sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. UM Fot. UM

Kontrakty na budowę 35 lamp ulicznych

Wt, 25.05.2021 15:56
 •  

W Środzie Śląskiej, Szczepanowie, Ogrodnicy, Świętem i Komornikach powstanie 35 nowych lamp ulicznych. Umowy na to zadanie burmistrz i zastępca skarbnika podpisali 19 maja. W przetargu wyłoniono dwóch wykonawców. Nowe lampy zostaną wybudowane w 7 lokalizacjach.


W Środzie Śląskiej powstanie w sumie 9 lamp: 1 na ul. Lipowej, 3 na ul. Ogrodnickiej, a 5 lamp powstanie na ul. Kolejowej. Pozostałe staną w czterech miejscowościach: w Szczepanowie na ul. Średzkiej od strony Brodna – 9 lamp, w Ogrodnicy – 4, w Świętem na wylocie w kierunku Szczepanowa – 5 oraz w Komornikach na ul. Polnej – 8 lamp. W sumie wybudowanych zostanie 35 lamp.

Pierwsza część zadania obejmuje ul. Ogrodnicką w Środzie Śląskiej oraz Ogrodnicę i do tej części najlepsza okazała się oferta firmy PBS Polska z Wrocławia, z którą podpisano pierwszą umowę w średzkim magistracie.

Druga część zadania dotyczy ul. Kolejowej i Lipowej w Środzie Śląskiej oraz ul. Średzkiej w Szczepanowie i w tym przypadku najlepsza pod względem ceny okazała się firma ELEKTROTEG z Trzebnicy. Podobnie w przypadku części trzeciej budowy oświetlenia, która obejmuje budowę lamp w Komornikach i Świętem. Tam również najkorzystniejsza okazała się oferta firmy z Trzebnicy, z którą burmistrz i zastępca skarbnika podpisali dwie umowy na powyższe prace.

- Głównym problemem na ul. Kolejowej była ścieżka pieszo-rowerowa biegnąca od ul. Jarzębinowej w stronę Szczepanowa – tłumaczy radny Mieczysław Łabatczyk z okręgu m.in. ul. Lipowej i Kolejowej. – 5 nowych lamp na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno pieszych, jak i rowerzystów, którzy o różnych porach korzystają z tej ścieżki. Z kolei lampa na ul. Lipowej doświetli plac przy budynkach z mieszkaniami socjalnymi, co także poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie – uważa radny Mieczysław Łabatczyk.

Łączny koszt budowy wszystkich 35 lamp  w mieście i gminie Środa Śląska to niespełna 266 tys. zł. Termin wykonania zadania to 25 tygodni od podpisania umowy, czyli do końca listopada br.

(prg)

 • 2
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…