poniedziałek 05.06.2023

Imieniny: Bonifacego Waltera

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Jak będzie wyglądał plac zabaw w Brodnie? Głos mieli najmłodsi

SkomentujW remizie OSP w Brodnie zorganizowano konsultacje społeczne w formie warsztatów na dzieci, których tematyką był nowy plac zabaw, jaki powstanie we wsi. Wszystko w ramach projektu „Konsultacje szyte na miarę” realizowanego przez fundację FEPS, w którym bierze udział Gmina Środa Śląska.


Fot. UM Fot. UM

'


Najmłodsi mieli okazję stworzyć plakaty z ich wizją nowego placu zabaw w Brodnie. Mieli potrzebne do tego materiały w formie zdjęć zabawek, jakie mogą zostać umieszczone na ich nowym miejscu do rekreacji, a także drzewa i ławki. Dzieci chętnie zabrały się do pracy, a ich nieograniczona wyobraźnia doprowadziła do stworzenia wielu ciekawych wizji placu zabaw.

W organizację konsultacji razem z Wydziałem Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO średzkiego magistratu zaangażowani byli sołtys wsi Mariusz Nowak oraz przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i klubów z gminnego Centrum NGO w Środzie Śląskiej. – Bardzo podobała mi się taka forma dialogu z najmłodszymi mieszkańcami. To w końcu im będzie służył ten plac zabaw i to one powinny zdecydować, jak mógłby on wyglądać. Dlatego chętnie zaangażowałem się w to przedsięwzięcie – komentuje Mariusz Kargol, prezes klubu MLKS Polonia, były mieszkaniec Brodna.

Pomocy w działaniach podjęli się także Jerzy Durman, prezes Koła Wędkarskiego “Sazan” w Środzie Śląskiej oraz Marzena Socha, trener pracy wspomaganej w Stowarzyszeniu „Ostoja”. – To ciekawa, rozwijająca inicjatywa, bardzo polecam innym instytucjom, które chciałyby poruszyć jakieś zagadnienie społeczne. Konsultacje społeczne dostarczają jej organizatorom cennej wiedzy na temat oczekiwań lokalnej społeczności – podkreśla Marzena Socha.

Zajęcia odbyły się ramach projektu „Konsultacje szyte na miarę” Fundacji na Rzecz  Studiów Europejskich (FEPS), w którym udział bierze Gmina Środa Śląska. Pierwszym etapem konsultacji były warsztaty dla dzieci, a kolejnym będzie spotkanie dla dorosłych, które odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18 w remizie w Brodnie.

Obecny plac zabaw znajduje się przy świetlicy. Sprzęt, który się na nim znajduje służy dzieciom od wielu lat. Nowe miejsce do rekreacji dla najmłodszych powstanie w centrum wsi. Jak przekazuje Wydział Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu, zakończyło się korytowanie terenu, został on ogrodzony, wysypano piasek i ustawione są ławki. W tegorocznym budżecie Gminy na plac zabaw w Brodnie przeznaczono 35 tys. zł.

(prg)

implacage003

implacage005
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

komnet internet

ogrody pawlowski trawniki www