poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Maryli Władysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kontrakt na kanalizację Ogrodnicy z Polskiego Ładu
Spółka Średzka Woda, na zlecenie burmistrza, rozstrzygnęła przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Ogrodnicy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. 15 lutego w siedzibie gminnej spółki podpisano kontrakt z wykonawcą i umowę z inspektorem nadzoru. Koszt kanalizacji Ogrodnicy z odtworzeniem dróg gminnych wyniesie 4,78 mln zł.

Fot. UM Fot. UM


 

Średzka Woda, w imieniu inwestora jakim jest Gmina Środa Śląska, ogłosiła w grudniu 2021 przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji w Ogrodnicy. Zgłosiły się cztery firmy. Ostatecznie za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Wodrol Teodor Świątecki z Kiełczowa, która zbuduje kanalizację sanitarną wsi za kwotę 4 784 700 zł. Kontrakt z wykonawcą i umowę z inspektorem nadzoru – firmą SANBUD z Lubina w imieniu burmistrza podpisał prezes spółki Średzka Woda Antoni Biszczak w obecności radnego z okręgu Ogrodnicy Zdzisława Kruszelnickiego i sołtysa wsi Ryszarda Wójcika.

- Bardzo się cieszę, że nasza kanalizacja będzie w końcu wykonana, a prace potrwają tylko 6 miesięcy. To od dawna wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która znacznie poprawi komfort życia w naszej wsi i jej obrębie – przyznaje Ryszard Wójcik, sołtys Ogrodnicy.

Inwestycja obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do posesji oraz siecią przesyłową do oczyszczalni ścieków w Środzie Śląskiej. Do kanalizacji sanitarnej zostanie przyłączonych 263 mieszkańców Ogrodnicy. W ramach zadania wybudowane zostanie prawie 5 km sieci kanalizacyjnej oraz 5 przepompowni ścieków.

Prace rozpoczną się w drugiej połowie marca i potrwają do końca września br. Inwestycja zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz emisji obligacji komunalnych przez Gminę. - Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy prawie 4 mln zł na tę inwestycję ze środków rządowych, wspierających inwestycje samorządowe. Kolejne sołectwo naszej gminy zyska kanalizację. Jesteśmy pod tym względem zdecydowanym liderem w powiecie i subregionie wrocławskim – ocenia burmistrz Adam Ruciński.

(prg)

kaimage003

kaimage005

  • ja powiedział(a) Więcej
    Artykuł z *** i chwili przed następnym 100ml! godzinę temu.
  • ja powiedział(a) Więcej
    Może już wie? Ale i tak *łupi! godzinę temu.
  • ja powiedział(a) Więcej
    Tak *** jak mówisz! A później idą do urn i oddają wszystko za 500+! Byle nie pracować, byle 500+ było! To są zwyczajni młodzi "polacy"!... godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…