czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. UM Fot. UM

Kontrakty na budowę 35 lamp ulicznych

Wt, 25.05.2021 15:56
 •  

W Środzie Śląskiej, Szczepanowie, Ogrodnicy, Świętem i Komornikach powstanie 35 nowych lamp ulicznych. Umowy na to zadanie burmistrz i zastępca skarbnika podpisali 19 maja. W przetargu wyłoniono dwóch wykonawców. Nowe lampy zostaną wybudowane w 7 lokalizacjach.


W Środzie Śląskiej powstanie w sumie 9 lamp: 1 na ul. Lipowej, 3 na ul. Ogrodnickiej, a 5 lamp powstanie na ul. Kolejowej. Pozostałe staną w czterech miejscowościach: w Szczepanowie na ul. Średzkiej od strony Brodna – 9 lamp, w Ogrodnicy – 4, w Świętem na wylocie w kierunku Szczepanowa – 5 oraz w Komornikach na ul. Polnej – 8 lamp. W sumie wybudowanych zostanie 35 lamp.

Pierwsza część zadania obejmuje ul. Ogrodnicką w Środzie Śląskiej oraz Ogrodnicę i do tej części najlepsza okazała się oferta firmy PBS Polska z Wrocławia, z którą podpisano pierwszą umowę w średzkim magistracie.

Druga część zadania dotyczy ul. Kolejowej i Lipowej w Środzie Śląskiej oraz ul. Średzkiej w Szczepanowie i w tym przypadku najlepsza pod względem ceny okazała się firma ELEKTROTEG z Trzebnicy. Podobnie w przypadku części trzeciej budowy oświetlenia, która obejmuje budowę lamp w Komornikach i Świętem. Tam również najkorzystniejsza okazała się oferta firmy z Trzebnicy, z którą burmistrz i zastępca skarbnika podpisali dwie umowy na powyższe prace.

- Głównym problemem na ul. Kolejowej była ścieżka pieszo-rowerowa biegnąca od ul. Jarzębinowej w stronę Szczepanowa – tłumaczy radny Mieczysław Łabatczyk z okręgu m.in. ul. Lipowej i Kolejowej. – 5 nowych lamp na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno pieszych, jak i rowerzystów, którzy o różnych porach korzystają z tej ścieżki. Z kolei lampa na ul. Lipowej doświetli plac przy budynkach z mieszkaniami socjalnymi, co także poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie – uważa radny Mieczysław Łabatczyk.

Łączny koszt budowy wszystkich 35 lamp  w mieście i gminie Środa Śląska to niespełna 266 tys. zł. Termin wykonania zadania to 25 tygodni od podpisania umowy, czyli do końca listopada br.

(prg)

 • 2
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…