środa 28.10.2020

Imieniny: Szymona Tadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Komunikat ws. organizacji pracy w SP nr 3 w Środzie Śląskiej

Komunikat ws. organizacji pracy w SP nr 3 w Środzie Śląskiej

17.10. 2020

W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną jesteśmy w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, Panią Anną Żygadło oraz z przedstawicielem Organu Prowadzącego, Dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej, Panem Krzysztofem Perygą.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wszelkie decyzje związane ze zmianą organizacji pracy szkoły wynikające z obecnego zagrożenia epidemicznego dyrektor szkoły podejmuje po uzyskaniu opinii Sanepidu i za zgodą Organu Prowadzącego. W wyniku konsultacji ustalono, że od poniedziałku 19 października uczniowie klas I – III wracają do szkoły.

Ze względu na znaczne braki kadrowe spowodowane chorobami oraz duże zagrożenie rozprzestrzenianiem się wirusa zaapelowaliśmy jednak do Rodziców o niepozostawianie dzieci w świetlicy dłużej niż to absolutnie konieczne oraz nieprzyprowadzanie ich przed lekcjami, jeśli znajdą bezpieczniejsze rozwiązanie (przynajmniej jeszcze w najbliższym tygodniu). Od poniedziałku 19 X aż do odwołania nie będą się odbywały zajęcia lekcyjne na basenie. W zamian za to uczniowie będą mieli zajęcia w salach gimnastycznych (w tym w dodatkowo w tym celu wynajętej sali OSiR).

Z powodu dużej absencji nauczycieli będą się też mogły zdarzyć sytuacje, w których uczniowie skończą zajęcia o godzinę wcześniej lub (w przypadku klas, gdzie nie ma uczniów dojeżdżających) zaczną o godzinę później.

Ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, aby uczyć naszych uczniów jak najdłużej stacjonarnie, w murach szkoły, jednak przygotowujemy się jednocześnie na ewentualność zdalnego nauczania w formie lekcji online z wykorzystaniem platformy Microsoft TEAMS – na wypadek konieczności wprowadzenia nauczania hybrydowego lub całkowitego przejścia na nauczanie zdalne.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej

Emilia Latos

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

wieś tańczy wieś śpiewa i te kciuki, żenada
Coś ty narobił Jarku. Zniszczyłeś reputację burmistrza i swoją karierę radnego
Popieram popieram jestem za
Arek na Burmistrza jesteś facetem z ikrą masz haryzmę i my cię widzimy na stanowisku Burmistrza,pami...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.