poniedziałek 30.01.2023

Imieniny: Macieja Martyny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z pomocą dla polskich i ukraińskich przedsiębiorców

Skomentuj
Jednym z głównych tematów posiedzenia Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w grudniu ub.r.  były „Polsko-ukraińskie mosty biznesowe”. To szereg działań inicjowanych przez LSSE we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą dla wparcia polskich i ukraińskich przedsiębiorców.Maria Osidacz, menadżer Departamentu Obsługi Przedsiębiorców LSSE przybliżyła członkom Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego „Polsko-ukraińskie mosty biznesowe”. Opowiedziała o wielomiesięcznej intensywnej współpracy, a wśród wymienianych przykładów znalazły się konferencje i szkolenia dla obywateli Ukrainy, nawiązywanie kontaktów z ukraińskimi przedsiębiorcami zainteresowanymi relokacją biznesu do Polski, a także planowane utworzenie przedstawicielstwa LSSE we Lwowie.

Jak wyjaśniała Maria Osidacz, polskie firmy już dziś mogą brać udział w odbudowie Ukrainy poprzez realizację zamówień międzynarodowych i projektów europejskich. Sprzyja to tworzeniu przyjaznego klimatu i zacieśnianiu relacji biznesowych, które mają niepowtarzalną szansę wpłynąć na wzrost znaczenia polskiego eksportu na arenie międzynarodowej, a w szczególności jego udział w wymianie handlowej z Ukrainą.

Jedną z możliwości wsparcia dostępną już dziś, choć jeszcze małą popularną wśród polskich przedsiębiorców jest udział w zamówieniach publicznych organizacji międzynarodowych na dostawy towarów i świadczenie usług. Międzynarodowe zamówienia publiczne ogłaszają m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) – poprzez Unitet Nations Global Marketplace (UNGM), Międzynarodowy Czerwony Krzyż oraz NATO.

Zamówienia publiczne na terenie Polski prowadzi także Armia USA, a ich wartość w 2021 roku wyniosła 780 mln USD. Amerykańskie bazy zamawiają najczęściej wyposażenie biurowe, urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt rolniczy, wojskowy i sportowy, a także usługi: samochodowe, muzyczne, gastronomiczne oraz z zakresu budownictwa.

lsseimage003

lsseimage005

lsseimage007

Więcej informacji na temat zamówień publicznych na rzecz Ukrainy ogłaszanych przez organizacje międzynarodowe i państwa wspierające Ukrainę można znaleźć na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/zamowienia-publiczne-na-rzecz-ukrainy. Z kolei raport wykonany na zlecenie Ministerstwa Rozwoju o tym, jak ubiegać się o zamówienia publiczne organizacji międzynarodowych, znajduje się tutaj: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/raport.

(prg)

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

taxi stas

pralnia nowe godz

stihl