środa 19.02.2020

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Krzysztof Gałysa w TOP 16 Mistrzostw Polski w Beatboxie

Krzysztof Gałysa w TOP 16 Mistrzostw Polski w Beatboxie

08.10. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Krzysztof Gałysa to mieszkaniec Sczepanowa, który wystąpił przed szerszą publicznością po raz pierwszy na Gali Młodych Talentów w Środzie Śląskiej. Na scenie w Domu Kultury zaprezentował beatbox, czyli technikę tworzenia dźwięków za pomocą języka, krtani, gardła czy przepony, zaskakując publikę swoim talentem. Od tej pory jego występy możemy obserwować na licznych imprezach w naszym powiecie.

5 października Krzysztof wystartował w Mistrzostwach Polski w Beatboxie w Warszawie, gdzie dostał się do tzw. TOP 16. Zgodził się opowiedzieć o swojej pasji.

- Swoją przygodę z beatboxem rozpocząłem wiele lat temu, kiedy przeglądając internet natrafiłem na filmik występu Josepha Polpo. Byłem zszokowany, nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Jednym słowem byłem oczarowany i od razu wpadłem na pomysł, że w ten sposób spełnię marzenia o grze na perkusji. O tym, że potrafię beatbox dowiedziałem się próbując naśladować różne dźwięki, a wkrótce coraz trudniejsze sekwencje nie sprawiały mi problemu, ćwiczyłem czystość dźwięków. Tak naprawdę stale doskonalę tę technikę, bo beatbox-u uczy się całe życie. Dopiero teraz czuje, że zaczynam odkrywać piękno tej zacnej sztuki  – mówi Krzysiek.

Występował już wiele razy, jednak najbardziej pamięta ten z 3 lutego 2014 roku w hotelu „Sarai” w Środzie Śląskiej.  - Grałem tam suport przed Paluchem. Stres zaczął mi towarzyszyć już kilka tygodni wcześniej, a pomysłu na występ brakowało. Jednak pomimo ogromnej presji, udało mi się zaprezentować jak najlepiej przed raperem - wspomina.

W tym roku wystąpił podczas Święta Wina w Mieście Skarbów

 - Kiedy zobaczyłem tak liczną publiczność, pojawił się stres. Jednak to właśnie muzyka sprawia, że zapominam o nieprzyjemnych sytuacjach i po wydaniu pierwszych dźwięków odnalazłem się na scenie, gdzie zaprezentowałem swój program.

Pierwszy raz udział w Mistrzostwach Polski w Beatbox wziął w 2015 r.

- Niestety, ale wtedy nie udało mi się znaleźć w TOP-owej 16, co spowodowane było brakiem przygotowania, doświadczenia oraz obyciem ze sceną, a przede wszystkim źle dobranych "setów".  Porażka spowodowała, że zacząłem doskonalić technikę i ponownie postanowiłem wystąpić 5 października 2019 r.,  z większym bagażem doświadczeń, tym razem dostając się do TOP 16  – mówi zadowolony Krzysztof.

Teraz poszło mu lepiej

Zawody trwają dwa dni. W pierwszym organizowane są warsztaty z beatboxu. W tym roku były prowadzone przez Bladego Krisa i mistrza Belgii Footboxag. Drugiego dnia jest konkurs, w którym oceniana jest technika, muzykalność, specjalne dźwięki, czystość oraz budowa bitu. Kolejnym ważnym aspektem pracy jury jest ocena postawy na scenie oraz walki ze stresem.

-  Podczas oceny tych kryteriów odpada wielu „świeżaków”  – twierdzi Krzysztof.  - Do TOP-owej 16 możemy dostać się dużo wcześniej, ponieważ wszyscy beatboxerzy mają możliwość nagrania Dzikich Kart, spośród których, wybrana ósemka staje się bezpieczna w TOP 16. Pozostałą liczbę wyłania się podczas eliminacji w dniu wydarzenia. Kiedy lista zostaje uzupełniona, rozpoczyna się faza pucharowa, w której moim rywalem okazał się zwycięzca mistrzostw. Przegrana dała mi ogromnego "kopa" do działania – podkreśla.

Jak opowiada młody artysta, często po występach spotyka się z pytaniami: jak to robi i czy każdy może beatboxować? Odpowiada wówczas z uśmiechem: – Z beatboxem jest jak ze śpiewem. Śpiewać może każdy - jeden lepiej, drugi nieco gorzej.  To czy ktoś się nadaje, mogą potwierdzić zajęcia, które wyślałem zorganizować w Domu Kultury, jednak zastanawiam się czy wśród wielu pytających są osoby, które faktycznie chciałyby rozpocząć swoją własną przygodę z Beatboxem? - zastanawia się Krzysiek.

(kb) / fot. mw

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

zuk baner

nadania i odbiory 18

 

allago reklama kino Obszar roboczy 1

handlo trans

drewno kominkowe

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

taxi stas

Serwis

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

stihl

0001

panele 5kw