piątek 22.09.2023

Imieniny: Tomasza Maurycego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Konsultacje społeczne - „Plac zabaw w Brodnie - bezpiecznie i wygodnie”

5 CommentsZapraszamy mieszkańców Brodna i okolic do wzięcia udziału w spotkaniach, podczas których podejmiemy temat nowego placu zabaw w Brodnie.  • Spotkanie warsztatowe dla dzieci: 17 marca (czwartek),
    godz. 17:00 - 19:00
    / remiza w Brodnie
  • Spotkanie dla dorosłych: 7 kwietnia (czwartek),
    godz. 18:00 - 19:00 / remiza w Brodnie

Państwa punkt widzenia pomoże nam w stworzeniu miejsca, w którym dzieci będą mogły się bezpiecznie bawić, a rodzice odpocząć wśród zieleni.

Skąd pomysł?

Obecny plac zabaw znajduje się przy świetlicy. Sprzęt, który się na nim znajduje służy dzieciom od wielu lat, dlatego pojawił się pomysł, by odrestaurować obecne urządzenia, a także przenieść plac w inną lokalizację, w której dzieci będą mogły bezpiecznie się bawić. Nowy teren będzie większy i ogrodzony, zostaną też na nim posadzone rośliny i zainstalowane ławki. Przeniesienie placu zabaw bliżej centrum wsi ma sprawić, że stanie się on miejscem, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli odpocząć i miło spędzić czas w swoim towarzystwie.

Czym są konsultacje społeczne?

Konsultacje społeczne to forma dialogu, którą prowadzą przedstawiciele władz (miasta lub państwa) z mieszkańcami na różne istotne tematy. Konsultuje się np. planowanie przestrzeni publicznych, działań w obiektach prowadzonych przez samorząd, dokumenty omawiające przyjęte programy i strategie. Istotą konsultacji społecznych jest wspólny namysł nad możliwymi propozycjami, które odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby danej społeczności. Biorąc udział w konsultacjach, należy jednak pamiętać, że ostateczne decyzje zarezerwowane są dla władz.

Dzięki zebraniu wielu różnorodnych opinii urząd miasta zdobywa wiedzę o potrzebach (i obawach) mieszkańców. Dowiaduje się, co sądzą o zaproponowanych pomysłach. Również uczestnicy konsultacji zyskują wiedzę w danym temacie, gdyż mogą poznać różne punkty widzenia i przepisy prawne.

W konsultacjach społecznych może wziąć udział każdy, kto ma taką potrzebę, niezależnie od tego, czy mieszka w danej miejscowości na stałe, czasowo, uczy się lub pracuje.

O projekcie

Miasto Środa Śląska bierze udział w projekcie „Konsultacje społeczne szyte na miarę”. Projekt ten został stworzony, by w praktyce przybliżyć ideę partycypacji obywatelskiej mieszkańcom 3 mniejszych gmin Dolnego Śląska. Jedną z takich gmin jest Środa Śląska.

W ramach projektu przeprowadziliśmy wspólne szkolenie dla przedstawicieli gmin (urzędników i działaczy społecznych) na temat konsultacji i partycypacji obywatelskiej.

Jak się z nami skontaktować?

Wydział Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO Gminy Środa Śląska

Agnieszka Kocot, tel. +48 71 39 60 766

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bieżące informacje znajdują się na stronie:

https://srodaslaska.pl/

oraz na profilu Konsultacje szyte na miarę na Facebooku:

https://www.facebook.com/konsultacjenamiare

k plakat a3 1

Projekt „Konsultacje społeczne szyte na miarę” jest realizowany przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

eko006groszek

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.