niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Kampania informacyjna GOPS „Nie jesteś sam – uwierz w siebie”

Kampania informacyjna GOPS „Nie jesteś sam – uwierz w siebie”

Pn, 15.03.2021 16:22
 •  

Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", "To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji i innych służb o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.


Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Nie jesteś sam – uwierz w siebie”. Działania mają charakter edukacyjno-wspierający i są skierowane do osób doznających różnych form przemocy w środowisku rodzinnym. Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Od 15 marca 2021r. do 31 marca 2021 r. na terenie miasta i gminy zostanie przeprowadzona kampania informacyjna dotycząca zjawisk przemocy w rodzinie.

W ramach podejmowanych działań pracownicy socjalni będą odwiedzać osoby dotknięte przemocą w rodzinie, przekazując materiały informacyjne oraz udzielając poradnictwa w celu wzrostu świadomości i wiedzy osób pokrzywdzonych.

Zareaguj także TY! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.

Zespół Interdyscyplinarny przy GOPS w Środzie Śl. -  tel. 71 396 07 84, Policja - tel. alarmowy 997, 112.

GOPS w Środzie Śl.

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Opoka powiedział(a) Więcej
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie. 28 minut temu.
 • Panięć powiedział(a) Więcej
  Zachowować się jak trzeba - nawet w stosunku do swoich wrogow. Co warto zaznaczyć . Byli... 31 minut temu.
 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... godzinę temu.
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…