niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Ho, ho, ho! Mikołaj zawitał do ciechowskich dzieci

Ho, ho, ho! Mikołaj zawitał do ciechowskich dzieci

N, 05.12.2021 20:28

Zwykle przychodzi w nocy z 5 na 6 grudnia. Każdy ma nadzieję zobaczyć na niebie jego sanie z reniferami wypełnione prezentami. Do dzieci w Ciechowie przyszedł jednak już w niedzielę 5 grudnia, jak tylko zapadł zmierzch. Najmłodsi byli pewnie wyjątkowo grzeczni.


Dzieci, zajadając świąteczne pierniki, czekały na niego na placu osiedla Skaleń. Wołały go wierszykami i piosenkami, wymachując zimnymi ogniami. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, z powodu braku śniegu przyjechał bryczką zaprzężoną w konie. Kiedy zbliżał się, było słychać głośne dzwonki. Pojawił się na drodze osiedlowej, oświetlonej przez mężczyzn, trzymających pochodnie. Wszyscy chcieli być pewni, że trafi we właściwe miejsce.

Jego pojazd był wypełniony podarunkami. Kiedy zasiadł na przygotowanym miejscu, dzieci z grupy tanecznej ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie pod kierunkiem p. Edyty Dyndy zatańczyły dla niego w rytm świątecznych przebojów. Po występach Święty Mikołaj rozdał, wszystkim zgromadzonym dzieciom, przywiezione prezenty. W tej czynności dzielnie pomagały mu jego śnieżynki. Każde dziecko po otrzymaniu paczki mogło z pomocą rodzica zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Radości wszystkich nie było końca! Mamy nadzieję, że odwiedzi nas znowu za rok.

Imprezę przygotowało Stowarzyszenie „Ciechów – Nasz Wspólny Cel” we współpracy z sołtysem p. Stanisławem Gołdynem i Radą Sołecką oraz Dom Kultury w Środzie Śląskiej i świetlica wiejska w Ciechowie.

(ks)

 • 5
 • 2
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. 47 minut temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... godzinę temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…