czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Jednostki OSP gminy Środa Śląska mają pomoc we krwi

Jednostki OSP gminy Środa Śląska mają pomoc we krwi

Śr, 29.04.2020 14:56

W okresie pandemii COVID-19 swoim zaangażowaniem służą także strażacy OSP, którzy służbę i pomoc mają we krwi, pięknym przykładem są jednostki ochrony przeciwpożarowej gminy Środa Śląska aktywnie uczestniczące  w walce z pandemią koronawirusa.Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukówku dzięki uzyskaniu dotacji z gminy Środa Śląska zakupiła opryskiwacz do wykonywania zabiegów dezynfekcji i już takie wykonała w miejscowościach: Bukówek, Wrocisławice, Pęczków, Ogrodnica, Chwalimierz, Ciechów.

Duże podziękowania należą się strażakom z Bukówka. - To była ich własna inicjatywa, która spotkała się z ogromną aprobatą mieszkańców - informuje Prezes Zarządu OSP Andrzej Kaznowski.

Po jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnie, która zainaugurowała przeprowadzanie tych zabiegów na swoim terenie oraz w przyległych 8 miejscowościach  jest to kolejna cenna inicjatywa pożarniczej braci, na  czele z Prezesem OSP Brodno Mariuszem Nowakiem.

 - Należy nadmienić również, że Ochotnicza Straż Pożarna w Cesarzowicach ze środków pozabudżetowych dostała w prezencie opryskiwacz którym zabiegi dezynfekcji będzie wykonywać na terenie miejscowości Cesarzowice - informuje Sekretarz Zarządu OSP Aleksander Meusz.

Jak informuje z kolei Prezes Zarządu OSP Rakoszyce Paweł Gruszczyński, do końca kwietnia z dotacji gminy (fundusz sołecki) również wyposażona będzie OSP Rakoszyce w plecakowy opryskiwacz HITACHI.

Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński dziękuje strażakom OSP z gminy Środa Śląska za zaangażowanie i znaczące wsparcie w walce z pandemią koronowirusa i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Gmina Środa Śląska
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Mieszkaniec Kostomłotów powiedział(a) Więcej
  Proponuję jeszcze zakręcać wodę w domach i wyłączyć zasilanie. Ścieki odprowadzać na ulicę i... 8 minut temu.
 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Dodam jeszcze od siebie jedno przemyślenie. 

  Ponieważ sytuacja w gminie - jaka jest każdy widzi i... 2 godziny temu.
 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Popieram większość przedmówców. 
  Obserwuje dokładnie co dzieje się w tej gminie. 

  GMINA KOSTOMŁOTY... 3 godziny temu.
 • Jan Marian Gandzia powiedział(a) Więcej
  Adam z tobą też nie gadam.eva ty chyba jesteś z rodu lempart? 3 godziny temu.
 • Mario powiedział(a) Więcej
  Oszczędności? Jakie oszczędności? Na wyłączaniu oświetlenia między godziną 24.00, a 4 rano? Przecież... 3 godziny temu.
 • adam powiedział(a) Więcej
  no nic,chamstwo,buta i arogancja to typowe dla lewaków... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

08.02.2021 17:37 wrote:

KUPIĘ za GOTÓWKĘ - ANTYKI STAROCIE DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ - SZYBKI KONTAKT i BEZPŁATNY DOJAZD - CAŁY DOLNY ŚLĄSK - ZADZWOŃ !Kupię różnego rod…

0
RAZEM