sobota 21.05.2022

Imieniny: Jana WiktoraKoncert Janusza Cedro dla średzkich seniorów
Zwieńczeniem gminnych obchodów Dnia Seniora był koncert Janusza Cedro w średzkim Domu Kultury. Artysta wraz z instrumentalistami zaśpiewał sentymentalne przeboje z lat 60. i 70-tych XX wieku.

Fot. Kacper Wdowiak Fot. Kacper Wdowiak

Ponad sto osób zgromadziło się w średzkim Domu Kultury, aby wysłuchać aranżacji utworów takich artystów i zespołów, jak m.in. Piotr Szczepanik, Czesław Niemen, Sława Przybylska, Karin Stanek, Czerwone Gitary, Dwa Plus Jeden, czy Skaldowie, a także twórczości samego artysty.

- Wrażenia z koncertu niesamowite, repertuar świetnie dopasowany do nas, seniorów. Miło było cofnąć się do tamtych lat i przypomnieć sobie największe przeboje naszej młodości – ocenia Maria Pachońska, wiceprezes Klubu Seniora w Centrum NGO w Środzie Śląskiej. - Mnie osobiście najbardziej w pamięci zapadł utwór Karin Stanek „Autostop”, bardzo lubię tę piosenkę. Była to miła odmiana po pandemii, uczestniczyć w takim widowisku – dodaje wiceprezes Maria Pachońska.

Koncert Janusza Cedro wypełniony był samymi przebojami. Artysta wykonał m.in. takie utwory jak „Więc chodź, pomaluj mój świat”, „Remedium”, „Nikt na świecie nie wie”, „Zakochani są wśród nas”, czy „Ballada wagonowa” oraz „Autostop”. Artysta włączył publiczność do śpiewania, a zgromadzeni chętnie śpiewali i klaskali w rytm muzyki. Na scenie pojawili się także goście artysty. Jan Młynarczyk zagrał wspólnie z Januszem Cedro na puzonie utwór „Amazing Grace” z repertuaru Gospel. Jako drugi na scenie wokaliście towarzyszył Zdzisław Babiarski, który zagrał na melodyce do utworów skomponowanych przez Janusza Cedro. Zwieńczeniem koncertu była piosenka „Loucille”.

Był to już drugi koncert tego artysty w Środzie Śląskiej. Pierwszy latem odbył się na Rynku Dolnym. – Jestem pod wrażeniem wspaniałej średzkiej publiczności, która pokazała swoje gorące serca do muzyki – mówi Janusz Cedro. – Cieszę się ogromnie, że publiczność zgodziła się być moim chórem i wspólnie zaśpiewaliśmy największe przeboje lat 60. I 70., których popularność nie słabnie przez lata. Umieszczając utwory z tamtych lat w swoim repertuarze staram się ocalić te piosenki od zapomnienia, bo nie usłyszymy ich dziś w popularnych stacjach radiowych, a ich przekaz i moc są wyjątkowe. Pozdrawiam serdecznie całą Środę Śląską, dziękuję panu burmistrzowi za przybycie i ciepły odbiór mojej twórczości. Najlepsza publiczność w Polsce jest właśnie na Dolnym Śląsku i mam wielką nadzieję, że spotkamy się znowu w Środzie Śląskiej – przyznaje Janusz Cedro.

Patronat nad koncertem z okazji Dnia Seniora objął Burmistrz Środy Śląskiej, który osobiście podziękował artyście za sentymentalny wieczór i przekazał życzenia dla seniorów z okazji ich święta.

(prg) / fot. Kacper Wdowiak

 

  • Aktor powiedział(a) Więcej
    Za zaoszczędzone z lekkiej zimy i rezygnacji koszenia co kupicie Panowie? 50 minut temu.
  • Bratek powiedział(a) Więcej
    Było trzeba łąki siać, teraz to nie kosimy he he he 53 minut temu
  • Abc powiedział(a) Więcej
    Mylisz winę z zamiarem. godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …