sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kontrakt na nakładki asfaltowe w Wojczycach, Wrocisławicach i Krynicznie
Burmistrz Środy Śląskiej podpisał z pełnomocnikiem firmy A.R.-BIT z Wrocławia umowy na remonty dróg gminnych w Wojczycach i Wrocisławicach oraz rewitalizację przestrzeni publicznej w Krynicznie (drogi i place). To odpowiedź na wnioski sołtysów i Rad Sołeckich oraz mieszkańców.

Fot. UM Fot. UM


Pierwsza umowa dotyczy remontu drogi gminnej we Wrocisławicach. – Nakładka asfaltowa jest tam potrzebna, to droga prowadząca do posesji mieszkalnych, zabudowań gospodarczych rolników, często uczęszczana przez mieszkańców – podkreśla Zdzisław Kruszelnicki, radny Rady Miejskiej z Wrocisławic. – Cieszę się, że droga ta będzie wyremontowana i ta część wsi zyska nowy, lepszy wizerunek – dodaje radny Kruszelnicki.

Druga część kontraktu dotyczy remontu drogi gminnej w Wojczycach. – To jedna z ostatnich dróg wymagających remontu w naszej wsi – podkreśla Jolanta Łata, sołtys Wojczyc. – To droga wjazdowa do Wojczyc od strony Juszczyna, wymagająca naprawy, tym bardziej cieszy, że nasze głosy zostały wysłuchane i udało się doprowadzić do realizacji tej inwestycji z udziałem Funduszu Sołeckiego Wojczyc. Wspierał nas w tym radny Leszek Maciejewski – dodaje sołtys Jolanta Łata.

Trzecia część prac dotyczyć będzie rewitalizacji dróg i placów w centrum Kryniczna, za sklepem spożywczym oraz przy świetlicy wiejskiej. Łączna wartość wszystkich zadań w trzech sołectwach to ponad 724 tys. zł, w tym 36 tys. zł z funduszy sołeckich w/w wsi.

Jak mówił podczas podpisania umów burmistrz Ruciński, technologia asfaltowa jest szybka i skuteczna. Z kolei Radosław Stefaniuk, pełnomocnik firmy A.R.-BIT, zadeklarował podczas spotkania, że wszystkie zadania zostaną wykonane w terminie, tj. do przełomu września i października.

(prg)

nakimage001

Kryniczno

nakimage003

nakimage005

nakimage007

Wrocisławice

nakimage009

nakimage011

 

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 4 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 4 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…