poniedziałek 30.01.2023

Imieniny: Macieja Martyny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Listopad w średzkim oratorium był pełen emocjonujących wrażeń

Skomentuj
Wraz z rozpoczęciem tego miesiąca, zorganizowaliśmy doroczną zabawę o nazwie Holywins, które zaczęliśmy od krótkiego obchodu przez miasto w strojach aniołów i świętych.Następnie udaliśmy się do naszego oratorium, gdzie odegrano krótką scenkę, w której zagrali nasi animatorzy przebrani za takie osobistości jak m.in. Joanna d’Arc, królowa Jadwiga, Stanisław Kostka czy Ignacy Loyola, którzy opowiedzieli nam co nieco o swoim barwnym życiu. Reszta wieczoru upłynęła nam na poczęstunku oraz wielu pełnych zapału i wariacji grach i zabawach dla najmłodszych.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było nietypowe Święto Niepodległości. Wieczór zaczęliśmy adoracją o godzinie 19 w naszym kościele. Po około godzinie lub dwóch przenieśliśmy się do salki konferencyjnej w oratorium, gdzie jeden z animatorów wykładał nam skróconą historię Polski po II wojnie światowej.

Po nim pałeczkę przejął ksiądz Paweł Gulka, który opowiadał nam o najważniejszych kościelnych osobistościach Polski Ludowej. Po jakże wyczerpującym spotkaniu został dla nas otwarty bar mleczny "Pawełek", serwujący lokalne specjały na bazie makaronu.

Ostatnimi chwilami listopada były momenty związane z niedawną oratoriadą odbywającą się w Poznaniu, w której uczestniczyło ponad trzysta osób z różnych części Polski. Mieliśmy tam okazję spotkać naszych dawno niewidzianych znajomych oraz uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych, lecz z pewnością wyjazd skradła odbywająca się w sobotę wieczór huczna impreza. Choć sam wyjazd trwał zaledwie dwa dni, to zdołaliśmy pobrać z niego wiele lekcji oraz odnowić stare przyjaźnie. Co wytrwalsi mieli szansę uczestniczyć także w całonocnej adoracji, a o tych co podołali, można mówić w jednostkach.

Na przeprowadzenie tych działań otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Gminy Środa Śląska w wysokości 8000 zł, co stanowi 61,00% wartości całego realizowanego przez nas projektu.

Animatorzy Oratorium

img 4124

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

eko006

handlo trans