niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Kolejny udany koncert noworoczny w Środzie Śląskiej

Kolejny udany koncert noworoczny w Środzie Śląskiej

Pt, 31.01.2020 16:41

Koncert noworoczny jest cyklicznym wydarzeniem przyczyniającym się do zwiększenia zainteresowania oryginalną formą muzyki prezentowanej przez Średzką Orkiestrę Dętą. Ponadto muzykom na scenie towarzyszą soliści oraz wokaliści. Koncert ukazuje, jak ciekawa i przyjemna może być w odbiorze muzyka grana na instrumentach dętych.26 stycznia w sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbył się VIII Koncert Noworoczny Średzkiej Orkiestry Dętej. W związku z dużym zainteresowaniem, muzycy wystąpili dwukrotnie w ciągu wspomnianego dnia.

- To przede wszystkim zespół pasjonatów pod świetnym przywództwem Kazimierza Puchalskiego - mówi burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński. - Dla gminy Środa Śląska jest to bez wątpienia jeden z bardzo dobrych zespołów artystyczno – muzycznych, który pokazuje się z naprawdę bardzo dobrej strony przy wielu okazjach. Orkiestra jest jedną z wizytówek ziemi średzkiej  – podkreśla burmistrz.

W tym roku z orkiestrą wystąpili soliści instrumentaliści: trąbka - Krzysztof Wowczuk, Stanisław Partyka, Mirosław Wenc, saksofony altowe - Monika Kucza i Andrzej Bielski oraz soliści wokaliści: sopran - Dorota Kołodziej, baryton - Tomasz Huk i z młodzieżową orkiestrą - Agata Szybiak.

- Koncertujemy od momentu założenia orkiestry w 2012 r. Pierwsze występy różniły się od obecnych. Zaczynaliśmy od koncertów kolęd w mniejszych pomieszczeniach, przed mniejszą publicznością. W ubiegłym roku wystąpiliśmy z namiastką Młodzieżowej Orkiestry Dętej, w tym roku jej członkowie odegrali 4 pełne klasyczne utwory – zauważa kapelmistrz Kazimierz Puchalski, który przygotował i poprowadził koncerty.

Jak zawsze zaprezentowano wiele znanych utworów, jak chociażby z filmu „Piraci z Karaibów”, który wywołał szczególny zachwyt wśród słuchaczy.

- Jesteśmy tutaj po raz kolejny. Zawsze z miłą chęcią korzystamy z zaproszenia. Co roku Średzka Orkiestra Dęta zaskakuje nas czymś nowym - podkreśla stały bywalec wydarzenia, Wiesław Kudryński.

Podobnych opinii usłyszeliśmy wiele, dlatego już dziś zapraszamy Państwa na III edycję Festiwalu Orkiestr Dętych, która odbędzie się 24 maja br. w godzinach popołudniowych na średzkim rynku.

(kb) / fot. mw
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 31 minut temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 51 minut temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 2 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 2 godziny temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 3 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM