sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Minister cyfryzacji w średzkiej „trójce” ogłosił konkurs dla szkół

SkomentujW Dzień Dziecka uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedził wyjątkowy gość – minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Oprócz życzeń dla najmłodszych, miał też inny prezent – ogłosił konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, w którym trzeba wykazać się wiedzą o cyberbezpieczeństwie. Nagrodą jest nowoczesna mobilna pracownia komputerowa.O idei konkursu 1 czerwca opowiadał minister Janusz Cieszyński podczas konferencji prasowej zorganizowanej w średzkiej „trójce” z udziałem wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego oraz przedstawicieli władz Gminy Środa Śląska i powiatu średzkiego.

 W konkursie ogłoszonym przez NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. W puli nagród co najmniej 500 mobilnych pracowni komputerowych, składających się z 16 laptopów z przenośną szafą, oprogramowania umożliwiającego zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Co trzeba zrobić, aby sięgnąć po taką nagrodę? Chętna szkoła musi zebrać możliwie największą grupę uczniów, zrealizować zadanie konkursowe wskazane dla danego etapu edukacyjnego: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8 i ponadpodstawowe (on-line na www.pracowniakompetencjicyfrowych.pl) oraz w terminie wysłać formularz zgłoszeniowy.

Kompetencje cyfrowe szansą na sukces

- Mam nadzieję, że Wy, jako uczniowie szkoły, która dowiaduje się o tym konkursie jako pierwsza, wykorzystacie ten czas bardzo pracowicie, bo czas jest do 30 czerwca – zwrócił się do uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej minister Janusz Cieszyński. – Mamy ogólnopolską sieć edukacyjną, dzięki której Internet jest dzisiaj w każdej polskiej szkole. Jest także u Was, sprawdzaliśmy przed przyjazdem. Korzystacie z niego dość intensywnie, w porównaniu z innymi szkołami. Wasi nauczyciele mają pomysły, mają wiedze, i rozumieją, że ta szkoła współczesna to musi być szkoła podłączona do Internetu – wskazywał minister Cieszyński.

Każda szkoła może wysłać jedno zgłoszenie dla każdego z wyszczególnionych etapów edukacyjnych.  Wszystkie kursy są bezpłatne, a każda szkoła może wysłać jedno zgłoszenie dla każdego z wyszczególnionych etapów edukacyjnych.

Głos zabrał także włodarz Gminy Środa Śląska. – Ten program jest Waszą szansą na to, aby pokazać się z bardzo dobrej strony - Wasz potencjał i motywację do tego wszystkiego, co będzie oceniane w tym konkursie - mówił do uczniów SP3 burmistrz Adam Ruciński. - Życzę oczywiście Wam, szkole i pani dyrektor, aby udało się jedną taką pracownię kompetencji cyfrowych tutaj w Środzie Śląskiej również pozyskać. Bardzo się cieszę, że mamy taką szansę, że taki program jest dedykowany dla szkół podstawowych, liczę na to, że pokażemy się z jak najlepszej trony i osiągniemy sukces – dodał włodarz.

(prg)

mc image001

mc image003

mc image005

mo image007
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

eko006groszek

Nie przegap tych artykułów.