sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Fot. Kacper Wdowiak Fot. Kacper Wdowiak

Koncert Janusza Cedro dla średzkich seniorów

Wt, 16.11.2021 16:52

Zwieńczeniem gminnych obchodów Dnia Seniora był koncert Janusza Cedro w średzkim Domu Kultury. Artysta wraz z instrumentalistami zaśpiewał sentymentalne przeboje z lat 60. i 70-tych XX wieku.


Ponad sto osób zgromadziło się w średzkim Domu Kultury, aby wysłuchać aranżacji utworów takich artystów i zespołów, jak m.in. Piotr Szczepanik, Czesław Niemen, Sława Przybylska, Karin Stanek, Czerwone Gitary, Dwa Plus Jeden, czy Skaldowie, a także twórczości samego artysty.

- Wrażenia z koncertu niesamowite, repertuar świetnie dopasowany do nas, seniorów. Miło było cofnąć się do tamtych lat i przypomnieć sobie największe przeboje naszej młodości – ocenia Maria Pachońska, wiceprezes Klubu Seniora w Centrum NGO w Środzie Śląskiej. - Mnie osobiście najbardziej w pamięci zapadł utwór Karin Stanek „Autostop”, bardzo lubię tę piosenkę. Była to miła odmiana po pandemii, uczestniczyć w takim widowisku – dodaje wiceprezes Maria Pachońska.

Koncert Janusza Cedro wypełniony był samymi przebojami. Artysta wykonał m.in. takie utwory jak „Więc chodź, pomaluj mój świat”, „Remedium”, „Nikt na świecie nie wie”, „Zakochani są wśród nas”, czy „Ballada wagonowa” oraz „Autostop”. Artysta włączył publiczność do śpiewania, a zgromadzeni chętnie śpiewali i klaskali w rytm muzyki. Na scenie pojawili się także goście artysty. Jan Młynarczyk zagrał wspólnie z Januszem Cedro na puzonie utwór „Amazing Grace” z repertuaru Gospel. Jako drugi na scenie wokaliście towarzyszył Zdzisław Babiarski, który zagrał na melodyce do utworów skomponowanych przez Janusza Cedro. Zwieńczeniem koncertu była piosenka „Loucille”.

Był to już drugi koncert tego artysty w Środzie Śląskiej. Pierwszy latem odbył się na Rynku Dolnym. – Jestem pod wrażeniem wspaniałej średzkiej publiczności, która pokazała swoje gorące serca do muzyki – mówi Janusz Cedro. – Cieszę się ogromnie, że publiczność zgodziła się być moim chórem i wspólnie zaśpiewaliśmy największe przeboje lat 60. I 70., których popularność nie słabnie przez lata. Umieszczając utwory z tamtych lat w swoim repertuarze staram się ocalić te piosenki od zapomnienia, bo nie usłyszymy ich dziś w popularnych stacjach radiowych, a ich przekaz i moc są wyjątkowe. Pozdrawiam serdecznie całą Środę Śląską, dziękuję panu burmistrzowi za przybycie i ciepły odbiór mojej twórczości. Najlepsza publiczność w Polsce jest właśnie na Dolnym Śląsku i mam wielką nadzieję, że spotkamy się znowu w Środzie Śląskiej – przyznaje Janusz Cedro.

Patronat nad koncertem z okazji Dnia Seniora objął Burmistrz Środy Śląskiej, który osobiście podziękował artyście za sentymentalny wieczór i przekazał życzenia dla seniorów z okazji ich święta.

(prg) / fot. Kacper Wdowiak

 

 • 14
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Anio powiedział(a) Więcej
  Tomuś T.kopiuj -wklej to nie wszystko,zresztą ty zawsze z prawem miałeś na... 28 minut temu.
 • Zuga powiedział(a) Więcej
  CHUJ WAM W DUPE  4 godziny temu.
 • RK powiedział(a) Więcej
  ... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…