sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Mieszkańcy ulicy Działkowej w Ciechowie walczą ze śmieciami. “Wygląda to okropnie”

SkomentujZ problemem systematycznego śmiecenia i zwożenia nawet odpadów wielkogabarytowych od dłuższego czasu zmagają się mieszkańcy domków przy ulicy Działkowej w Ciechowie. Mimo ich licznych zgłoszeń, nikt nie reaguje.


Fot. czytelniczka Fot. czytelniczka


- W domkach mieszkają dzieci, chodzą na spacery po ulicy i jest niebezpiecznie, bo mogą spaść na nie na przykład oszklone drzwi, które również są wyrzucone - opisuje mieszkanka w imieniu całej społeczności. Wśród przesłanych przez nią zdjęć można dopatrzeć się także zniszczonej armatury sanitarnej i mebli, zajmujących naprawdę dużą część terenu przy śmietnikach. - Pomimo licznych zgłoszeń do sołtysa z prośbą o posprzątanie do tej pory nic nie zrobił, a bałagan ciągle narasta, codziennie przybywa rzeczy. Wygląda to okropnie, a nikt z tym nie chce zrobić porządku - dodaje mieszkanka.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się oczywiście do sołtysa miejscowości, Stanisława Gołdyna, który zapewnił nas, że rozmawiał z mieszkańcami okolicznych terenów. - Największym problemem w tym temacie jest niestosowanie się do terminów wystawiania odpadów wielkogabarytowych, które w konkretnych dniach odbiera firma Chemeko. Śmietniki, przy których pojawiają się te odpady, należą do pobliskiego osiedla, a że jest przy nich kawałek terenu to ludzie już to wykorzystują. Z moich rozmów wynika również, ze śmieci podrzucają osoby z zewnątrz, przyjeżdżające obcymi autami, które są praktycznie nie do namierzenia - wyjaśnia sołtys.- Ze swojej strony mogę obiecać, że skontaktuję się z firmą Chemeko i zgłoszę jej problem oraz zasugeruję odbiór aktualnie zalegających odpadów, ale nie jestem w stanie zagwarantować, że firma spełni moje prośby - dodaje pan Stanisław.

(rol)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.