wtorek 26.01.2021

Imieniny: Tymoteusza Michala

Inwestycje w SP 3 w Środzie Śląskiej

Inwestycje w SP 3 w Środzie Śląskiej

Pn, 07.12.2020 11:59

W Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej mimo braku dzieci dużo się dzieje. Pod koniec października przy świetlicy szkoły powstał kolorowy, funkcjonalny i bezpieczny plac zabaw z nawierzchnią poliuretanową, o czym informowaliśmy 30 października. Miesiąc później placówka zyskała ponad 120 m nowego ogrodzenia od strony zaplecza – zamiast starego, „popeerelowskiego”.Mimo solidnej betonowej konstrukcji cieszy oko swoim ażurowym wykończeniem. Jak informowano wcześniej (27 listopada), wykonawcą tej inwestycji jest miejscowy przedsiębiorca, pan Łukasz Włodarski, którego oferta okazała się najkorzystniejsza cenowo spośród trzech przedstawionych. Prace nad ogrodzeniem przebiegły tym razem bardzo sprawnie. Niestety poprzedni wykonawca wyłoniony w drodze przetargu okazał się wyjątkowo nierzetelny, dlatego inwestycja zamiast zakończyć się latem, trwała do końca listopada.

Zdecydowałam w porozumieniu z Radą Rodziców i Organem Prowadzącym, że w miejsce starego powstanie ponownie ogrodzenie betonowe, aby skutecznie odizolować teren szkoły od ogródków przylegających do niego posesji. Pozwoli to na zachowanie prywatności zarówno sąsiadom szkoły, jak i uczniom oraz nauczycielom placówki.

Dzięki likwidacji starego ogrodzenia teren szkoły wzbogacił się również o sąsiednią siedmioarową działkę, którą gmina przekazała placówce już kilka lat wcześniej, ale dotychczas nie było do niej dostępu. W ten sposób uczniowie zyskali dodatkową przestrzeń, gdzie będą się mogły odbywać m. in. zajęcia plenerowe i spotkania integracyjne.

Swoje zaangażowanie w zagospodarowanie tego pozyskanego dla szkoły terenu zadeklarowali członkowie Rady Rodziców szkoły. Hasłem przewodnim tej inicjatywy będzie „Ekologia w praktyce”. Główną inicjatorką tego pomysłu jest Przewodnicząca Rady Rodziców szkoły, pani Agata Juzyk. Zaplanowano m.in. miniogródki warzywne, aby dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w procesie dojrzewania warzyw. Wiosną wzdłuż nowego ogrodzenia zostaną też posadzone nowe drzewa i krzewy.

Te i kolejne planowane inicjatywy mają za zadanie sprawić, aby w chwili powstania nowej szkoły podstawowej na Winnej Górze „Trójka” miała szansę być dla niej konkurencyjna. Przed nami więc bardzo ambitne cele. Nie uda ich się jednak osiągnąć bez solidnego wsparcia finansowego, dlatego Burmistrz Środy Śląskiej, pan Adam Ruciński, zadeklarował się zabezpieczyć na to zadanie odpowiednie środki.

Miejmy nadzieję, że dzięki temu nasza szkoła będzie z każdym rokiem funkcjonalniejsza i atrakcyjniejsza.

Emilia Latos
dyrektor SP nr 3
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Z wioski powiedział(a) Więcej
  Nie nie nie i jeszcze raz nie ? on w malczycach spiewal katastrofa ludzie siedzieli nie wiedzieli co maja... 31 minut temu.
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Nie wiem Zenka tez nie slucham to nie moje typy muzyki ja bardziej lubie muzyke Reggae
  Ale jesli ty lubisz... 34 minut temu
 • Xyz powiedział(a) Więcej
  Po pierwsze szkoda była zgłoszona mieli przyjechać termin był ustalony i się nikt nie pokazał z koła... 35 minut temu.
 • Pacjent powiedział(a) Więcej
  Należy zrobić wszystko, żeby w Środzie było dostępnych więcej punktów szczepień! 3 godziny temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ludzie po co te komentarze, to nakręcanie jakiejś rywalizacji między sztabami, chęć likwidacji, przecież... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM