wtorek 26.01.2021

Imieniny: Tymoteusza Michala

Jakość powietrza w Środzie Śląskiej. Jaka jest dziś?

Jakość powietrza w Środzie Śląskiej. Jaka jest dziś?

Śr, 13.01.2021 14:46

Jak już wspominaliśmy jakiś czas temu, odkąd rozpoczął się sezon grzewczy, jakość powietrza w Środzie Śląskiej znacząco się pogorszyła.Najbardziej zanieczyszczone powietrze w mieście, wg aplikacji Airly (godz. 13:00), jest w okolicach Alei Konstytucji 3 Maja. Według wskaźnika CAQI na chwilę obecną są to 52 jednostki. Prognozy na dzisiaj do godziny 19 nie są najlepsze, jakość powietrza ulegnie tutaj pogorszeniu. Mamy też dobrą wiadomość, bo od godz.20.00 do 4.00 następnego dnia jakość powietrza w okolicach Alei Konstytucji 3 Maja będzie coraz lepsza.

Kolejny obszar, gdzie monitorowany jest stan zanieczyszczenia powietrza w Środzie Śląskiej, to Plac Wolności . Tu w porównaniu z wcześniejszym obszarem jest trochę lepiej. Ok. godz. 15-tej jednostek zanieczyszczenia powietrza wg. tego samego wskaźnika będzie mniej. Obecnie znajduje się na poziomie 31 CAQI. Na przestrzeni kilku kolejnych godzin powietrze ulegnie nieznacznemu pogorszeniu, ale od godziny 20.00 zanieczyszczenie spadnie.

Ostatnim miejscem, w którym wykonywane są pomiary czystości powietrza w Środzie Śląskiej jest ul. Jastrzębia. W chwili obecnej na tym obszarze powietrze jest najczystsze. Wg. wspomnianej wcześniej aplikacji zanieczyszczenie sięga tam 10 jednostek CAQI. Niestety przez następne godziny powietrze ulegać będzie spadkowi jakości.

Pomiary czystości powietrza wykonywane są również w Komornikach w okolicach ul. Krótkiej. W tym miejscu na ten czas zanieczyszczenie powietrza wynosi 40 CAQI, do godziny 20.00 ulegać będzie pogorszeniu.

Jeśli ktoś planuje spacer w godzinach wieczornych, to proponujemy wybrać się w okolice ul. Jastrzębiej. Atrakcyjne pod tym względem są również tereny zielone.

Kto kontroluje jakość powietrza w Środzie Śląskiej?

Jak dowiadujemy się od komendanta Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, w obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się Covid-19, nie ma typowych kontroli jakości powietrza. Interwencje strażników odbywają się, gdy nastąpi znaczne pogorszenie jakości powietrza lub pojawia się konkretne zgłoszenie od mieszkańców gminy.

(mk) / fot. zdj. ilustracyjne

Więcej znajdziesz na stronie główniej pod zakładką "POWIETRZE" oraz tym linkiem! Pomiary udostępnia firma Airly.
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Anika powiedział(a) Więcej
  Pod Oleśnicą ten syf zabił Mężczyznę ? 3 godziny temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  A co to za kozik trzymają w rękach? 6 godzin temu.
 • Tamci powiedział(a) Więcej
  Ja też się cieszę, będzie większy wybór choć w pandemii to tylko licytacje raczej zostają! 7 godzin temu.
 • Zeco powiedział(a) Więcej
  A czemu, nie mogą dwa być w 1 gminie?  7 godzin temu.
 • uczeń powiedział(a) Więcej
  Kilkunastu umow. nie umiesz liczyć, a kilkadziesiąt jeszcze będzie 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM