poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

Jakość powietrza w Środzie Śląskiej. Jaka jest dziś?

Jakość powietrza w Środzie Śląskiej. Jaka jest dziś?

Śr, 13.01.2021 14:46
 •  

Jak już wspominaliśmy jakiś czas temu, odkąd rozpoczął się sezon grzewczy, jakość powietrza w Środzie Śląskiej znacząco się pogorszyła.


Najbardziej zanieczyszczone powietrze w mieście, wg aplikacji Airly (godz. 13:00), jest w okolicach Alei Konstytucji 3 Maja. Według wskaźnika CAQI na chwilę obecną są to 52 jednostki. Prognozy na dzisiaj do godziny 19 nie są najlepsze, jakość powietrza ulegnie tutaj pogorszeniu. Mamy też dobrą wiadomość, bo od godz.20.00 do 4.00 następnego dnia jakość powietrza w okolicach Alei Konstytucji 3 Maja będzie coraz lepsza.

Kolejny obszar, gdzie monitorowany jest stan zanieczyszczenia powietrza w Środzie Śląskiej, to Plac Wolności . Tu w porównaniu z wcześniejszym obszarem jest trochę lepiej. Ok. godz. 15-tej jednostek zanieczyszczenia powietrza wg. tego samego wskaźnika będzie mniej. Obecnie znajduje się na poziomie 31 CAQI. Na przestrzeni kilku kolejnych godzin powietrze ulegnie nieznacznemu pogorszeniu, ale od godziny 20.00 zanieczyszczenie spadnie.

Ostatnim miejscem, w którym wykonywane są pomiary czystości powietrza w Środzie Śląskiej jest ul. Jastrzębia. W chwili obecnej na tym obszarze powietrze jest najczystsze. Wg. wspomnianej wcześniej aplikacji zanieczyszczenie sięga tam 10 jednostek CAQI. Niestety przez następne godziny powietrze ulegać będzie spadkowi jakości.

Pomiary czystości powietrza wykonywane są również w Komornikach w okolicach ul. Krótkiej. W tym miejscu na ten czas zanieczyszczenie powietrza wynosi 40 CAQI, do godziny 20.00 ulegać będzie pogorszeniu.

Jeśli ktoś planuje spacer w godzinach wieczornych, to proponujemy wybrać się w okolice ul. Jastrzębiej. Atrakcyjne pod tym względem są również tereny zielone.

Kto kontroluje jakość powietrza w Środzie Śląskiej?

Jak dowiadujemy się od komendanta Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, w obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się Covid-19, nie ma typowych kontroli jakości powietrza. Interwencje strażników odbywają się, gdy nastąpi znaczne pogorszenie jakości powietrza lub pojawia się konkretne zgłoszenie od mieszkańców gminy.

(mk) / fot. zdj. ilustracyjne

Więcej znajdziesz na stronie główniej pod zakładką "POWIETRZE" oraz tym linkiem! Pomiary udostępnia firma Airly.

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 8 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 8 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  9 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…