezygnował z podpisania umowy o przyznanie grantu na kwotę 4.680,00 zł – z powodu zbyt małej przyznanej kwoty w stosunku do kwoty wnioskowanej. Łączna wartość podpisanych umów dotacji z budżetu Gminy w ramach gminnego programu ANZŚ podpisanych w dniu 14 czerwca to 71,7 tys. zł. Decyzja ws. wolnych środków w ramach programu grantowego ANZŚ 2022 podjęta będzie do końca bm. 

(prg)
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 14 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 27 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…