wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kolejny udany koncert noworoczny w Środzie Śląskiej

Kolejny udany koncert noworoczny w Środzie Śląskiej

31.01. 2020

Koncert noworoczny jest cyklicznym wydarzeniem przyczyniającym się do zwiększenia zainteresowania oryginalną formą muzyki prezentowanej przez Średzką Orkiestrę Dętą. Ponadto muzykom na scenie towarzyszą soliści oraz wokaliści. Koncert ukazuje, jak ciekawa i przyjemna może być w odbiorze muzyka grana na instrumentach dętych.

26 stycznia w sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbył się VIII Koncert Noworoczny Średzkiej Orkiestry Dętej. W związku z dużym zainteresowaniem, muzycy wystąpili dwukrotnie w ciągu wspomnianego dnia.

- To przede wszystkim zespół pasjonatów pod świetnym przywództwem Kazimierza Puchalskiego - mówi burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński. - Dla gminy Środa Śląska jest to bez wątpienia jeden z bardzo dobrych zespołów artystyczno – muzycznych, który pokazuje się z naprawdę bardzo dobrej strony przy wielu okazjach. Orkiestra jest jedną z wizytówek ziemi średzkiej  – podkreśla burmistrz.

W tym roku z orkiestrą wystąpili soliści instrumentaliści: trąbka - Krzysztof Wowczuk, Stanisław Partyka, Mirosław Wenc, saksofony altowe - Monika Kucza i Andrzej Bielski oraz soliści wokaliści: sopran - Dorota Kołodziej, baryton - Tomasz Huk i z młodzieżową orkiestrą - Agata Szybiak.

- Koncertujemy od momentu założenia orkiestry w 2012 r. Pierwsze występy różniły się od obecnych. Zaczynaliśmy od koncertów kolęd w mniejszych pomieszczeniach, przed mniejszą publicznością. W ubiegłym roku wystąpiliśmy z namiastką Młodzieżowej Orkiestry Dętej, w tym roku jej członkowie odegrali 4 pełne klasyczne utwory – zauważa kapelmistrz Kazimierz Puchalski, który przygotował i poprowadził koncerty.

Jak zawsze zaprezentowano wiele znanych utworów, jak chociażby z filmu „Piraci z Karaibów”, który wywołał szczególny zachwyt wśród słuchaczy.

- Jesteśmy tutaj po raz kolejny. Zawsze z miłą chęcią korzystamy z zaproszenia. Co roku Średzka Orkiestra Dęta zaskakuje nas czymś nowym - podkreśla stały bywalec wydarzenia, Wiesław Kudryński.

Podobnych opinii usłyszeliśmy wiele, dlatego już dziś zapraszamy Państwa na III edycję Festiwalu Orkiestr Dętych, która odbędzie się 24 maja br. w godzinach popołudniowych na średzkim rynku.

(kb) / fot. mw

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Wyrazy współczucia dla najbliższych... Czy małżonkowie zmarli w tym samym czasie?
3 listopada 789 rocznica Twojej tragicznej śmierci. Ale ludzie bez wyobraźni nie uczczą Ciebie w t...
"Straż Miejska nie bierze udziału w pościgach, lecz patroluje teren w celu zapewnienia bezpieczeństw...
Moje wyrazy wspolczucia jest mi niezmirnie przykro.Pani Wladzia byla wyjatkowo dobrym i cieplym czlo...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.