poniedziałek 25.01.2021

Imieniny: Pawla Milosza

Gwiazdka dla Seniora w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej

Gwiazdka dla Seniora w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej

Wt, 22.12.2020 10:14

W grudniu Szkolna Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski zaprosili rodziców oraz uczniów klas I – III do udziału w akcji "Gwiazdka dla Seniora", której głównym celem było okazanie wsparcia osobom przebywającym w Domu Całodobowej Opieki Na Zaciszu w Krynicznie.Akcja polegała na przygotowaniu dla pensjonariuszy paczek, które zawierały kartki z życzeniami świątecznymi i noworocznymi oraz drobne upominki. Na zaproszenie odpowiedziało kilkadziesiąt osób, których zaangażowanie przerosło wszelkie oczekiwania.

W przygotowywaniu prezentów brały udział całe rodziny. Jak wszystkim wiadomo, dzieci z natury bardzo lubią pomagać. Do działania motywowała je dodatkowo znajomość imienia pensjonariusza, dla którego pisały życzenia i szykowały świąteczny upominek. Uczestniczący w akcji rodzice są zdania, że była to dla ich dzieci świetna zabawa w pięknym celu.

Dzięki takim akcjom, co podkreśliła Pani Agata Juzyk (pomysłodawczyni Gwiazdki dla Seniora), już najmłodsi uczniowie przyswajają wiedzę, że lokalne, drobne gesty i działania mogą zmieniać powoli świat, a empatia w obecnym trudnym czasie jest podstawową wartością i kompetencją.

21 grudnia, po kilkudniowej kwarantannie, do DCO zostały zawiezione świąteczne podarunki dla Seniorów. Paczki wraz z życzeniami przekazali: pani Dyrektor SP nr 3 w Środzie Śl. Emilia Latos, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Agata Juzyk , opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz Emma Karst – przedstawicielka SU klas I – III.

Dla wszystkich było to wzruszające spotkanie, które zapoczątkowało systematyczną współpracę Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej z Domem Całodobowej Opieki w Krynicznie.

Dorota Dyjak - Baraniecka
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  A jak w innych gminach ??????, bo słyszałam że w Gminie Udanin najwięcej ludzi ubyło  24 minut temu
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat! 12 godzin temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat ! 12 godzin temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro ruszają szczepienia osób powyżej 80 lat! 13 godzin temu.
 • Roxana powiedział(a) Więcej
  Sołtysowa Zakrzowa jest super więc wara od niej? 13 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM