niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Jak będzie wyglądał plac zabaw w Brodnie? Głos mieli najmłodsi
W remizie OSP w Brodnie zorganizowano konsultacje społeczne w formie warsztatów na dzieci, których tematyką był nowy plac zabaw, jaki powstanie we wsi. Wszystko w ramach projektu „Konsultacje szyte na miarę” realizowanego przez fundację FEPS, w którym bierze udział Gmina Środa Śląska.

Fot. UM Fot. UM

Najmłodsi mieli okazję stworzyć plakaty z ich wizją nowego placu zabaw w Brodnie. Mieli potrzebne do tego materiały w formie zdjęć zabawek, jakie mogą zostać umieszczone na ich nowym miejscu do rekreacji, a także drzewa i ławki. Dzieci chętnie zabrały się do pracy, a ich nieograniczona wyobraźnia doprowadziła do stworzenia wielu ciekawych wizji placu zabaw.

W organizację konsultacji razem z Wydziałem Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO średzkiego magistratu zaangażowani byli sołtys wsi Mariusz Nowak oraz przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i klubów z gminnego Centrum NGO w Środzie Śląskiej. – Bardzo podobała mi się taka forma dialogu z najmłodszymi mieszkańcami. To w końcu im będzie służył ten plac zabaw i to one powinny zdecydować, jak mógłby on wyglądać. Dlatego chętnie zaangażowałem się w to przedsięwzięcie – komentuje Mariusz Kargol, prezes klubu MLKS Polonia, były mieszkaniec Brodna.

Pomocy w działaniach podjęli się także Jerzy Durman, prezes Koła Wędkarskiego “Sazan” w Środzie Śląskiej oraz Marzena Socha, trener pracy wspomaganej w Stowarzyszeniu „Ostoja”. – To ciekawa, rozwijająca inicjatywa, bardzo polecam innym instytucjom, które chciałyby poruszyć jakieś zagadnienie społeczne. Konsultacje społeczne dostarczają jej organizatorom cennej wiedzy na temat oczekiwań lokalnej społeczności – podkreśla Marzena Socha.

Zajęcia odbyły się ramach projektu „Konsultacje szyte na miarę” Fundacji na Rzecz  Studiów Europejskich (FEPS), w którym udział bierze Gmina Środa Śląska. Pierwszym etapem konsultacji były warsztaty dla dzieci, a kolejnym będzie spotkanie dla dorosłych, które odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18 w remizie w Brodnie.

Obecny plac zabaw znajduje się przy świetlicy. Sprzęt, który się na nim znajduje służy dzieciom od wielu lat. Nowe miejsce do rekreacji dla najmłodszych powstanie w centrum wsi. Jak przekazuje Wydział Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu, zakończyło się korytowanie terenu, został on ogrodzony, wysypano piasek i ustawione są ławki. W tegorocznym budżecie Gminy na plac zabaw w Brodnie przeznaczono 35 tys. zł.

(prg)

implacage003

implacage005

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 3 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 6 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …