piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna Juliana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Karatecy z nagrodami Burmistrza za wyniki sportowe
Tuż po Mikołajkach na zawodników średzkiej sekcji karate Wrocławskiego Klubu Sportów Azjatyckich „Budokan” czekała miła niespodzianka. Na treningu młodzi zawodnicy i ich trener otrzymali nagrody za osiągnięcia sportowe z 2020 roku.

Nagrodzeni zawodnicy karate wraz z trenerem oraz burmistrzem, przewodniczącym RM i p.o. kierownika wydziału PRG / fot. UM Nagrodzeni zawodnicy karate wraz z trenerem oraz burmistrzem, przewodniczącym RM i p.o. kierownika wydziału PRG / fot. UM

Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej złożyli gratulacje i wręczyli nagrody finansowe na ręce trenera średzkiej sekcji karate Bogusława Boczniewicza oraz pięciu z siedmiu nagrodzonych zawodników: Marii Kułakowskiej, Mileny Żurek, Bartosza Zamaro, Patryka Dula, Adama Dula. Na treningu nieobecni byli Emilia Wysocka oraz Bartłomiej Babiński.

- Bardzo się cieszę, że sekcja karate w Środzie Śląskiej tak prężnie się rozwija i co roku od wielu lat odnosi sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej – mówił do zawodników burmistrz Adam Ruciński.

Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński także życzył młodych karatekom i trenerowi kolejnych osiągnieć. Zawodnicy średzkiej sekcji karate startują w zawodach karate olimpijskiego World Karate Federation, która zrzesza 191 narodowych federacji. Czterech zawodników jest członkami Kadry Polski: Emilia Wysocka, Maria Kułakowska, Patryk Dul i Barłomiej Babiński. Zawodnicy zajmują czołowe miejsca w Polish Karate Union Ranking.

- To duma dla Gminy Środa Śląska, że nasi zawodnicy reprezentują kraj na międzynarodowych mistrzostwach jako członkowie kadry narodowej. Życzę Wam dalej takiej wytrwałości w osiąganiu sukcesów – podsumował przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński.

Poniżej krótka rozmowa z trenerem sekcji karate w Środzie Śląskiej Bogusławem Boczniewiczem.

b.bocz e1639646329430 200x300- Zawodnicy prowadzonej przez Pana sekcji są członkami Kadry Narodowej. Ile czasu i pracy wymaga takie osiągniecie, a może wystarczy sam talent?

- Sam talent jest bardzo ważny, ale nie wystarczy, aby osiągać wysokie sukcesy. Najważniejsza jest ciężka praca, treningi i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Średnio potrzeba co najmniej 7 lat intensywnego treningu, co przekłada się na zdobywanie punktów na Mistrzostwach Polski i tzw. zawodach rankingowych. Za osiągane sukcesy otrzymuje się punkty. Następnie są one sumowane, a osoby z najlepszymi wynikami dostają się do kadry narodowej. Zawody rankingowe to takie małe mistrzostwa, wymagają wiele pracy i zaangażowania.

- Zawodnicy średzkiej sekcji karate trenują styl karate shotokan. Dlaczego właśnie ten styl i czym się on charakteryzuje?

- Styl ten zapoczątkował w Środzie Śląskiej jeden z pierwszych trenerów karate Eugeniusz Kurowski w 1978 roku, konsekwentnie go promował i tak już zostało. To jeden z czterech styli w karate olimpijskim World Karate Federation i jest on najbardziej popularnym stylem karate uprawianym na świecie. Styl ten bardzo się rozwinął na przestrzeni lat. Charakteryzują go niskie pozycje zawodników i 60% procent technik wykonywanych rękami. Ważne jest także to, że nie wolno uderzać z całej siły w głowę, a techniki muszą być kontrolowane.

- Z jakich osiągnięć swoich zawodników jest Pan jako trener najbardziej dumny?

- Zawodnicy ze średzkiej sekcji karate mieli zaszczyt reprezentować w ostatnim roku Polskę na Mistrzostwach Europy w Tampere w Finlandii. Emilia Wysocka zajęła 11. miejsce na 34 zawodniczki w kat. kadetek i wspólnie z Marysią Kułakowską zajęły 7. miejsce na 14 drużyn w kat. drużynowych kadetek-juniorek. Na Mistrzostwach Świata w Dubaju stratował Bartłomiej Babiński. To najważniejsze imprezy, w jakich udało się nam brać udział. W startach w Polsce i zagranicą wspiera nas finansowo Gmina Środa Śląska, za co bardzo dziękujemy.

- Jakie korzyści Pana zdaniem płyną z uprawiania karate, czym można zachęcić młodych ludzi i ich rodziców do rozpoczęcia przygody z tym sportem?

- W treningach biorą udział dzieci już od 6. roku życia. Zwłaszcza dzieciom polecam treningi karate, ponieważ pozytywnie wpływają one na ich rozwój fizyczny, koordynację ruchową, poziom samooceny, dodają pewności siebie, uczą dyscypliny i pokory, a także ciężkiej pracy oraz szacunku do drugiego człowieka. To bardzo ważne wartości, których posiadania jest cenne dla każdego człowieka.

(prg)

<-- || -->

  • Greg powiedział(a) Więcej
    Rząd nie ma swoich pieniędzy. Rozdaje im nasze pieniądze... godzinę temu.
  • Ełro powiedział(a) Więcej
    uuuu uuu uu spocisz się. godzinę temu.
  • Szymborska powiedział(a) Więcej
    Nawet Wiktor uciekł do Miękini do Gregorczyna. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …