czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jednostki OSP gminy Środa Śląska mają pomoc we krwi

Jednostki OSP gminy Środa Śląska mają pomoc we krwi

29.04. 2020

W okresie pandemii COVID-19 swoim zaangażowaniem służą także strażacy OSP, którzy służbę i pomoc mają we krwi, pięknym przykładem są jednostki ochrony przeciwpożarowej gminy Środa Śląska aktywnie uczestniczące  w walce z pandemią koronawirusa.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukówku dzięki uzyskaniu dotacji z gminy Środa Śląska zakupiła opryskiwacz do wykonywania zabiegów dezynfekcji i już takie wykonała w miejscowościach: Bukówek, Wrocisławice, Pęczków, Ogrodnica, Chwalimierz, Ciechów.

Duże podziękowania należą się strażakom z Bukówka. - To była ich własna inicjatywa, która spotkała się z ogromną aprobatą mieszkańców - informuje Prezes Zarządu OSP Andrzej Kaznowski.

Po jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnie, która zainaugurowała przeprowadzanie tych zabiegów na swoim terenie oraz w przyległych 8 miejscowościach  jest to kolejna cenna inicjatywa pożarniczej braci, na  czele z Prezesem OSP Brodno Mariuszem Nowakiem.

 - Należy nadmienić również, że Ochotnicza Straż Pożarna w Cesarzowicach ze środków pozabudżetowych dostała w prezencie opryskiwacz którym zabiegi dezynfekcji będzie wykonywać na terenie miejscowości Cesarzowice - informuje Sekretarz Zarządu OSP Aleksander Meusz.

Jak informuje z kolei Prezes Zarządu OSP Rakoszyce Paweł Gruszczyński, do końca kwietnia z dotacji gminy (fundusz sołecki) również wyposażona będzie OSP Rakoszyce w plecakowy opryskiwacz HITACHI.

Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński dziękuje strażakom OSP z gminy Środa Śląska za zaangażowanie i znaczące wsparcie w walce z pandemią koronowirusa i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Gmina Środa Śląska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

A kto za to płaci? Czekam na informację.
Ooo w biesiadach i przeżeraniu publicznych pieniędzy to oni są PERFEKCYJNI panowie starostowie....
Polecaj , Polecaj. I tak innego wyboru w Środzie Śląskiej nie ma.
nic za darmo się nie robi p. monika

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.