sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Ogromna ilość gabarytów na parkingu przy ul. Kilińskiego Ogromna ilość gabarytów na parkingu przy ul. Kilińskiego

Mieszkańcy wyrzucają gabaryty gdzie popadnie i kiedy chcą - kamera mobilna pomoże ustalić sprawców

Pt, 23.07.2021 11:59
 •  

Mimo apeli średzkiego magistratu do mieszkańców Środy Śląskiej, w dalszym ciągu wyrzucają oni odpady wielkogabarytowe niezgodnie z harmonogramem odbioru Chemeko-System. Straż Miejska będzie ustalać sprawców za pomocą monitoringu mobilnego, a następnie karać ich mandatami.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak wynika z kontroli pracowników Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu, w wielu miejscach mieszkańcy wyrzucają odpady wielkogabarytowe niezgodnie z obowiązującym harmonogramem Chemeko-System i dlatego odpady te zalegają przy kontenerach tygodniami. Problem powtarza się po raz kolejny od kilku tygodni. Wyrzucanych gabarytów jest masakrycznie dużo. Mieszkańcy wyrzucają je gdzie popadnie i kiedy chcą. Robią to kompletnie poza harmonogramem…

Ostatnio do takiej sytuacji doszło m.in. na parkingu przy ul. Kilińskiego, gdzie za pojemnikami na odpady ustawione były gabaryty, głównie w postaci mebli i wykładzin podłogowych Na parkingu przy ul. Kilińskiego obok pojemników na odpady mieszkańcy wyrzucają gabaryty mimo, że termin ich odbioru z tej części miasta, zgodnie z harmonogramem Chemeko-System, przypada dopiero 26 lipca, a poprzedni był 28 czerwca. W ciągu ostatnich dni ilość gabarytów jeszcze wzrosła, tym samym parking dla innych mieszkańców jest zaśmiecony.

Podobnie dzieje się na innych ulicach Środy Śląskiej. Odpady wielkogabarytowe wyrzucane są przez mieszkańców niezgodnie z harmonogramem m.in. na ul. Flamandzkiej, Białoskórniczej i Świdnickiej. Nieodpowiedzialni mieszkańcy wyrzucają głównie sprzęt AGD, armaturę sanitarną i meble, a odpady te zalegają tygodniami pod pojemnikami aż do kolejnego terminu wywozu, szpecąc tym samym estetykę miasta.

Wg umowy z firma śmieciową odpady wielkogabarytowe powinny być wystawiane w miejsce odbioru najszybciej dzień przed. ich wywozem. - Na parkingu przy ul. Kilińskiego zostanie zamontowana kamera mobilna, która będzie skierowana na pojemniki z odpadami – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby ustalić sprawców podrzucania gabarytów i ukarać ich mandatem karnym do 500 zł. Nie będą oni mogli liczyć na pobłażliwość ze strony strażników miejskich w postaci pouczenia. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu, zostanie skierowany wniosek do sądu – informuje Komendant Ryszard Czerwiec.

(prg) / fot. UM

g image003

Gabaryty przy ul. Flamandzkiej

g image005

Gabaryty na ul. Białoskórniczej

g image007

Gabaryty na ul. Białoskórniczej (z tyłu od ul. Centralnej)

g image009

Odpady wielkogabarytowe przy ul. Białoskórniczej za przychodnią

g image011

Odpady wielkogabarytowe przy ul. Świdnickiej

 

 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 2
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. godzinę temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. godzinę temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …