środa 29.06.2022

Imieniny: Piotra Pawła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Granty „Aktywni na Ziemi Średzkiej” 2022
W ramach tegorocznej edycji programu grantowego „Aktywni na Ziemi Średzkiej” wsparcie finansowe otrzymało 10 projektów z 14 złożonych wniosków grantowych. 14 czerwca burmistrz Adam Ruciński podpisał umowy grantowe z liderami 9 projektów. 4 projekty odpadły z powodu błędów formalnych. 

Fot. UM Fot. UM


Gminny program grantowy „Aktywni na ziemi średzkiej” ma na celu wspieranie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach mieszkańców, którzy podejmują wspólny wysiłek na rzecz realizacji niezbędnych potrzeb społeczności sołeckich. Maksymalna kwota grantu z budżetu Gminy Środa Śląska to 9 tys. zł, a łączna pula w programie to 100 tys. zł.

Taki maksymalny grant otrzymała m.in. Rada Sołecka wsi Chwalimierz na projekt „Od dzidziusia do Dziadusia”. – Pod tą nazwą kryje się boisko do gry w bule, bardzo ciekawej i wciągającej gry – opowiada Norbert Siepietowski, lider projektu i sołtys Chwalimierza. – Teren został już przygotowany, a z otrzymanych środków chcemy zakupić krawężniki i tłuczeń, przyznany grant bardzo ułatwi nam realizację zadania. Początkiem sierpnia chcemy otworzyć boisko dla mieszkańców – dodaje Norbert Siepietowski.

Rada Sołecka wsi Zakrzów otrzymała 8 980 zł na poprawę stanu boiska sportowego przez doposażenie w bramki, słupki i siatki, a Rada Sołecka wsi Rzeczyca uzyskała 9 tys. zł na zakup profesjonalnego traktorka ogrodowego do koszenia przez mieszkańców licznego terenu zielonego i boiska LZS. Nieformalna grupa „Mieszkańcy Proszkowa”  otrzymała 7 tys. zł na budowę drewnianej altany przy stawie. – Z zeszłorocznego grantu zrobiliśmy palenisko i postawiliśmy ławki. W tym roku chcemy zbudować jeszcze altanę. Własnymi siłami wykonujemy podbudowę, to dla nas okazja do integracji lokalnej społeczności – podkreśla Tomasz Jamrozik, lider projektu i sołtys Proszkowa. – Wielkie podziękowania dla burmistrza za okazane wsparcie i docenienie naszych inicjatyw.

„Aktywni Mieszkańcy Jastrzębiec” uzyskali 6 720 zł na udrożnienie przydrożnych rowów, a Rada Sołecka wsi Cesarzowice – 9 tys. zł na renowację zabytkowej drogi. Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepanowie otrzymało 6 tys. zł na organizację warsztatów z szycia obrusów, a Grupa Słonecznych Aktywistów z Przedmościa – 9 tys. zł na korytowanie osiedlowej drogi oraz tablice informacyjne w kształcie słońca.

Rada Sołecka wsi Kobylniki uzyskała 7 tys. zł na zakup profesjonalnego traktorka do koszenia marki Stihl. – Teraz posiadamy tylko ręczne kosiarki i kosę spalinową, a terenów do utrzymania mamy sporo w naszej wsi– wyjaśnia Kazimierz Oleński, lider projektu i sołtys Kobylnik. – Mamy m.in. boisko do piłki ręcznej i tereny przy świetlicy. Dzięki traktorkowi będzie nam wygodniej i sprawniej wykosić wszystkie tereny, to duże wsparcie – podkreśla sołtys Kobylnik.

Ostatnim grantobiorcą miała być Rada Sołecka Komornik, jednak sołtys Rafael Gadzała zrezygnował z podpisania umowy o przyznanie grantu na kwotę 4.680,00 zł – z powodu zbyt małej przyznanej kwoty w stosunku do kwoty wnioskowanej. Łączna wartość podpisanych umów dotacji z budżetu Gminy w ramach gminnego programu ANZŚ podpisanych w dniu 14 czerwca to 71,7 tys. zł. Decyzja ws. wolnych środków w ramach programu grantowego ANZŚ 2022 podjęta będzie do końca bm. 

(prg)

 • OGAR powiedział(a) Więcej
  No tak. Wrzucam w skrócie, bo obrońca "Nie pr nie farm" chyba nie czytał akt.

  "W toku śledztwa ustalono, że w latach 2017-2020 w Środzie... 5 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  pazerność na kasę mi się wydaje go zgubiła, lepiej tego nie komentować 5 godzin temu.
 • Robot powiedział(a) Więcej
  Na nockach nie masz co robić? Na 4 brakuje części! 6 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…