sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Kino gotowe do otwarcia. Co z basenem?

Kino gotowe do otwarcia. Co z basenem?

Cz, 11.02.2021 10:13

12 lutego, zgodnie z rządową deklaracją, poluzowane zostaną obostrzenia. Sprawdziliśmy, co zmieni się w naszym mieście.Kino Kadr w Środzie Śląskiej z niecierpliwością czeka na widzów i już teraz podaje na swojej stronie internetowej repertuar na najbliższe dni. Dla młodszych zaplanowano projekcję filmu “Scooby-Doo” oraz “Pinokio”. Starsi widzowie będą mogli zobaczyć komedię romantyczną “Palm Springs”. Szczegóły znajdują się na załączonej poniżej grafice. - Nie ukrywamy, że ta nagła decyzja zaskoczyła dystrybutorów, stąd posiłkować się trzeba nieco starszymi tytułami, lecz mamy ogromną nadzieję, że z tygodnia na tydzień będziemy mogli urozmaicać naszą ofertę o nowe premiery filmowe - czytamy na  oficjalnym profilu kina na facebooku.

Zgodnie z reżimem sanitarnym dostępnych będzie 50% miejsc, KinoBar pozostanie zamknięty, obowiązkowe będą maseczki, a przy wejściu dezynfekcja rąk.

Wraz z kinem powraca także Dyskusyjny Klub Filmowy. Na pierwszy wspólny seans wybrano film “Szarlatan” w reżyserii Agnieszki Holland. Wydarzenie odbędzie się, jak zawsze, w poniedziałek o godzinie 19.00.

- Odliczaliśmy dni do ponownego otwarcia. Kino to aktualnie jedno z niewielu miejsc spotkań, dlatego serdecznie zapraszam na nasze seanse, szczególnie te poniedziałkowe. Chcemy wrócić do normalności i wspólnie przeżywać emocje towarzyszące filmom  - mówi Jarosław Liszko-Kiereński, założyciel i prowadzący średzki DKF - W tej chwili mamy zamówiony repertuar na 2 tygodnie, są to tytuły, które zamówiliśmy przed pierwszym lockdownem, jednak wierzymy, że otwarcie potrwa dłużej - dodaje.

Pomimo zapowiedzi poluzowania obostrzeń, ciągle nie ma rozporządzenia Rady Ministrów regulującego tę kwestię. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się baseny i aquaparki, gdyż rząd do tej pory nie zdefiniował tych obiektów. Niemniej Średzki Park Wodny jest gotowy do otwarcia. - Na bieżąco monitorujemy sytuację. My jesteśmy gotowi, jednak bez rozporządzenia, nie wiemy w jaki sposób i dla kogo możemy się otworzyć. Czekamy, tak jak wszystkie obiekty basenowe w Polsce - mówi prezes OSiRu Artur Paprota.

Od 12 lutego planowane jest otwarcie lodowiska, przy Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej na ul. Winogronowej 34. Jak informuje Artur Paprota, zasady funkcjonowania będą obowiązywać takie same, jak przy zeszłorocznym lockdownie. Na płycie będzie mogło znajdować się jednocześnie 30 osób, obowiązkowa będzie maseczka oraz dezynfekcja rąk. W miarę możliwości powinno się zachować dystans społeczny 1,5 m.

Jeśli rozporządzenie pojawi się jutro, to razem z nim wróci namiastka normalności. 

OLO / fot. mpr

147785601 3641214459259997 8479475926732602184 o
powrót na górę
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Po co zdrowi lekarze noszą w takim razie maseczki np u dentysty? Po co chirurdzy operują w maseczkach? ... 22 minut temu
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Tak wygląda zabieranie ludziom wolności, a ten który doniósł na sąsiada myśli że jego to nie dotyczy.... godzinę temu.
 • Tomasz Strożek powiedział(a) Więcej
  Witam,
  w imieniu zainteresowanych proszę o aktualizację informacji. Jaki jest dalszy plan działań i... 11 godzin temu.
 • Wróżka powiedział(a) Więcej
  Te wasze transmisje pożal sie Boże, z opóźnieniem po 20 minut, i zacinającym się obrazem, możecie sobie... 11 godzin temu.
 • Danka powiedział(a) Więcej
  W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem urzędującego wójta - ocena skutków tego zdarzenia następuje... 12 godzin temu.
 • malczycki powiedział(a) Więcej
  Jedno jest pewne. Wyrok pierwszej instancji zapadł. Znając zawziętość tego małego człowieka pewnie się... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …