poniedziałek 18.01.2021

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Jakość powietrza w Środzie Śląskiej. Jaka jest dziś?

Jakość powietrza w Środzie Śląskiej. Jaka jest dziś?

Śr, 13.01.2021 14:46

Jak już wspominaliśmy jakiś czas temu, odkąd rozpoczął się sezon grzewczy, jakość powietrza w Środzie Śląskiej znacząco się pogorszyła.Najbardziej zanieczyszczone powietrze w mieście, wg aplikacji Airly (godz. 13:00), jest w okolicach Alei Konstytucji 3 Maja. Według wskaźnika CAQI na chwilę obecną są to 52 jednostki. Prognozy na dzisiaj do godziny 19 nie są najlepsze, jakość powietrza ulegnie tutaj pogorszeniu. Mamy też dobrą wiadomość, bo od godz.20.00 do 4.00 następnego dnia jakość powietrza w okolicach Alei Konstytucji 3 Maja będzie coraz lepsza.

Kolejny obszar, gdzie monitorowany jest stan zanieczyszczenia powietrza w Środzie Śląskiej, to Plac Wolności . Tu w porównaniu z wcześniejszym obszarem jest trochę lepiej. Ok. godz. 15-tej jednostek zanieczyszczenia powietrza wg. tego samego wskaźnika będzie mniej. Obecnie znajduje się na poziomie 31 CAQI. Na przestrzeni kilku kolejnych godzin powietrze ulegnie nieznacznemu pogorszeniu, ale od godziny 20.00 zanieczyszczenie spadnie.

Ostatnim miejscem, w którym wykonywane są pomiary czystości powietrza w Środzie Śląskiej jest ul. Jastrzębia. W chwili obecnej na tym obszarze powietrze jest najczystsze. Wg. wspomnianej wcześniej aplikacji zanieczyszczenie sięga tam 10 jednostek CAQI. Niestety przez następne godziny powietrze ulegać będzie spadkowi jakości.

Pomiary czystości powietrza wykonywane są również w Komornikach w okolicach ul. Krótkiej. W tym miejscu na ten czas zanieczyszczenie powietrza wynosi 40 CAQI, do godziny 20.00 ulegać będzie pogorszeniu.

Jeśli ktoś planuje spacer w godzinach wieczornych, to proponujemy wybrać się w okolice ul. Jastrzębiej. Atrakcyjne pod tym względem są również tereny zielone.

Kto kontroluje jakość powietrza w Środzie Śląskiej?

Jak dowiadujemy się od komendanta Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, w obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się Covid-19, nie ma typowych kontroli jakości powietrza. Interwencje strażników odbywają się, gdy nastąpi znaczne pogorszenie jakości powietrza lub pojawia się konkretne zgłoszenie od mieszkańców gminy.

(mk) / fot. zdj. ilustracyjne

Więcej znajdziesz na stronie główniej pod zakładką "POWIETRZE" oraz tym linkiem! Pomiary udostępnia firma Airly.
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Marianna powiedział(a) Więcej
  Temat zainteresował dwie(2) osoby, 8 godzin temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  A prawicowego gdzie? 9 godzin temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  To PO rządzi szczepieniami.Nie wiedziałam. 9 godzin temu.
 • Pacjentka powiedział(a) Więcej
  Dlaczego największa prywatna przychodnia, spółka PULS w Środzie nie podjęła się szczepienia swoich... 9 godzin temu.
 • dfvg powiedział(a) Więcej
  Wiecznie tam wypadki..... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 17.01.2021 20:00 CET Until: 18.01.2021 09:00 CETpolski: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Spodziewaj się utrudnień. Niska temperatury powietrza może stanowić zagroże... więcej informacji.

0
RAZEM