poniedziałek 26.07.2021

Imieniny: Anny Mirosławy

Konkurs walentynkowy średzkiej biblioteki trwa

Konkurs walentynkowy średzkiej biblioteki trwa

Pn, 08.02.2021 14:12
 •  

Jeszcze do 11 lutego można wziąć udział w konkursie literackim "5 powodów, za które kocham bibliotekę."


Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej pamięta o swoich fanach z facebooka. Tym razem przygotowała dla nich konkurs z okazji zbliżających się walentynek.

Jak czytamy w regulaminie przedmiotem konkursu jest napisanie 5 powodów, za które czytelnik ceni, darzy sympatią i uznaniem średzką bibliotekę. Treść pracy powinna być ciekawa i w kreatywny sposób nawiązywać do Święta Zakochanych. Praca powinna odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto odwiedzać i korzystać z usług świadczonych przez bibliotekę. Jak piszą organizatorzy celem konkursu jest m.in. kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej, doskonalenie warsztatu, zachęcanie członków lokalnej społeczności do publicznego prezentowania swojej twórczości oraz promocja biblioteki.

Konkurs skierowany jest do dorosłych mieszkańców powiatu średzkiego. Prace należy umieszczać na facebookowym profilu biblioteki pod postem z regulaminem do 11 lutego. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Rozstrzygnięcie nastąpi 12 lutego. Jednym z kryteriów oceniania będzie ilość reakcji pod komentarzem.

Ambasadorką konkursu jest Natalia Sońska, która poprzez swoje media społecznościowe zachęca do udziału w nim. Sońska to poczytna pisarka literatury obyczajowej o tematyce miłosnej. Jej książki będą nagrodą w walentynkowym konkursie. Oprócz tego zwycięzcy otrzymają gadżety promocyjne biblioteki.

- Wychodzimy z założenia, że konkurs ma być rozrywką w tych trudnych pandemicznych czasach. Chcemy, aby ludzie kojarzyli książki nie tylko z edukacją, ale także zabawą - mówią nam organizatorzy. - Bardzo cenimy sobie słowo pisane, a poprzez konkurs literacki chcemy przy okazji promować czytelnictwo. Mimo, że w naszym mieście ma się ono naprawdę dobrze - zaznaczają.

W imieniu średzkiej biblioteki zapraszamy do udziału w konkursie, głosowania na przesłane prace, a także udostępniania informacji o zabawie. 

OLO / fot. BP

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • świerk powiedział(a) Więcej
  Nie jątrz. Czas się pojednać. 20 minut temu.
 • Rurek powiedział(a) Więcej
  A Jaworka jak nie złapały tak do dziś go ni ma - Pewnie wziął łopatę wykopał dół,... godzinę temu.
 • ela powiedział(a) Więcej
  "jest napisane" 2 godziny temu.
 • literka powiedział(a) Więcej
  A ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież pisze: Cyrk Astoria to innowacyjne show, w... 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

poniedziałek / 26.07.2021 / 16:01

Przy Centrum NGO zatrzyma się autobus ŚKP

Spółka Średzka Komunikacja Publiczna w tym tygodniu uruchomi dodatkowy przystanek przy Centrum NGO. Dzięki temu członkowie stowarzyszeń, które mają…
poniedziałek / 26.07.2021 / 15:37

Przebudowa ul. Innowacyjnej w toku

Firma Eurovia Polska przebudowuje ulicę Innowacyjną we Wróblowicach. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…

12.07.2021 16:43 wrote:

Posiadam Aparat w idealnym stanie , aparat praktycznie mało użytkowany .Kompakt cały w zestawie .Więcej info. Zapraszam Miejscowość: Środa Ś…

11.07.2021 09:00 wrote:

Kawalerka do wynajęcia. 1100 zł miesięcznie. Blok obok Biedronki. Od zaraz tel. 787 707 885…