sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Kartonowe figury w wykonaniu seniorów ze wsparciem firmy Schumacher

SkomentujPodopieczni Dziennego Domu Seniora w Środzie Śląskiej doświadczyli terapii zajęciowej w nowej, nietypowej odsłonie, dzięki firmie Schumacher Packaging, która przekazała seniorom wypychanki z tektury.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


- Urozmaiciło to prowadzone zajęcia, gdyż seniorzy zdobyli nowe doświadczenie poprzez złożenie z kartonu bramki z piłką, psa, czy roweru. Nie było to wcale takie proste. Dzięki temu, zajęcie to było świetnym ćwiczeniem na koordynację wzrokowo-ruchową, a także nie lada logicznym wyzwaniem – opowiada Justyna Hołyst, kierownik Dziennego Domu Seniora w Środzie Śląskiej.

W tekturze wykonano specjalną perforację w różnych kształtach, która pozwalała na oderwanie poszczególnych części kartonu i złożenie ich np. w rower. Złożenie bramki okazało się łamigłówką, z którą seniorzy poradzili sobie wyśmienicie pod przewodnictwem Pana Kazimierza. Pomocnym był fakt, iż do złożenia kształtów z kartonu nie potrzebne były dodatkowe produkty, takie jak klej, zszywki, czy taśma klejąca. Złożone kształty z kartonów stanowią znakomitą ekspozycję w Domu Seniora i przypominają seniorom o ich zaangażowaniu w zajęcia.

- Dziękujemy firmie Schumacher Packaging za pomysłowe wsparcie na urozmaicenie terapii zajęciowej prowadzonej w Domu Seniora. Takich doświadczeń w Domu Seniora jeszcze nie było. Wypychanie i składanie kształtów wywołało wśród seniorów duże zaciekawienie oraz przyczyniło się do wykonywania zadania w skupieniu, koncentrując się na tym, jak będzie wyglądał dany kształt już po złożeniu. Zajęcia z kartonami pobudziły kreatywność seniorów, którzy zaplanowali pokolorowanie swoich złożonych prac na następnych zajęciach – przekazuje kierownik Justyna Hołyst.

W imieniu seniorów z Dziennego Domu Senior+ oraz całego zespołu jeszcze raz dziękujemy firmie Schumacher Packaging za wsparcie placówki.

(um/prg)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo trans

baner

Nie przegap tych artykułów.