wtorek 18.06.2024

Imieniny: Marka Elżbiety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Jechał na "podwójnym gazie" i bez uprawnień

SkomentujPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej podczas swojej codziennej służby każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu. W tym celu kontrolują kierujących pojazdami. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów prawa.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W miniony wtorek, w godzinach wieczornych, 48-letni kierujący pojazdem marki Audi został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta Środa Śląska. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny charakterystyczną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on dwa i pół promila alkoholu w organizmie! To jednak nie wszystko! Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. 

48-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto, poniesie konsekwencje poruszania się pojazdem mechanicznym bez wymaganych do tego uprawnień.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi – może to być pozbawienie wolności nawet do lat 3, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, jeśli zdecydujemy się spożywać alkohol i nie mamy pewności czy będziemy mogli podróżować pojazdem, zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu.

Policjanci apelują o rozwagę! Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.