sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Jazzowe Zaduszki w Domu Kultury w Środzie Śląskiej

SkomentujZapraszamy na Jazzowe Zaduszki w wykonaniu zespołu O.N.E. ! Koncert odbędzie się 3 listopada br. o godz. 19:30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej.Kliknij tutaj, aby kupić bilet. Bilety są do nabycia również stacjonarnie w sekretariacie Domu Kultury. 

O.N.E. to akustyczny kwartet jazzowy – liryzm i piosenkowość miksują z dziką i bezkompromisową free jazzową energią. Zespół wydał dwie płyty: One (2020) i Entoloma (2022). Pierwsza płyta została nominowana do nagrody FRYDERYK, otrzymała Oscara Jazzowego na gali Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Jazzu (2021)oraz wygrała ranking czytelników Jazz Forum w tej samej kategorii (2021) oraz krytyków (2022).

Zespół występował na wspaniałych festiwalach jak: Polish Jazz at Tel Aviv, Athens Jazz Festival, Polska Jazz Festiwal w Budapeszcie, B-Jazz w Belgii, a także wielu liczących się festiwalach w Polsce.

Jako zespół, O.N.E. są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować młodą scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych artystek.

Zespół wystąpi w składzie:

Monia Muc – saksofon
Kateryna Ziabliuk – instrumenty klawiszowe
Kamila Drabek – kontrabas
Patrycja Wybrańczyk – perkusja

Więcej o artystkach:

Monika Muc – saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody „Powiew Młodego Jazzu” na Krokus Jazz Festiwal w 2017 r., zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Novum Jazz Festival 2018 oraz wyróżnienia na „Blue Note Competition” w Poznaniu w 2019r. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz występuje i nagrywa wraz z Królem

Kamila Drabek kontrabasistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi autorską formację Tercet Kamili Drabek. Zespół wygrał konkurs na jazzowy debiut fonograficzny 2019 i wydał album “Muzyka Naiwna” (nominacja do nagrody Fryderyk 2020 za najlepszy debiut). Współpracowała m.in. z topowym amerykańskim saksofonistą Gregiem Osbym, kubańską formacją Vistel Brothers czy Maciejem Obarą.  Jest laureatką konkursów Blue Note Poznań Jazz Competition, Azoty Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festiwal. W ramach programu „Partnerstwo dla muzyki 2.0.” zrealizowała projekt „Tercet gra utwory Jerzego Dudusia Matuszkiewicza”. W 2020r. wraz z pisarką Anną Malinowską i malarką Polą Dwurnik stworzyły interdyscyplinarne trio na słowo, obraz i kontrabas w projekcie „Unhappy Ending”

Patrycja Wybrańczyk Wielbicielka grzybobrania i przebywania na łonie natury. Absolwentka Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, studiowała na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, obecnie uczy się w Norwegian Academy of Music w Oslo. Poza O.N.E. współtworzy również posko-norweski PESH, Jakub Żołubak Trio oraz Ninja Episkopat. Uczestniczy również w wielu innych projektach muzycznych, polskich oraz międzynarodowych, oraz tych z pogranicza różnych dziedzin artystycznych (np współpraca z Martą Ziółek przy “One Woman Show” w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie). Koncertuje w Polsce i za granicą, aktywnie udziela się na scenach jazzowych i eksperymentalnych. Swoje inspiracje czerpie głównie z muzyki awangardowej, improwizowanej, klasycznej oraz z szeroko pojętego jazzu skandynawskiego.

Kateryna Ziabliuk – pianistka, wokalistka, kompozytorka, dziennikarka pochodząca z Kijowa. Studiowała w Katowicach, Krakowie i Mediolanie. Jest jedną z najbardziej obiecujących postaci ukraińskiej sceny muzycznej. W swojej twórczości korzysta z języka współczesnego jazzu, ale równocześnie nie waha się się sięgać po elementy muzyki tradycyjnej eksplorując ją przez pryzmat swobodnej improwizacji oraz “instant composing”. Pracuje również w dziedzinie muzyki elektroakustycznej we współpracy z performerami i reżyserami. W 2019 roku, bazując na poemacie Łesi Ukrainki nagrała ze swoim triem improwizowaną suitę „Lisova Pisnya” („Pieśń lasu”). Na zaproszenie katowickiego JazzArt Festival w 2022 roku zreintrepretowała utwór w duecie z czołową polską wokalistką Natalią Kordiak. Występ dał początek projektowi TANŌK. Przez długi czas komponowała, śpiewała i grała na akordeonie z zespołem muzyki bałkańskiej Kriva Drina, oraz z wiejskimi kapelami ludowymi w Ukrainie. Na koncie ma liczne występy w całej Europie, które zintensyfikowała w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, z wyboru pełniąc rolę „kulturalnej ambasadorki” Ukrainy w świecie zachodnim.

(dk)

jazzowe zaduszki 2023 nowy1 1 scaled

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

Nie przegap tych artykułów.