piątek 03.02.2023

Imieniny: Błażeja Oskara

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Jadwiga Jac z medalem „Zasłużony dla Gminy Środa Śląska”

1 Comment
29 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej wieloletnia prezes Klubu Seniora w Środzie Śląskiej Jadwiga Jac otrzymała medal „Zasłużony dla Gminy Środa Śląska”. To zwieńczenie wytężonej i owocnej pracy społecznej Pani Jadwigi na rzecz środowiska Seniorów Ziemi Średzkiej, czego dowodem była obecność na wręczeniu członkiń Klubu Seniora, które licznie przybyły na sesję.


Fot. UM Fot. UM


Pani Jadwiga podziękowała za nadany przez Radę Miejską na wniosek Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Krycińskiego tytuł „Zasłużony dla Gminy Środa Śląska” i w kilku słowach podsumowała lata swojej działalności społecznej w środowisku senioralnym. – Od początku zależało mi, aby seniorzy w Środzie Śląskiej mieli bogatą ofertę spędzania czasu i aby pożytecznie i aktywnie spędzali czas wolny. Zawsze miałam wokół siebie życzliwych ludzi, bez których sama nie dałabym rady wiele zdziałać. Byli to m.in. ówcześni radni, a obecnie burmistrz Adam Ruciński i przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński, którzy od początku naszej działalności wspierali nas, odwiedzali i zawsze służyli pomocą. Dzięki takim osobom udało nam się przetrwać tak wiele lat, doczekaliśmy się pięknej siedziby w Centrum NGO i nadal chcemy aktywnie działać – podkreślała Jadwiga Jac.

- Bardzo się cieszymy, że do grona Zasłużonych dla Gminy Środa Śląska dołączyła Pani mgr Jadwiga Jac, która od 2004 roku w Klubie Seniora była wiodącą liderką i ten medal to wyróżnienie dla całego środowiska seniorów skupionych od 2004 roku w Klubie Seniora - mówił podczas wręczania medalu burmistrz Adam Ruciński. - Pani liderowanie w tym środowisku seniorów bardzo mocno przyczyniło się do rozwinięcia tej idei, jaką jest Klub Seniora, do Waszej aktywności, integracji i radości z tego, że możecie się spotykać teraz już w nowej siedzibie w Centrum NGO. Przez wszystkie lata swojej pracy i działalności społecznej Pani Jadwiga była zawsze niezwykle zaangażowana, aktywna, pomocna i otwarta. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogę wręczyć te ważne symbole dla Pani jako Zasłużonej oraz dla całego środowiska seniorów – podsumował włodarz.

Pani Jadwidze wyróżnienia pogratulowały obecna prezes Klubu Seniora Maria Pachońska i wiceprezes Róża Błach, a na koniec głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej. - Nie możemy zapomnieć o ważnej roli poprzedniego burmistrza Środy Śląskiej Bogusława Krasuckiego, za którego kadencji powstał Klub Seniora i dzięki jego przychylności mógł stale się rozwijać – podkreślił Jerzy Kryciński.

Jadwiga Jac jest mieszkanką Środy Śląskiej nieprzerwanie od 1960 roku. Przez 18 lat pełniła funkcję prezesa Klubu Seniora w Środzie Śląskiej, ze stanowiska zrezygnowała w maju 2022. Pani Jadwiga istotnie przyczyniła się do realizacji wielu ważnych przedsięwzięć na rzecz społeczności Gminy Środa Śląska i zawsze aktywnie angażowała się w akcje charytatywne, zbiórki, spotkania, wyjazdy i współpracę z innymi stowarzyszeniami oraz władzami lokalnymi. Obecnie Pani Jadwiga nadal jest członkiem Klubu Seniora i chętnie wspiera koleżanki dobrą radą i ciepłym słowem.

(prg)

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

przyjeciapozegnalne postfb

stihl

pawlowski sol drogowa www