środa 07.06.2023

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z pomocą dla polskich i ukraińskich przedsiębiorców

SkomentujJednym z głównych tematów posiedzenia Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w grudniu ub.r.  były „Polsko-ukraińskie mosty biznesowe”. To szereg działań inicjowanych przez LSSE we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą dla wparcia polskich i ukraińskich przedsiębiorców.


'


Maria Osidacz, menadżer Departamentu Obsługi Przedsiębiorców LSSE przybliżyła członkom Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego „Polsko-ukraińskie mosty biznesowe”. Opowiedziała o wielomiesięcznej intensywnej współpracy, a wśród wymienianych przykładów znalazły się konferencje i szkolenia dla obywateli Ukrainy, nawiązywanie kontaktów z ukraińskimi przedsiębiorcami zainteresowanymi relokacją biznesu do Polski, a także planowane utworzenie przedstawicielstwa LSSE we Lwowie.

Jak wyjaśniała Maria Osidacz, polskie firmy już dziś mogą brać udział w odbudowie Ukrainy poprzez realizację zamówień międzynarodowych i projektów europejskich. Sprzyja to tworzeniu przyjaznego klimatu i zacieśnianiu relacji biznesowych, które mają niepowtarzalną szansę wpłynąć na wzrost znaczenia polskiego eksportu na arenie międzynarodowej, a w szczególności jego udział w wymianie handlowej z Ukrainą.

Jedną z możliwości wsparcia dostępną już dziś, choć jeszcze małą popularną wśród polskich przedsiębiorców jest udział w zamówieniach publicznych organizacji międzynarodowych na dostawy towarów i świadczenie usług. Międzynarodowe zamówienia publiczne ogłaszają m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) – poprzez Unitet Nations Global Marketplace (UNGM), Międzynarodowy Czerwony Krzyż oraz NATO.

Zamówienia publiczne na terenie Polski prowadzi także Armia USA, a ich wartość w 2021 roku wyniosła 780 mln USD. Amerykańskie bazy zamawiają najczęściej wyposażenie biurowe, urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt rolniczy, wojskowy i sportowy, a także usługi: samochodowe, muzyczne, gastronomiczne oraz z zakresu budownictwa.

lsseimage003

lsseimage005

lsseimage007

Więcej informacji na temat zamówień publicznych na rzecz Ukrainy ogłaszanych przez organizacje międzynarodowe i państwa wspierające Ukrainę można znaleźć na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/zamowienia-publiczne-na-rzecz-ukrainy. Z kolei raport wykonany na zlecenie Ministerstwa Rozwoju o tym, jak ubiegać się o zamówienia publiczne organizacji międzynarodowych, znajduje się tutaj: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/raport.

(prg)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

handlo trans

ogrody pawlowski trawniki www


taxi stas