sobota 01.04.2023

Imieniny: Grażyny Ireny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Kierowco! Ważne zmiany w uprawnieniach do parkowania pojazdów w strefie A i B

SkomentujUchwała Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej  z 28 września 2022 roku w sprawie ustalenia w Środzie Śląskiej stref płatnego parkowania, stawek opłat za parkowanie pojazdów w strefach płatnego parkowania, wysokości opłat dodatkowych, sposobu pobierania opłat i zniżkom oraz zwolnień systemowych z tych opłat wprowadziła zmiany w uprawnieniach do ulg z tytułu parkowania w strefie A i B dla pojazdów hybrydowych i tych z normą emisji spalin Euro 6.


Fot. UM Fot. UM


  • Zgodnie z zapisami ww. uchwały, z opłat za parkowanie w strefie A i B w Środzie Śląskiej zwolnione są pojazdy wymienione w art. 13 ust. 3 ustawy o drogach publicznych, w tym m.in. pojazdy należące do służb, osób niepełnosprawnych w miejscach oznaczonych oraz z napędem elektrycznym.
  • W strefie A (premium) płatnego parkowania do uiszczenia pełnej opłaty zobowiązane są zarówno pojazdy hybrydowe, jak i pojazdy z normą emisji spalin Euro 6.
  • Pojazdy z normą emisji spalin Euro 6, dotychczas korzystające z zerowej opłaty za parkowanie, zobowiązane są do uiszczenia pełnej opłaty za parkowanie w strefie A i B, zgodnie z regulaminem płatnego postoju.
  • Pojazdy z napędem hybrydowym, dotychczas korzystające z zerowej opłaty za parkowanie, uprawnione są do 50% zniżki za parkowanie w strefie B z wyłączeniem strefy A, po umieszczeniu w sposób widoczny zezwolenia za przednią szybą pojazdu wydawanego przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej po właściwej weryfikacji.
  • Z dniem 1 stycznia 2023 roku przestały obowiązywać bezterminowe zezwolenia uprawniające pojazdy z napędem hybrydowym i z normą emisji spalin Euro 6 do bezpłatnego parkowania i konieczne jest uzyskanie w Urzędzie Miejskim nowego zezwolenia, zgodnie z zapisami obowiązującej obecnie uchwały.

(UM)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

allago tworzymy

komnet internet