piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Ho, ho, ho! Mikołaj zawitał do ciechowskich dzieci
Zwykle przychodzi w nocy z 5 na 6 grudnia. Każdy ma nadzieję zobaczyć na niebie jego sanie z reniferami wypełnione prezentami. Do dzieci w Ciechowie przyszedł jednak już w niedzielę 5 grudnia, jak tylko zapadł zmierzch. Najmłodsi byli pewnie wyjątkowo grzeczni.


Dzieci, zajadając świąteczne pierniki, czekały na niego na placu osiedla Skaleń. Wołały go wierszykami i piosenkami, wymachując zimnymi ogniami. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, z powodu braku śniegu przyjechał bryczką zaprzężoną w konie. Kiedy zbliżał się, było słychać głośne dzwonki. Pojawił się na drodze osiedlowej, oświetlonej przez mężczyzn, trzymających pochodnie. Wszyscy chcieli być pewni, że trafi we właściwe miejsce.

Jego pojazd był wypełniony podarunkami. Kiedy zasiadł na przygotowanym miejscu, dzieci z grupy tanecznej ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie pod kierunkiem p. Edyty Dyndy zatańczyły dla niego w rytm świątecznych przebojów. Po występach Święty Mikołaj rozdał, wszystkim zgromadzonym dzieciom, przywiezione prezenty. W tej czynności dzielnie pomagały mu jego śnieżynki. Każde dziecko po otrzymaniu paczki mogło z pomocą rodzica zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Radości wszystkich nie było końca! Mamy nadzieję, że odwiedzi nas znowu za rok.

Imprezę przygotowało Stowarzyszenie „Ciechów – Nasz Wspólny Cel” we współpracy z sołtysem p. Stanisławem Gołdynem i Radą Sołecką oraz Dom Kultury w Środzie Śląskiej i świetlica wiejska w Ciechowie.

(ks)

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 9 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…