niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kontrakty na budowę 35 lamp ulicznychW Środzie Śląskiej, Szczepanowie, Ogrodnicy, Świętem i Komornikach powstanie 35 nowych lamp ulicznych. Umowy na to zadanie burmistrz i zastępca skarbnika podpisali 19 maja. W przetargu wyłoniono dwóch wykonawców. Nowe lampy zostaną wybudowane w 7 lokalizacjach.


Fot. UM Fot. UM


W Środzie Śląskiej powstanie w sumie 9 lamp: 1 na ul. Lipowej, 3 na ul. Ogrodnickiej, a 5 lamp powstanie na ul. Kolejowej. Pozostałe staną w czterech miejscowościach: w Szczepanowie na ul. Średzkiej od strony Brodna – 9 lamp, w Ogrodnicy – 4, w Świętem na wylocie w kierunku Szczepanowa – 5 oraz w Komornikach na ul. Polnej – 8 lamp. W sumie wybudowanych zostanie 35 lamp.

Pierwsza część zadania obejmuje ul. Ogrodnicką w Środzie Śląskiej oraz Ogrodnicę i do tej części najlepsza okazała się oferta firmy PBS Polska z Wrocławia, z którą podpisano pierwszą umowę w średzkim magistracie.

Druga część zadania dotyczy ul. Kolejowej i Lipowej w Środzie Śląskiej oraz ul. Średzkiej w Szczepanowie i w tym przypadku najlepsza pod względem ceny okazała się firma ELEKTROTEG z Trzebnicy. Podobnie w przypadku części trzeciej budowy oświetlenia, która obejmuje budowę lamp w Komornikach i Świętem. Tam również najkorzystniejsza okazała się oferta firmy z Trzebnicy, z którą burmistrz i zastępca skarbnika podpisali dwie umowy na powyższe prace.

- Głównym problemem na ul. Kolejowej była ścieżka pieszo-rowerowa biegnąca od ul. Jarzębinowej w stronę Szczepanowa – tłumaczy radny Mieczysław Łabatczyk z okręgu m.in. ul. Lipowej i Kolejowej. – 5 nowych lamp na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno pieszych, jak i rowerzystów, którzy o różnych porach korzystają z tej ścieżki. Z kolei lampa na ul. Lipowej doświetli plac przy budynkach z mieszkaniami socjalnymi, co także poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie – uważa radny Mieczysław Łabatczyk.

Łączny koszt budowy wszystkich 35 lamp  w mieście i gminie Środa Śląska to niespełna 266 tys. zł. Termin wykonania zadania to 25 tygodni od podpisania umowy, czyli do końca listopada br.

(prg)
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 43 minut temu
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 55 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…