niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Koreańska firma wybuduje w Gminie Środa Śląska nowy zakład. Yulchon Poland z decyzją o wsparciu od LSSE

SkomentujKoreańska spółka zajmująca się produkcją części do przemysłu automotive rozpoczyna swoją działalność w Polsce. Firma Yulchon Poland otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wybuduje w Komornikach, w Gminie Środa Śląska, nowy zakład produkujący rury stalowe ERW, a także oferujący usługi ciągnienia na zimno, bezpośrednio dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producentów części samochodowych, sprzętu ciężkiego, maszyn czy nawet elementów mebli. Nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 100 mln zł. Firma planuje rozpocząć produkcję w pierwszym kwartale 2025 roku.


Fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


Do tej pory firma Yulchon funkcjonowała tylko w Korei oraz Meksyku, teraz poszerza swoją działalność i debiutuje na polskim rynku. Jedynym udziałowcem spółki jest średnie przedsiębiorstwo Yulchon Co. Ltd., zatrudniające ponad 80 osób, z siedzibą w Republice Korei. W fabrykach w Korei proces produkcyjny opiera się o technologię ciągnienia rur na zimno, a w Meksyku praktykowana jest zarówno technologia ERW (rury spawane elektrycznie), jak i ciągnienie na zimno.

Ulokowanie inwestycji w Polsce pozwoli na obsługę europejskich klientów i skrócenie łańcucha dostaw oraz zwiększenie konkurencji dla tego produktu w Europie. Będzie to kluczowa lokalizacja strategiczna w pozyskiwaniu nowych klientów oraz większych zamówień od obecnych partnerów z rozwijającego się rynku motoryzacyjnego. Planowana działalność zalicza się do Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska, zgodnie z Dolnośląską Strategią Innowacji 2030 Auto-Moto-Aero-Space.

Branża automotive dominuje na terenach oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie zatrzymujemy się i nawiązujemy kolejną współpracę, która przyczyni się do rozwoju tego sektora. Inwestycja Yulchon Poland polegać będzie na wybudowaniu nowej fabryki na nieruchomości nabytej od LSSE. Zakład będzie produkował rury stalowe ERW oraz prowadził działalność związaną z ciągnieniem na zimno. Spółka sprawdziła się już na rynku koreańskim i meksykańskim, teraz czas na Polskę. Bardzo się cieszę, że firma zadecydowała się ulokować swój biznes właśnie w naszym regionie – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma zajmuje się produkcją części do przemysłu automotive, takich jak: tuleje, kolumny kierownicy, cylindry i rury zewnętrzne do amortyzatora samochodowego, sprężyny gazowej i podnośnika olejowego; cylindry i rury zewnętrzne do zwrotnicy samochodowej i sprzęgła; rurki do wału samochodowego, rury obudowy silnika, a także cylindrów hydraulicznych itp.

Inwestycja obejmuje wybudowanie obiektów i hal infrastruktury zewnętrznej z drogami, parkingami oraz nabycie i montaż maszyn, urządzeń do parku maszynowego, sprzętu, aparatury, przyrządów, wyposażenia hal produkcyjnych oraz biur. Głównymi produktami Yulchon Poland będą rury stalowe ERW spawane o przekroju nie większym niż 406,4 mm. Specjalizacja obejmuje wprowadzanie na rynek podzespołów oraz komponentów dla nisko- i bezemisyjnych pojazdów lądowych. Planowany termin zakończenia prac to pierwszy kwartał 2025 roku.

Decyzja o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwoli na wybudowanie zakładu produkcyjnego Yulchon w Komornikach na Dolnym Śląsku. Dzięki temu zostaną zwiększone moce produkcyjne, pozwalając tym samym na odpowiedź na obecne zapotrzebowanie dotyczące zwiększonej wielkości zamówień i geograficznego rozproszenia łańcucha dostaw spółki matki. Rozpoczęcie działalności na terenach strefowych pozwoli również dostosować się do zmieniających się potrzeb klientów w odniesieniu do wymagań lokalnej produkcji lub produktów oraz elastyczności w zakresie wytwarzanych artykułów i wielkości partii. Działalność Yulchon Poland, która będzie się rozwijała na terenie oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest identyczna jak w zagranicznych oddziałach spółki, co gwarantuje dobre zarządzanie jakością procesu produkcyjnego, przy uwzględnianiu dbałości o środowisko – dodaje Jarosław Ogrodnik, partner zarządzający w kancelarii OSB LEGAL, reprezentujący inwestora.

Decyzje o wsparciu oferowane są różnorodnym inwestorom – od światowych koncernów przez średnie firmy aż do mikro- i małych przedsiębiorców. Departament Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest do dyspozycji wszystkich zainteresowanych. Chętni mogą dowiedzieć się więcej na dedykowanych spotkaniach „Strefa dla Biznesu”, podczas których eksperci opowiadają m.in. o: możliwościach skorzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT do 45% poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat, łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego czy szczegółach realizowania inwestycji na nieruchomości.

(mpr)

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 86 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.