środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Komunikat ws. organizacji pracy w SP nr 3 w Środzie Śląskiej

Komunikat ws. organizacji pracy w SP nr 3 w Środzie Śląskiej

So, 17.10.2020 12:26

W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną jesteśmy w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, Panią Anną Żygadło oraz z przedstawicielem Organu Prowadzącego, Dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej, Panem Krzysztofem Perygą.Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wszelkie decyzje związane ze zmianą organizacji pracy szkoły wynikające z obecnego zagrożenia epidemicznego dyrektor szkoły podejmuje po uzyskaniu opinii Sanepidu i za zgodą Organu Prowadzącego. W wyniku konsultacji ustalono, że od poniedziałku 19 października uczniowie klas I – III wracają do szkoły.

Ze względu na znaczne braki kadrowe spowodowane chorobami oraz duże zagrożenie rozprzestrzenianiem się wirusa zaapelowaliśmy jednak do Rodziców o niepozostawianie dzieci w świetlicy dłużej niż to absolutnie konieczne oraz nieprzyprowadzanie ich przed lekcjami, jeśli znajdą bezpieczniejsze rozwiązanie (przynajmniej jeszcze w najbliższym tygodniu). Od poniedziałku 19 X aż do odwołania nie będą się odbywały zajęcia lekcyjne na basenie. W zamian za to uczniowie będą mieli zajęcia w salach gimnastycznych (w tym w dodatkowo w tym celu wynajętej sali OSiR).

Z powodu dużej absencji nauczycieli będą się też mogły zdarzyć sytuacje, w których uczniowie skończą zajęcia o godzinę wcześniej lub (w przypadku klas, gdzie nie ma uczniów dojeżdżających) zaczną o godzinę później.

Ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, aby uczyć naszych uczniów jak najdłużej stacjonarnie, w murach szkoły, jednak przygotowujemy się jednocześnie na ewentualność zdalnego nauczania w formie lekcji online z wykorzystaniem platformy Microsoft TEAMS – na wypadek konieczności wprowadzenia nauczania hybrydowego lub całkowitego przejścia na nauczanie zdalne.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej

Emilia Latos
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Iza powiedział(a) Więcej
  Tak trzymać, z władzą trzeba się bratać i są postępy. godzinę temu.
 • norek powiedział(a) Więcej
  Tylko ona potrzebowała na to 6 lat a tu jest pod dwóch. Po drugie zakup ciągnika i ,,szmabiarki" to jest... 2 godziny temu.
 • więc powiedział(a) Więcej
  też tak myślę 2 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  pandemia nie - ale raczej część zakazów ,jak dobrze pójdzie 2 godziny temu.
 • Odpow powiedział(a) Więcej
  Prawdopodobnie! 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM