wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Intensywny czas pracy w projekcie

Intensywny czas pracy w projekcie

02.09. 2020

Czas wakacji nie oznaczał odpoczynku i przerwy w realizacji projektu „Środa Śląska – wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy”.

Przypominamy, że w 4 szkołach podstawowych Gminy Środa Śląska od marca 2019 roku realizowany jest projekt edukacyjny, który wsparciem obejmuje prawie 1000 uczniów i 80 nauczycieli. Również w czasie okresu związanego z COVID 19 i nieobecnością uczniów w szkołach działania projektowe były realizowane w formie zajęć zdalnych z zajęć wyrównawczych oraz zajęć rozwijających. W tym czasie zakupiono liczne pomoce naukowe doposażając pracownie przyrodnicze i matematyczne w szkołach m.in. w profesjonalne mikroskopy, komplety do przeprowadzenia doświadczeń, programy multimedialne i wiele innego sprzętu niezbędnego do realizacji zajęć w ciekawszej formie.

W miniony poniedziałek wizytowana była część placówek oświatowych pod kątem przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Była to jednocześnie okazja do zaprezentowania sprzętu i pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu.

Dotychczas zakupiono 10 tablic interaktywnych i 10 projektów, 13 komputerów stacjonarnych oraz 2 zestawy głośników do tablic interaktywnych. Dodatkowo w Szkole Podstawowej w Szczepanowie i Rakoszycach zamontowano magiczny dywan, który jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym jednocześnie funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego, stanowiący pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Jak podkreślają koordynatorzy szkolni oraz nauczyciele jest to narzędzie uatrakcyjniające zajęcia. Wartość inwestycji w ramach projektu związanej z zakupem sprzętu informatycznego oraz doposażenia sali matematycznych i przyrodniczych przekroczył 150 tys. zł.

ed3f4151 4cfd 40ac 9424 10f202958a7a 1024x142

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, 
Oś  Priorytetowa 10. Edukacja, Działanie 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
Poddziałanie 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – konkursy horyzontalne.

(prg)

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

W Rakoszycach toalety wyremontowane juz na tip top, co tu ściemniecie zawistnicy

This comment was minimized by the moderator on the site

Ruciński chwali się gadżetami. Naw palcem nie kiwnął aby nam pomóc. To szkoła sama przygotowała projekt i go zrealizowała. To wstyd chwalić się nie swoja robotą. Mam pytanie do burmistrza co z remontem toalet które pamiętają poprzednią epokę i co z obiecanymi szafkami. Pewnie jakby szkoła je załatwiła Adaś byłby pierwszy. To co czytam to jedna wielka obłuda.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

no i super a nie tylko piłka kopana w koło Macieju
jak dla mnie dzieciaki i tak się spotykają dosłownie wszędzie , więc po co dzielić te place na "pows...
A ja się pytam gdzie dzieci ze szkoły w Szczepanowie i Ciechowa? Czyżby zostały pominięte? Jakoś nie...
Najszczersze kondolencje. Dziewczyny zapamiętajcie że człowiek żyje tak długo jak ostatnia osoba, kt...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.